Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o ocenę ostrości zdjęć Canon 70D
Autor Wiadomość
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 17 Lut, 2015   

felis, znowu źle zrobione, bo linijka powinna się stykać z płaszczyzną celu możliwie blisko środka kadru, żeby wyeliminować wpływ krzywizny pola przy jej wskazaniach. Poza tym, dobrze by stykała się idealnie na pełnej wartości.
Z tych zdjęć na 300mm, to nie dość, że widać FF, to jeszcze lekkie poruszenie.
felis napisał/a:
a tutaj ostrzone z LV choć mnie zależy na typowym AF:
To jest tylko po to, byś miał pojęcie jaką ostrość jesteś maksymalnie uzyskać z danej kombinacji szkło-przysłona-ogniskowa.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






felis
Bywalec


Posty: 141
Wysłany: Wto 17 Lut, 2015   

jaad75 napisał/a:
Z tych zdjęć na 300mm, to nie dość, że widać FF, to jeszcze lekkie poruszenie.

Widać statyw za mało stabilny dla 300mm skoro poruszone.
Zamieszczam zdjęcia jeszcze raz
CAŁA LISTA
lub poszczególne pliki:
RAW EF 70-300 foto na 300mm f5.6
RAW EF 70-300 foto na 70mm f5.6
RAW EF-S 15-85 foto na 85mm f5.6
RAW EF-S 60 macro foto na 60mm f2.8
tutaj to samo z LV
RAW EF 70-300 foto na 300mm f5.6
RAW EF 70-300 foto na 70mm f5.6
RAW EF-S 15-85 foto na 85mm f5.6
RAW EF-S 60 macro foto na 60mm f2.8
Jak pisałem głownie chodzi mi o ocenę czy ostrość zdjęcia w powiększeniu 100% jest w normie dla 70d, bo 40d robił mi ostrzejsze fotki. Aparat jest na gwarancji i chcę wiedzieć czy warto wysyłać do serwisu, bo jeśli jest w normie dla tej matrycy to po co.

W dalszej kolejności dochodzi sprawa FF/BF. Jeśli jest jak się zdaje ten lekki FF to czy warto robić samemu mikroregulację AF (brak mi w tym praktyki). A może słać do serwisu czy zostawić jak jest.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i zainteresowanie
Pozdrawiam
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Lut, 2015   

felis napisał/a:
czy ostrość zdjęcia w powiększeniu 100% jest w normie dla 70d, bo 40d robił mi ostrzejsze fotki

Ciekaw jestem, czy ktoś się podejmie takiego porównania… Kto akurat miał 40D, teraz 70D i używa tych samych obiektywów co Ty, na obydwu korpusach. :)

felis napisał/a:
Jeśli jest jak się zdaje ten lekki FF to czy warto robić samemu mikroregulację AF (brak mi w tym praktyki). A może słać do serwisu czy zostawić jak jest.

Ja tam serwisowo i mechanicznie jestem lewy, ale mikroregulacji nie ma co się bać, w razie czego resetujesz na zero i wracasz do punktu wyjścia.

Moim zdaniem powinieneś – jak już napisano wyżej – najpierw zbadać ostrość „referencyjną”, czyli na statywie, przy pomocy Live View i ręcznego, precyzyjnego, delikatnego ustawiania ostrości wybadać, jaką najlepszą jakość dają te obiektywy na matrycy 20mpix. Mając taką referencję można badać czy AF wykazuje jakieś odchyłki BF/FF, także ze statywu, zachowując zasady takich pomiarów typu 20-krotność ogniskowej itd.
 
 
felis
Bywalec


Posty: 141
Wysłany: Wto 17 Lut, 2015   

komor napisał/a:

Ciekaw jestem, czy ktoś się podejmie takiego porównania… Kto akurat miał 40D, teraz 70D i używa tych samych obiektywów co Ty, na obydwu korpusach. :)

Panowie, naprawdę nie oczekuję precyzyjnych porównań do 40d. Chcę tylko by właściciele innych puszek i podobnej klasy obiektywów (może właśnie 70d) spojrzeli na 100% powiększenia moich zdjęć i powiedzieli: "z naszych aparatów wychodzi podobnie, albo z naszych aparatów wychodzi "żyleta", a tu masz lekkie rozmycie." Na 40d też było, ale ciut mniejsze, a myślałem, że powinno być tak samo lub lepiej. Aha, jeśli to istotne, aparat ma wyostrzanie i inne parametry ustawione na "0".
Aha może w ogóle pomińmy zdjęcia z 70-300 bo wg mnie to w ogóle mało przewidywalny obiektyw

[ Dodano: Czw 19 Lut, 2015 12:52 ]
Witam
No i napstrykałem się zdjęć, a efektów nie widać. Co za pech. OK żartuję, rozumiem, że nikt nie jest w stanie podjąć się oceny ostrości mojego 70d.

Mam więc inną prośbę do użytkowników tego modelu. Gdyby ktoś mógł wykonać prostopadłe zdjęcie samego kodu paskowego tym aparatem przy maksymalnym otworze przysłony na długiej ogniskowej i przy zerowym wyostrzaniu w body, a potem zapodać mi RAWa. Oczywiście najlepiej z obiektywem 15-85, ale trafić u kogoś na taki zestaw może być trudno więc może być jakiś inny zoom podobnej klasy i zakresu (byle nie "L").
Wtedy sam sobie odpowiem na własne pytanie.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15