Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony Alpha 77v,brud/ryski na lustrze
Autor Wiadomość
arturix 
Początkujący


Posty: 25
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Wto 24 Lut, 2015   Sony Alpha 77v,brud/ryski na lustrze

Cześć :) mam lustrzankę Sony Alpha 77v , i od pewnego czasu na fotkach mi wychodzą kropki/ plamki zauważyłem po odkręceniu obiektywu na powierzchni tego szkiełka /lustra (nie wiem jak to się fachowo nazywa) właśnie takie jakieś plamki / ryski ,i jakby zaczął aparat dłużej łapać ostrość przez to , interesuje mnie czy te szkiełka wewnącz da się są wymienne i ile to kosztuje w serwisie?., Próbowałem trochę sam czyścić ale się bałem i jedna plama nadal uporczywie pozostaje inne trochę mniej widoczne zależy od warunków jaką fotkę się robi Pozdro :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






4motion 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 468
Skąd: IRL/PL
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Jeżeli masz brud na zdjeciach to musi być też brudna matryca. Ja mam własnie brudne lustro i na fotkach nic nie ma. Jak ktos mógłby coś dobrego w normalnej cenie polecić do wyczszczenia lustra bo mam ale to jakaś lipa jest.
 
 
arturix 
Początkujący


Posty: 25
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

Właśnie też nie mogę sobie z tym poradzić , i jak patrzę pod światło to widać jakby ryski czy coś , jak na okularach jakieś mazy po czyszczeniu. . a jak waszym zdaniem gdzie oto lepiej się zapytać o ewentualne czyszczenie/wymianę do serwisu autoryzowanego ?,ale boje się że będzie w razie czego drogo płacenie o byle pierdułkę , czy równie dobrze zrobią to w nie autoryzowanym a taniej? I pewnie też, Może ktoś coś poleci..
 
 
Kastom77 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 37
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

arturix, jeżeli się boisz robić tego sam wyślij aparat do CSI w Warszawie na żytniej.
Koszt około 65 pln, ze względu na nieruchome celofanowe lustro.
Jeżeli masz jeszcze na gwarancji to zgłoś na gwarancji kalibrację układu AF, to nie zapłacisz za przesyłkę.
Być może też w ramach gwarancji również wyczyszczą. Dopytaj.

Pozdrawiam
 
 
arturix 
Początkujący


Posty: 25
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Pon 02 Mar, 2015   

Trochę kicha za daleko ode mnie , jakby co to jak go tam można przekazać np. przez salon sony reklamować?, chyba że znacie jakiś pewny nie autoryzowany serwis w okolicach Katowic , może byłoby taniej w nie autoryzowanym? , a o co chodzi z tą kalibracją , należy ją też wykonywać co jakiś czas ? po czym to poznać że mu potrzebna czy cos ? ,niestety jest już dawno po gwarancji , znajomy któremu go pokazywałem co ma też lustrzankę to też mówi jak by to były ryski czy coś na stałe ciężkie do wyczyszczenia .
 
 
Kastom77 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 37
Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

Tu w linku masz cennik z czyszczeniem matrycy, kontakt i procedurę w E-csi
http://e-csi.pl/pl/czyszc...nkach_dslr.html
Wyślij do CSI dopłacisz trochę do kuriera i będziesz miał to zrobione tak jak należy.
Możesz to zrobić w nieautoryzowanym serwisie, ale zapytaj czy czyścili kiedyś celofanowe lustro.
Jest delikatniejsze i łatwiej je uszkodzić niż normale.
Jeżeli są tam faktycznie ryski, pewnie czeka Cię wymiana.
Kalibrację wykonuje się jak potrzeba, ale to Ty już powinien żeś wiedzieć czy jest taka potrzeba.
 
 
arturix 
Początkujący


Posty: 25
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

A jeszcze zauważyłem ze u nich można wykupić gwarancję , to np. mógłbym wykupić jakiś okres gwarancji i w ramach niej wysłać im aparat i to zrobią co trzeba/wymienią ?,czy tak się nie da , i lepiej normalnie im wysłać , bo fajnie byłoby coś takiego mieć jakby w przyszłości by mi się powtórzyło..

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2015 12:51 ]
Hej wrócił mój sprzęcik z serwisu z wawy ,wymienili w nim lustro półprzepuszczalne , i wyczyścili matryce i jakaś kalibracje zrobili .aż 600zł masakra ale wszystko wróciło do normy i działa . trochę mi szkoda bo pytając ich o stan i przebieg migawki to mi nie podali że technik zapomniał czy coś . bo podobno tylko serwis może sprawdzić faktyczny stan migawki? , jej zużycie będzie się jakoś objawiać? Wcześniej. ,chodzi mi oto żeby nagle mi aparat nie padł na jakieś fajnej wycieczce z dala od cywilizacji, czy raczej nie ma się czym martwić….

---


Teraz potrzebuję zakupić zapasowy akumulatorek ,mam już dwa ale ten najstarszy słabo już trzyma i musze kupić następny, a te po sklepach są drogie , warto kupić takie z np. allegro ,czy innego sklepu internetowego widziałem takie za ok 45/50zł może polecicie jakieś sprawdzone?. dzięki pozdro :)

http://allegro.pl/listing...match=s0-e-0528
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14