Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sprzęt do 25k - poważne plany | filmy/zdjęcia
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
nie da się dla kogoś wybrać obiektywów. Normalnie jest tak, że ktoś kupuje jakiś aparat i wraz z doświadczeniem, zdobywa wiedzę na temat własnych potrzeb. Zakup z polecenia, czy mody, to zakup mało trafiony

Z tym się zgadzam.

Wojmistrz napisał/a:
na co przykładem jest kupowanie przez prawie wszystkich nowicjuszy systemu Canon 50mm f/1.8 II. Potem to szkło zazwyczaj miesiącami leży bezużytecznie - dobrze, że przynajmniej tanie.

Z tym się nie zgadzam. :) Zrobiłem nim sporo zdjęć, które sprawiły mi radość, zanim wymieniłem na Sigmę 50/1.4 (a po drodze była jeszcze Sigma 30/1.4 i chyba jeszcze coś).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

123pl napisał/a:
No nie wiem czy do moich krajobrazów, nocnych ujęć jest potrzebny szybki AF w szkle...

A może by tak jeśli już 6D to 24-70mm f/2.8 + jakiś 11-16mm bądź coś szerszego?
Do krajobrazów AF jest raczej zbędny, szczególnie przy szerokich kątach, gdzie odległość hiperfokaną łapiesz od kilku metrów.
6D to korpus pełnoklatkowy, a 11-16 jest dla matryc APS-C. Najszerszy rektilinearny obiektyw, to świeżo wydany Canon 11-24 L, ale możesz kupić Sigmę EX 12-24, to nadal super szeroki kąt. Zerknij sobie tutaj. Uwierz, nawet 16mm na pełnej klatce to już bardzo szeroko.

komor napisał/a:
Z tym się nie zgadzam. :) Zrobiłem nim sporo zdjęć, które sprawiły mi radość...
Rodzynek :mrgreen: ... a tak na serio, to dobrze, że miałeś z nim radochę, bo o to przecież chodzi :)
 
 
123pl 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

Jeszcze mam takie w głowie krótkie migawki - 6D system vs A7s matryca

Z tym, że im jaśniej tym lepiej..
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 05 Mar, 2015   

123pl napisał/a:
+ jakiś 11-16mm bądź coś szerszego?

11-16 to Tokina - na apsc.
Szerszy kąt na FF od 11 mm to chyba tylko jakaś ryba.
 
 
123pl 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Czw 05 Mar, 2015   

Dobrze moi drodzy, nie chciałem tyle czekać, a więc jak na razie uwaga, uwaga zamówiłem Canona 6D. Wyniósł mnie on 5500zł jako nówka okazyjnie dzięki znajomemu. Uważam że dla mnie jest to najlepszy wybór, bo ma super matrycę czyli to na czym mi zależało. Szkło które wybrałem to Canon 24-70mm f/2.8 L. I na tym na okres kilku tygodni koniec. Mam jeszcze sporo czasu do wyjazdów, a pełna klatka to zupełna nowość ;) .

Myślę, że 6D + 24-70mm f/2,8 L USM to na start dobry zestaw? Na tym się nie kończy, mam już w głowie kilka stałek.

Dzięki za pomoc, co do obiektywu jestem pewny, bo jest taki jak chciałem od początku, ale 6D mam mieszane uczucia mimo świetnych możliwości.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 05 Mar, 2015   

Niezły wybór, gratuluję.
 
 
123pl 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Czw 05 Mar, 2015   

Aparat już u mnie - obiektyw dopiero jutro/pojutrze. Jak na razie bardzo fajnie leży w dłoni, wszystko jest przyjemnie rozmieszczone i wydaje mi się bardzo ergonomiczny :) . Dzięki.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 05 Mar, 2015   

123pl napisał/a:
wszystko jest przyjemnie rozmieszczone i wydaje mi się bardzo ergonomiczny :) .

I kółkowybierak Ci nie przeszkadza? :twisted:


P.S. Tak czy inaczej gratuluję :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 05 Mar, 2015   

muzyk, Ty masz stare przyzwyczajenia :mrgreen:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 06 Mar, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
Ty masz stare przyzwyczajenia :mrgreen:

Kółkowybierak - ani to kółko, ani wybierak. :razz:

Ergonomiczna zemsta :twisted:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 06 Mar, 2015   

I kółko i wybierak - mi pasuje. Tak samo, jak ciężko przejść z serii 1 na inne, tak samo z joya i kółka na tę hybrydę. Ma to się nijak do kogoś kto nie posiadał wcześniej lustrzanki Canona.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 06 Mar, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
I kółko i wybierak - mi pasuje.

Bo już producent zemścił się na Tobie :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14