Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: komor
Wto 05 Sty, 2016
FOTOGRAFIA KRAJOBRAZU 2015
Autor Wiadomość
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2015   

T.B., dalej są konie. Ale tego nie widać w miniaturce. W ogóle straszne jest to, że na żywo wszystko widać lepiej. :)
https://plus.google.com/photos/100553335901489879627/albums/6132890941426342929/6132891221802772370?pid=6132891221802772370&oid=100553335901489879627
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2015   

Nie chwalący się - tak myślałem, że to konie. Ma się to oko do koni :smile:
(A przecież mogły to być osłomuły na ten przykład.)
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2015   

T.B., to nawet mogli być wojownicy ISIS przebrani za konie! :)
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

No :wink:
Kliknąłem na ten link. Powiedziało, że otrzymam powiadomienie, gdy właściciel albumu zatwierdzi moja prośbę.
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

T.B., przepraszam za kłopot. Taka to picasa wredna. Już udostępniłam. :)
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

No to już pacze :smile:

[ Dodano: Czw 02 Kwi, 2015 00:07 ]
No teraz, to ja widze :!:
Nawet paliki i wiatrak widze. Ale konie najważniejsze :cool:
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

masza napisał/a:
fatman, hmmm... :) Krajobrazy to kompletnie nie moja bajka, ale za miasto wygania mnie często, bo w aglomeracji duszno, ciasno, sam wiesz. Na szczęście mam zadupie kilka km od domu. To co myślisz? Następnym razem poprzestawiać te krowy? A czarne rozjaśnić? :)


Komentarz "landszafciarski": :wink:
Bardzo poprawne kompozycyjnie zdjecie. Horyzont w 1/3 kadru. Krowy w lewym dolnym mocnym punkcie. Konie w prawym gornym. Zloty podział jest wykorzystywany :mrgreen:
Wykorzystane dostepne elementy krajobrazu (trawa) oraz dobry pierwszy plan.
Wielkoplanowośc (trawa, potem krowy, woda, konie i dalej drzewa na horyzoncie).
Prowadzisz widza od krów, poprzez piaszczyste łachy, które meandrują w trzecim planie by doprowadzić wzrok widza do koni !

Dynamika matrycy wykorzystana, brak przepałów na niebie, tylko lekka winieta (podkreślenie naturalnych walorów Twojego Pentaxowskiego szkła), a co najwazniejsze brak sztucznie dodawanej w celu sztucznego oświetlenia centruk kadru.
Brak napowietrznych linii energetycznych oraz posprzatany z petów i plastikowych butelek na pierwszym planie pokazuje Twoją dbałość o czystość i poprawnośc kadru. :mrgreen:
Krajobraz kolorowy, nie przekształcony niepotrzebnie do czerni i bieli przez co ńie jest "pseudoartystyczny" tylko naturalny, sielski.
Pieknie realizowane nieostrości planów. Focus na krowach i piękny bokeh uniemożliwiający rozpoznanie koni (walory te podkreślał już T.B.).
Światło oczywiście mogłoby byc lepsze ale przecież domyślam się, że jeździłaś w to miejsce przynajmniej ze 20 razy o różnych porach dnia, o wschodzie, o zachodzie, w lato, w zimę, w deszcz i śnieg ale wtedy albo krowy nie leżały tak jak chciałas albo konie pasły sie gdzie indziej. Wybrałas "złoty srodek" bo zachody już kazdy tu widział :grin:
I to 1000 razy :wink:
masza - w dwóch słowach... Udane zdjecie! Wstawiaj więcej! :!: :mrgreen:

Pozdrówa ogromniasta!!!

PS: uwaga co do obróbki w PS-ie:
Rozważyłbym wklejenie siedzacego pastuszka i małego białego pieska obiegającego krówki.
Pastuszek najlepiej żeby patrzył w niebo i podziwiał nadlatujące bociany (a'la Chełmoński) co dodałoby zdjęciu tesknoty za nadchodzącą ale ciągle nieobecną wiosną. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez fatman Czw 02 Kwi, 2015, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ninja_bunny 
Uczestnik



Posty: 98
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

Ciekawe komentarze do krajobrazu łąkowego z krowami. Szkoda, że nie dopisało słońce i chmury, mogłoby być o wiele ciekawiej niż w warunkach po prostu pochmurnych. Nie jestem przekonana co do winietowania na tym zdjęciu. Również zobaczyłabym chętnie inne krajobrazy od maszy, niekoniecznie z bydłem, bo aż tak mnie nie porywa :)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

A już skoro wracamy do klasyki... to też coś wstawię z naszych sielskich polskich łąk i pól...
Szwajcaria Kaszubska. Wrzesień 2014.

Może jakieś małe "pojechanko" ?
Leci gdzieś w którąś stronę? Może coś rozjaśnić? Nieostro? Kontraścik nie pasi?
Jakiś "dodge-burnindżek" malutki? Nasyconko? Przepałek poprawić? Krówkę dorobić? :twisted:
Zachęcam. :mrgreen: :twisted:

20141003_A030225_800.jpg
89.
Plik ściągnięto 3020 raz(y) 451,42 KB

20141003PA030243a_800.jpg
90.
Plik ściągnięto 3020 raz(y) 452,72 KB

 
 
lexus 
Rozmowny
Bez podtekstów



Pomógł: 4 razy
Posty: 432
Skąd: IRE
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

fatman, najlepiej wyostrzyć dowcip!
 
 
ninja_bunny 
Uczestnik



Posty: 98
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

Skoro pojawiają się tutaj i mniej ambitne krajobrazy to pozwolę sobie dorzucić też coś od siebie. Zdjęcie z Mazur, ubiegłe wakacje.

91.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

92.

Trześniówka małe.jpg
Plik ściągnięto 2969 raz(y) 111,53 KB

 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

No. I zdjęcie całkiem w porzo ninja_bunny,.
Światełko ok. Patrzyłem na kompozycję... horyzont w połowie no... ale jest woda. :mrgreen:
Bardzo przyjemne w odbiorze.

[ Dodano: Czw 02 Kwi, 2015 13:47 ]
RB, Echhhh... ten polar.... :twisted:
Ciemnica na niebie na środku i na wodzie.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

fatman napisał/a:
Patrzyłem na kompozycję... horyzont w połowie no...

Abstrahując od całkiem pozytywnej Twej oceny przyczepię się tylko do tego, że zdarza się moim zdaniem, iż akurat horyzont w połowie ma sens. IMO akurat w 91. ma.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

RB napisał/a:

Abstrahując od całkiem pozytywnej Twej oceny przyczepię się tylko do tego, że zdarza się moim zdaniem, iż akurat horyzont w połowie ma sens. IMO akurat w 91. ma.


A czy ja napisałem, że nie ma? :wink:
W wielu przypadkach naprawdę ma. I tu akurat tak jest.
Głośno się zastanawiałem po prostu :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 20