Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
X-M1 czy coś innego??
Autor Wiadomość
Ezah 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   X-M1 czy coś innego??

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie! I do rzeczy...

Naszło mnie na kupno bezlusterkowca :mrgreen: Do szybkich strzałów mojego małego brzdąca, czy robienia makro różnych drobiazgów na potrzeby blogów. Po tym jak totalnie zgłupiałem czytając wszystkie recenzje, porównania, itp. dałem sobie dzień przerwy i w końcu stanęło na Fuji X-M1. Głównie ze względu na jakość zdjęć (potwierdzoną nie tylko cyferkami w testach, ale wieloma opiniami użytkowników) oraz to że jest w fajnym zestawie z 2 obiektywami (16-50 + 55-230) w dobrej cenie (1949 zł). No i wszystko byłoby fajnie gdyby nie... Samsung NX3000. Kusi większa matryca, stabilizacja i ruchomy ekran w DUŻO niższej cenie (1299) niż FUJI, ale jednocześnie trochę obawiam się kupowania aparatu od firmy, która celuje w robieniu lodówek i telewizorów...

Jakie jest Wasze zdanie? Może ktoś mnie utwierdzi w przekonaniu? Albo może zaproponuje coś innego?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   Re: X-M1 czy coś innego??

Ezah napisał/a:
trochę obawiam się kupowania aparatu od firmy, która celuje w robieniu lodówek i telewizorów...

Jakie jest Wasze zdanie?

Moje - takie samo.
Ale z drugiej strony, jak sobie uświadomisz, że dzisiaj - na przykład - Jaguara kupujesz od Tata Motors, (nie)dawnych niewolników i służących Anglików ... :smile:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   Re: X-M1 czy coś innego??

Samsung nie ma większej matrycy, ma co najwyżej więcej pikseli. Z czego zresztą absolotnie nic dobrego dla Samsunga nie wynika.

Poza tym: rzeczone Fuji to bdb aparat, jednak miej na uwadze, ze ten system to obiektywy ma raczej drogie. W kazdym razie w większości przypadków droższe od Samsungowych. Samsung potrafi zrobić aparat który dużo może, niezależnie od tego że produkuje i pralki i statki i samochody i jeszcze w zasasdzie wszystko inne. Obawiać się bym nie obawiał. Natomiast NX3000 to najprostsza maszynka tej firmy...
Wolałbym Fuji, sądzę że jego cn. przeciętny AF sobie poradzi z tymi szybkimi strzałami dziecka. Ale jeśli kuszą Cię te obracane pierdółki w niższej cenie oraz zerkniesz ile kosztują lepsze obiektywy Fuji i Cię to wzruszy... to cóż...
 
 
Ezah 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   Re: X-M1 czy coś innego??

RB napisał/a:
Samsung nie ma większej matrycy, ma co najwyżej więcej pikseli. Z czego zresztą absolotnie nic dobrego dla Samsunga nie wynika.

A dzięki za poprawienie mnie, już mi się porąbało od tego przerzucania różnych testów... Skoro rozmiar matrycy jest ten sam to faktycznie nie napalam się już na parę pikseli więcej


RB napisał/a:
...jednak miej na uwadze, ze ten system to obiektywy ma raczej drogie...

Akurat to mnie specjalnie nie rusza bo mam też 5D + stałka + tele, tak że nawet tego 55-230 specjalnie nie potrzebuję, ale skoro dokładają w takich pieniądzach to nie pogardzę :mrgreen:

Tak że dzięki, jestem już właściwie zdecydowany (chociaż oglądam jeszcze sample z Samsunga i w sumie to dają radę...)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14