Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw na ptaki
Autor Wiadomość
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Sro 18 Mar, 2015   Obiektyw na ptaki

Witajcie, potrzebuję porady - czy jakbyście szukali obiektyw na ptaki,zwierzęta do focenia także w trasie, to spojrzelibyście na nową Sigmę S 150-600 albo ew. może na wersję C (nie mylić, nie chodzi mi o bagnet a wersję szkła!) tego szkła? O tej wersji C w ogóle chyba nic nie wiadomo, nie wiadomo nawet czy wyszła chyba, a tym bardziej jaka jest jakość zdjęć z niej.

Czy może jednak zbieralibyście na stałki Canona dłuższe na zasadzie, że w tą Sigmę w ogóle nie warto by iść..
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 18 Mar, 2015   

Jeżeli nie masz kasy to ta lepsza Sigma 150-600 jest naprawdę OK. Tylko to nie jest lekkie i poręczne szkło.
Jeżeli natomiast do dyspozycji mamy więcej pieniążków, lub zamiast 600mm wystarczy nam 500 lub 400 to ja bym poszedł jednak w canonowskie stałki. Optycznie to zawsze będzie różnica klasy... lub dwóch klas :wink:
 
 
Dulek13 
Nowy
Dulek13


Posty: 8
Skąd: Polska / UK
Wysłany: Sob 28 Mar, 2015   

A ja sie zastanawiamy czy sigma 150-600 S Czy canon 100-400 mk2. Mam body 7D mk2
Mam sigma 50-500 bez stabilizacji, ale chec ja wymienić na jedno z ww szkieł. Jakieś podpowiedzi ?
A może Sigma 300mm f/2.8 EX DG HSM i teleconverter x2.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 29 Mar, 2015   

Dulek13 napisał/a:
ja sie zastanawiamy czy sigma 150-600 S Czy canon 100-400 mk2. Mam body 7D mk2


IMO zdecydowanie C100-400mkII - z tego co czytałem nie ustępuje jakością C400/5,6, a porównanie z Sigmą masz w skrócie w poście powyżej.
 
 
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   -

MM a jak się ma wersja C do wersji S Sigmy 150-600? Testowałeś ją jakoś a jeśli tak, to jak i jak dokładnie?

Czy obie Sigmy Twoim zdaniem do ptaków w locie i ogólnie dzikiej przyrody się nadają Twoim zdaniem? Chodzi mi zarówno o prędkość AF jak i ogólną jakość zdjęcia.

Wersja C jest o tyle ciekawsza, że chyba przy niecałych dwóch kilo to spokojnie chyba można zakwalifikować to szkiełko jako spacerowe..

I wreszcie czy dysponujesz może porównaniem co daje lepszy rezultat/efekt - obie Sigmy na 6.3 przy 600 mm (chyba, że się różnią mocno w tym ustawieniu obie od siebie) - czy np. C 400/5.6L cropowany do 600 mm, ew. C 300/2.8 IS 1 + TC 2.0 ? Mówię o niepełnej klatce i 50D, bo taki aparat mam. - i tak, zdaję sobie sprawę, że porównujemy do C 400/5.6 na 5.6 przysłonie i to samo z zestawem C 300/2.8 IS 1 + TC 2.0..

Z tym, że co do zestawu C 300/2.8 IS 1 +TC 2.0 to rozumiem, że AF wtedy obrywa dość mocno (?).. więc taki zestaw z takim aparatem jak 50D nie nadaje się do zdjęć ptaków w locie czy jakichś bardziej dynamicznych. I już mi kiedyś mówiłeś, że jakość obrazka z tego zestawu dla bardziej tylko troszkę wymagających jest nie do zaakceptowania(?).
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

Ja się dołączę do pytania.
Na ptaszki nie chce mi się brać już s50-500 bo jest po prostu słaba powyżej 300mm i raczej biorę TC x2II z c70-200/2.8L. Na chwilę pożyczyłem ostatnio c300/4L+TC x1.4III i jestem zawiedziony, bo foty są słabsze od pierwotnego zestawu. Zastanawiam się czy jest sens inwestowania w c400/5.6L lub c100-400L w pierwszym modelu. Może lepiej dozbierać do s150-600 "S"?
 
 
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2015   

No to obaj czekamy na opinie ;) . Mnie interesuje bardziej wersja C, bo jeśli budowa jest znośna/ok-wystarczająco solidna by przetrwać w nienagannym stanie dłuższy okres czasu a optycznie i pod względem pracy AF jest w zasadzie to samo to dla pieszych spacerów i zdjęć z ręki Sigma C wydaje się być zdecydowanie lepszym wyborem niż Sigma S. Oczywiście to gdybania, dlatego tak ważne są opinie z pierwszej ręki, a niedługo jeszcze - mam nadzieję na dniach - test na optyczne chyba będzie Sigmy C 150-600.

Widziałem foty wersji C tu i chyba nie jest źle, a nawet nieźle.. :

http://digitalcamerapolsk...zdjecia-testowe .

Ciekawe czy jest duży rozrzut jakościowy tych Sigm - C 150-600 oraz S 150-600.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14