Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
Sandra2109 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

forrest,
aparat w tej cenie znajduje sie w NY, a ja jestem na florydzie i w tutejszych sklepach jest
Za około 900$
Co myślisz o Nikonie d5200 /d5300 lub pentax k50?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Z tych co podalas napewno K-50 najlepiej wypada - najlepiej poszukaj promocje na:
bhphotovideo.com i adorama.com np.:
-> http://www.adorama.com/IPXK50B553DA.html jak 55-300 nie ebdzie Ci potrzebny to sprzedaz go spokojnie w Polsce jeszcze z nie malym zarobkiem ;)
a jak nie chcesz sie bawic to z samym 18-55 WR:
-> http://www.bhphotovideo.c...slr_camera.html
w sekcji "Buy Together and Save" dokupilbym 35/2.4 :wink:
 
 
Sandra2109 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Słyszałam o nim dobre recenzje lecz obawiam sie czy w Polsce dokupienie
Większego obiektywu czy lustra bedzie droższe niz np:canon bądź nikon ??
 
 
Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Sandra2109, a dokladnie jakiego "wiekszego" masz w planach?

Ja gdybym mial wymieniac kita to np. na Sigma 17-50 f/2.8
 
 
mikis 
Nowy



Posty: 7
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Co Waszym zdaniem jest lepszym wyborem
Nikon d5300 + Sigma 17-50/f2.8 czy
Nikon d7100 + N18-105/f.3.5-5.6?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Czyli co lepsze, dżuma czy cholera, tak? :) Jeśli zdecydujesz się na D7100 to na lepszy obiektyw będziesz mógł dozbierać za jakiś czas. Jeśli kupisz D5300, to być może za jakiś czas będziesz chciał lepszy, wygodniejszy aparat. Zależy na ile wciągnie Cię fotografia.

Jak zapatrujesz się na kwestie ogniskowych? Lepsza Sigma ma mniejszy zakres, kitowiec Nikona za to kończy się na lekkim tele… 
 
 
mikis 
Nowy



Posty: 7
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Wkrótce i tak planuje zakup tele - Tamron 70-300 VC USD, także ogniskowa nie jest aż tak dużym problemem. Odnoszę wrażenie, że jakość obrazka między 5300 a 7100 winna być podobna - kwestie tylko w wygodzie, no ale brak górnego wyświetlacza i kilku przycisków mogę przeżyć. Ale jak to rzeczywiście jest z jakością zdjęć, AF i pomiarem światła między 5300 a 7100?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

Jeśli planujesz tele 70-300, to opcja z Sigmą 17-50 wydaje się rozsądniejsza. Jakość obrazka jest na tyle dobra z obydwu aparatów, że o wyborze powinny zadecydować właśnie inne kwestie – ergonomia, itd. Ale jeśli nie czujesz, że jest Ci to niezbędne, to moim zdaniem nie popełnisz błędu kupując tańszy korpus D5300. Choć wiele osób na tym forum może mieć inne zdanie i będzie doradzać, że lepszy korpus na start to podstawa. Moim zdaniem przede wszystkim ergonomia i wizjer to jest to, co pociąga w lepszym korpusie, ale do tego czasem trzeba „dorosnać”, żeby zauważyć różnicę.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Mar, 2015   

D7100+ s17-50/2,8 albo Pentax K-3 (K-5II) +s17-50/2,8 tańsza wersja - KS2+Sigma, lub najtaniej K-50 lub K-30 +S17-50/2,8
Wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć i jak bardzo pobawić się fotografią .
Obrazki ze wszystkich aparatów będą bardzo podobne - a różnice - tylko trochę w wyglądzie aparatów, bo wszystkie wymienione są uszczelnione , z pryzmatami i wieloma udogodnieniami których nie mają inne puszki (tryby użytkownika, dedykowane przyciski, dwa pokrętła do wygodnej zmiany parametrów bez odrywania oka od celownika, ok. 100% obrazu w polu widzenia, itp). Różnica główna między Nikonem D7100, Pentaxami K-5II(s)/K-3 a Pentaxami tańszymi (KS2, K50/30) to różnica w ilości bitów kodowania RAW i że do tańszych nie ma możliwości dokupienia gripa do pionowego kadrowania.
 
 
komar54321 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   Prośba o pomoc

witam, poszukuje cyfrowej lustrzanki do ok. 2000- 2500 zł dla córki w prezencie która od roku bardzo interesuje się fotografią. Chodzi mi o sprzęt dzięki któremu córka mogłaby dalej rozwijać swoja pasję i uczyć się na nim fotografii. Jeżeli chodzi o cechy aparatu które najbardziej mnie interesują :
- porządna obudowa ( córka dużo podróżuje – tak aby aparat po lekkim upadku od razu się nie rozleciał
- nagrywanie filmów w hd
- wbudowana lampa błyskowa
- poziom skomplikowania obsługi na średnim poziomie, aby aparat był użyteczny i pozwalał na robienie także zwykłych szybkich zdjęć na imprezach rodzinnych itp.
- możliwość udoskonalania sprzętu z czasem ( kupno lepszego obiektyw itp.)

Prosiłbym o pomoc czy tej cenie znajdę coś interesującego . Jestem laikiem w temacie fotografii także z góry przepraszam za bardzo ogólny i mało profesjonalny opis sprzętu na jakim mi zależy. Jeżeli ktoś mógłby rzucić kilka nazw modeli nad którymi warto się zastanowić będę bardzo wdzięczny.
z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=26445
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

No nie wiem, dla córki czasami bardzo ważny jest zestaw kolorów. Może Pentax K-S1?

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

PS. Niezależnie od kolorów i diod powinno się nim dać robić się nim robić bardzo dobre zdjęcia.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

K-50 ma 120 odmian kolorystycznych.
 
 
komar54321 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

dziekuję za link odsyłający i wszystkie odpowiedzi, czy warty rozważenia jest aparat canon 600d który wiele osób mi polecało ??
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

Tak, córka go kupił z mojego polecenia i jest z niego bardzo zadowolona. Do podstawowego KIT-a (18-55 IS) dokupiła jeszcze 75 - 300 i 50/1,8.Używa go ponad 2 lata. Nie jest to konstrukcja bardzo nowa ale jeszcze kilka lat można nią się cieszyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14