Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wartość sprzętu - nowy E-M5 mark 2 + 12-40mm 1:2.8 PRO
Autor Wiadomość
asd321 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   Wartość sprzętu - nowy E-M5 mark 2 + 12-40mm 1:2.8 PRO

Drodzy forumowicze,

mam gorącą prośbę o radę.

W całkowicie nieoczekiwanych okolicznościach stałem się posiadaczem dwóch aparatów fotograficznych - a potrzebny mi tylko jeden.
Przed wakacjami zamówiłem w/w olympusa, który doszedł po moim wyjeździe na wakacje. Od tego czasu jest oryginalnie zapakowany i czeka na nowego nabywcę.

Od 2-3 tygodni staram się go sprzedać.... i nie znajduję kupca - dlatego moja prośba o radę - ile taki sprzęt (nowy) może kosztować!?

1) wydawało mi się, że jest świetnie dobrany (z tego co wiem jeden z najpepszych zoomów olympusa, ze stałym światłem, uszczelniany)
2) jestem pewiem, że jest świetny! ulepszono naprawdę wiele w stosunku do poprzednika. Jestem zwolennikiem ulepszania dobrego niż całkiem nowych konstrukcji, które zawsze mają jakieś "błędy dzieciństwa"
3) chcę sprzedać aparat mocno poniżej ceny rynkowej - tak przynajmniej wynika z moich doświadczeń i porównań z allegro / ceneo.

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=27219

Co począć?
Będę wdzięczny za radę co w takiej sytuacji zrobić? Na ile wycenić sprzęt? Co robię nie tak?
Dziękuję za wszelkie wskazówki.

Serdecznie pozdrawiam
rafał
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

asd321 napisał/a:
3) chcę sprzedać aparat mocno poniżej ceny rynkowej - tak przynajmniej wynika z moich doświadczeń i porównań z allegro / ceneo.

-chyba że ktoś ma kod rabatowy
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

Jak wszystko na rynku... kwestia popytu, podaży i... ceny.
Kto czekał na to body... kupił w marcu/kwietniu.

Wystaw w cenie 25% pomniejszonej niż cena na stronach Oympusa.
Kupiec z pewnością się znajdzie bo zarówno aparat jak i obiektyw jest zacny.
Zestaw powinien kosztowac w granicach 6.500 PLN (3.600 + 2.900)

Ważne abyś sprzedał PRZED WAKACJAMI !
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

asd321 od Olympusa można czasem dostać kody rabatowe 10-20%, więc - tak jak pisze fatman, -25% w stosunku do sklepu Olka wydaje się rozsądną propozycją. Do tego weź pod uwagę, że część osób może być zainteresowana wyłącznie puszką lub wyłącznie szkłem, więc lepiej by chyba było wystawiać te sprzęty osobno - szczególnie biorąc pod uwagę, że nie są to zabawki za 500zł.
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

Cóż, za 7 tysięcy powinien zejść ...

Zawsze można osobno sprzedać szkło i body...

Np szkło 3800, body 3200.

Trudno jest znaleźć klienta, który kupi drogi aparat w zestawie z drogim szkłem - stąd twoje problemy.
 
 
asd321 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi, pewnie wystawię dziś wieczorem (jak się nie sprzeda) od złotówki :)

@siosio - ale powiedz tak szczerze!!!!! Po co komu taki sprzęt z kiepskim obiektywem, no po co? Wolałbym stare body a ten obiektyw!
Nie rozumiem tego...

Pozdraiwam wszystkich serdecznie
raV
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

asd321 napisał/a:


@siosio - ale powiedz tak szczerze!!!!! Po co komu taki sprzęt z kiepskim obiektywem, no po co? Wolałbym stare body a ten obiektyw!
Nie rozumiem tego...


Ludziom zdarza się już posiadać niezłe obiektywy.
 
 
asd321 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

RB napisał/a:
asd321 napisał/a:


@siosio - ale powiedz tak szczerze!!!!! Po co komu taki sprzęt z kiepskim obiektywem, no po co? Wolałbym stare body a ten obiektyw!
Nie rozumiem tego...


Ludziom zdarza się już posiadać niezłe obiektywy.


No tak, to jest argument, ale wtedy to kupuje się samo body. Chodzi o kupowanie zestawu z tanim obiektywem.
pozdr
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Bo problem jest tego rodzaju ze Olympus zbyt wysoko się ceni.
Podobne a nawet większe możliwości fotograficzne z uwagi na rozmiar matrycy da obiektyw do lustrzanki DX 16-50/F2,8 wartości mocno poniżej 2 tys PLN.
Aby Olympus oferował identyczne możliwości musiałby mieć światło F2,2 ale wtedy byłby jeszcze droższy i większy niż jest.

Z kolei w kwestii bezlusterkowców to Samsung oferuje 16-50/F2!!! - F2,8.

Dlatego system MFT będzie miał wkrótce ciężko i upadnie jak kiedyś upadły lustrzanki 4/3.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Chris62 napisał/a:

Podobne a nawet większe możliwości fotograficzne z uwagi na rozmiar matrycy da obiektyw do lustrzanki DX 16-50/F2,8 wartości mocno poniżej 2 tys PLN.


Za mocno poniżej 2 tys PLN to z tego asortymentu w naszej pięknej Republice tylko Sigmy i Tamrony...
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Chris62 Jakbyś wystawił w komplecie 5D3 + 24-70 II, albo analogiczny zestaw od Nikona, to też byś miał problem ze sprzedażą. Jeśli sprzedaż łączona nie daje jakiegoś bardzo wyraźnego spadku ceny (jak np. ta oferta, +VAT), to lepiej sprzedawać drogie puszki i szkła osobno - i tyle.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

5D3 + 24-70 II -to nie jest zabawka,
a E-M5 II + 12-40/2.8 -to jest zabawka.
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

dcs napisał/a:
5D3 + 24-70 II -to nie jest zabawka,
a E-M5 II + 12-40/2.8 -to jest zabawka.

Jaka jest definicja zabawki w sprzęcie foto? :mrgreen:
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Zabawki tanieją w sklepach: Olympus E-M5 z 1099$ na starcie http://www.dpreview.com/reviews/olympusem5/2 do 499$ http://www.bhphotovideo.c...922454&Ntt=e-m5 (na razie :wink: ).



Narzędzia, woły robocze trzymają wartość.

Canon 5D III (na starcie -też 3 lata temu) 3499$ http://www.dpreview.com/r...s-5d-mark-iii/2 teraz 2,499$ http://www.bhphotovideo.c...91645412&Ntt=5d
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

dcs Wszystko kwestia jak kto zabawę definiuje. Ja fotografią zajmuję się rekreacyjnie, więc jak dla mnie 5D3 to też zabawka - tylko po prostu trochę cięższa i droższa. A ceny 5D3 to sprawdź sobie za kilka miesięcy, jak 5D4 wypuszczą (i może w końcu coś z tym bandingiem zrobą...).

A wracając do tematu - nie chodziło o to, co dla kogo jest zabawką, tylko o przyjęcie do wiadomości faktu, że sprzedaż sprzętów o wartości przekraczającej średnią krajową rozsądniej jest robić osobno, niż w stosunkowo drogich zestawach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14