Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
MOJE PIERWSZE ZDJĘCIA
Autor Wiadomość
sokarsg-1 
Bywalec


Posty: 156
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Dziękuje za merytoryczne komentarze. Po prostu chodziło mi na tym zdjęciu o pokazanie białych kwitnących kwiatków i nie do końca mi się to udało ale nie wiem czy bardziej przez kadr czy przez słabą obróbkę? Kolory na tym 45 nie przesadzone bo saturacje(polski odpowiednik tego to?) podbiłem o jakieś 30%.

A takie coś udało mi się dziś z rana złapać, co sądzicie?

46
Wschódv3 by sokarsg1, on Flickr
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje - zdjęcie nie takie złe. Może troszkę na środku przepalone. A saturacja to po polsku nasycenie.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
sokarsg-1 
Bywalec


Posty: 156
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

To jeszcze się dopytam, taki efekt jak tu:
http://forum.optyczne.pl/...hp?pic_id=10338
i tu:
http://forum.optyczne.pl/...hp?pic_id=10343
czyli taką ,,miękkość'' kontur, obrazu ze mgłą to jak uzyskać? To kwestia obróbki czy np. długiego naświetlania ze statywu, gdzie ruch mgły ,,rozmazuje'' obraz?
Podobne pytanie odnośnie kolorów na tych przytoczonych zdjęciach czy to kwestia tylko odpowiedniego czasu i światła czy to też trochę rola obróbki.
Pytam bo bym chciał spróbować pociągnąć 46 (na próbę) w stronę tych przytoczonych zdjęć z galerii.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

sokarsg-1, 1/30 i 1/125 to czasy naswietlania tych zdjec. Co do pozostalych pytan to proponuje wybrac kadr, ktory ci sie podoba, pojsc tam przed wschodem slonca ustawic aparat na statywie i zrobic serie zdjec co kilka minut. Jak masz czas i samozaparcie, to nawet do poludnia. Wieczorem tez mozesz powtorzyc. Poogladaj i porownaj te zdjecia ze soba i zobacz, czym sie roznia.
 
 
niron 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 110
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Miękkość konturu robi też chyba delikatniejsze światło niż na Twojej fotce Kolego :) słońce dopiero co zaczynające świecić jeszcze na czerwono oświetla delikatniej tak samo jak i zachodzące :) Chętnie bym złapał kadry wschodu ale chyba bardziej sobie cenie sen ;p
 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Proponuję tylko wschód.
W 100 procentach jest wtedy lepsze światło.
Statyw,dobre miejsce,szara połówka i właściwa obróbka ta klucz do sukcesu.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

A dałoby się powiedzieć - tak w ze trzydziestu słowach - co w tym wypadku oznacza właściwa obróbka?
 
 
niron 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 110
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

Panowie i Panowie potrzebuje pomocy.

Próbowałem dzisiaj popstrykać zdjęcia zachodowi słońca i nie bardzo wyszło
47.


Pierwszy mój bład to pomiar światła matrycowi zamiast punktowy na słońce ( zgadza się ?),

Czy powinienem użyć np filtra szarego ? Kolejny problem to problem sprzętowy - przy wodzie widoczne "kółeczko" takie cuś robi obiektyw :(

Canon 40d + 18-55 III
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

niron napisał/a:
Pierwszy mój bład to pomiar światła matrycowi zamiast punktowy na słońce ( zgadza się ?),

Od końca:
- na niebo obok słońca, jeśli rezygnujesz ze szczegółów na pierwszym planie (co jest wskazane).

Matrycowy, czy punktowy ma mniejsze znaczenie, chociaż lepiej punktowy.

Filtr szary - jaki i w jakim celu?
 
 
niron 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 110
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

T.B. napisał/a:
Filtr szary - jaki i w jakim celu?


Nie wiem :) To było pytanie- aby zmniejszyć "moc" słońca i nieba ?

Czy to kolorowe cus odbicie światła czy inny problem z obiektywem jest w jakiś sposób do usunięcia czy ten typ tak ma ?

Jak oceniasz samego pstryka ?

Pozdrawiam
 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

T.B. napisał/a:
A dałoby się powiedzieć - tak w ze trzydziestu słowach - co w tym wypadku oznacza właściwa obróbka?


Książki piszą a ty chcesz w 30 słowach :wink: :wink: no.....chyba że szukasz pretekstu do kolejnej dyskusji na forum :wink:
Jak się mylę to sory.

niron--Szara połówka to podstawa przy wschodzie i zachodzie.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

A nie masz filtra UV nakręconego? Wygląda to na flarę na UV (symetrycznie względem osi optycznej).

Pomiar na słońce spowoduje, że reszta będzie ciemna. Przy przejrzystym powietrzu raczej nie naświetlisz dobrze i słońca i otoczenia, jeśli to kiedy słońce już będzie rzeczywiście zachodziło.

Przy zdjęciach słońca raczej żaden pomiar sam w sobie nie będzie dobry, lepiej robić zdjęcia i patrzeć w LCD co wychodzi, czasem lepiej mierzyć centralnie ważonym i manipulować korektą EV a czasem lepiej jechać na manualu, kontrolując efekty na LCD. Ta ostatnia metoda jest najpewniejsza, tylko trzeba trochę potrenować.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

witkot napisał/a:
niron--Szara połówka to podstawa przy wschodzie i zachodzie

Z naciskiem na: połówka, a nie pełny filtr szary, niron.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

niron napisał/a:
Jak oceniasz samego pstryka ?

Dobrze oceniam. Całkiem fajne zdjęcie. Nie mów o swoich własnych zdjęciach "pstryki". Zostaw to innym.
Gdybyś zapytała, co bym zmienił. to odciąłbym z dołu całą rzekę i pomanipulował resztą tak, żeby uzyskać bardziej wyraziste, ostre niebo, a na dole tylko ciemny kontur tego co tam jest. To w przypadku tego, konkretnego zdjęcia.
 
 
niron 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 110
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

Cytat:
Z naciskiem na: połówka, a nie pełny filtr szary, niron.


Tak właśnie myślałem na połówką :)

Cytat:
A nie masz filtra UV nakręconego? Wygląda to na flarę na UV (symetrycznie względem osi optycznej).


I po takim pytaniu można poznać że są na tym forum ludzie doświadczeni ! Mam nakręcony UV jutro go ściągnę i pojadę łapać zachody raz jeszcze ( na wschody jestem za leniwy ;p)
Cytat:
Dobrze oceniam. Całkiem fajne zdjęcie. Nie mów o swoich własnych zdjęciach "pstryki". Zostaw to innym.



Dziękuje. Mówię pstryki bo wyskoczyłem dosłownie na 20 min po"pstrykać" rzeczka jest nie daleko :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14