Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: komor
Wto 05 Sty, 2016
FOTOGRAFIA LOTNICZA 2015
Autor Wiadomość
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Sro 27 Maj, 2015   

janqseven, ja to jestem mały pikuś :D ale staram się robić dobry PR ;) Pooglądaj sobie zdjęcia kolegi bhpchmiel, MM, chociaż on dawno cokolwiek tu publikował czy maźka. Niedawno dołączył jak widzisz Bangi, którego zdjęcia są bardzo imponujące.
Mój sposób, to łażenie na wszelakie pokazy lotnicze. Prawie wszystkie zdjęcia robię z miejsc ogólnie dostępnych dla publiczności, więc nie ma tu żadnych problemów z jakimikolwiek pozwoleniami. Minus jest taki, że jak dobrze poszukasz, to okaże się, że fotki, które tu prezentuję wyglądają identycznie jak setki tysięcy innych wykonanych w tym samym momencie, na tej samej imprezie.
Co do strony sprzętowej - używam Canona 6D z obiektywem EF 100-400 L (pierwsza wersja), wcześniej miałem 60D, a jeszcze wcześniej 450D. Ostrość zdjęć to kwestia umiejętności (bhpchmiel ma żelazną łapę, zwróć uwagę na jego foty w galerii), i skuteczności zestawu korpus + obiektyw. Im więcej zdjęć robię, tym lepiej poznaję swój sprzęt, i mogę lepiej wykorzystać jego zalety, przy minimalizowaniu wpływu wad (jak np. obecnie mały bufor, wolny tryb zdjęć seryjnych czy tylko jeden na prawdę skuteczny punkt AF).
Poszukaj zdjęć Tomka Pacana - warto czasem spojrzeć na lotnictwo z innej strony. Ja lubię patrzeć na samoloty od strony technicznej, stąd mało w moich fotkach artyzmu. I co tu kryć, nie mam za dużej wrażliwości. Obróbka też ma spore znaczenie, jakbym pokazał Ci surowe pliki, to byś się uśmiał. Do tego używam Adobe Lightroom.
A jak zacząć? Wziąć aparat z obiektywem na lotnisko, przyłożyć do oka, wycelować, i wcisnąć spust ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Bangi 
Nowy
Amator



Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 27 Maj, 2015   

Ja też używam 6d z C 100-400 L. Mam też na zapas i do panningu 7d mk I.
Większość fot u mnie jest na 400 mm.
W pełni potwierdzam to co pisze Przedmówca ;)
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Sro 27 Maj, 2015   

ophiuchus, no ten, tego, zawstydziłem się :oops: :razz:
Co do zdjęć, to przedmówca dobrze napisał. Sęk tylko w tym, że czasami warto pójść gdzieś w pole (Radom, Ostrava, Leszno), żeby mieć ujęcie inne, niż cała publika ustawiona praktycznie w jednym miejscu. No i trzeba trochę pomyśleć nad kadrem. Czy chcesz pokazać samolot tak samo jak ileś tam osób, czy jednak zaryzykujesz i zrobisz coś innego... :wink:
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

ophiuchus napisał/a:
Bardzo fajne miejsce to Mach Loop w Walii. Tam faktycznie można samolotom robić zdjęcia "z góry". Może się ktoś ze mną wybierze? :D

A kiedy się tam wybierasz? I skąd?
Zdjęcia "z góry" daje się ustrzelić w BOURNEMOUTH, pod warunkiem że zajmie się stosowne miejsce na klifie.

Może ktoś się wybiera na Air Tatoo i ma wolne miejsce na pokładzie? Nigdy tam nie byłem bo trochę trudno dotrzeć komunikacją publiczną.
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Zapomniałbym jeszcze o Panu Żabce (jest tu gdzieś?) i moronice, którzy jak wrzucą foty z Duxford, to wszyscy będą zbierać szczęki z podłogi ;) A do Walii to się wybieram sam nie wiem kiedy :D Któregoś weekendu pewnie po prostu wsiędę w samolot i przybędę niezapowiedzianie. :D
 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

bhpchmiel napisał/a:
ophiuchus,
Sęk tylko w tym, że czasami warto pójść gdzieś w pole


Marcin wiedziałem... :grin: :grin: obiecuję ci że w tym roku też pójdę z tobą na koniec "pasa" :mrgreen: :mrgreen:
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

ophiuchus napisał/a:
Zapomniałbym jeszcze o Panu Żabce (jest tu gdzieś?) i moronice, którzy jak wrzucą foty z Duxford, to wszyscy będą zbierać szczęki z podłogi ;)

chyba mnie mylisz z kims innym :P
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pią 29 Maj, 2015   

witkot, no ba:)) Aleśmy wtedy buraków zaorali, no nie? :mrgreen:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 29 Maj, 2015   

A w Poznaniu to buraków w pobliżu lotniska na Ławicy raczej nie ma. Ani nawet pyrów. W każdym razie na polach większych niż pobliskie ogródki działkowe. I co wtedy się robi? :???:
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pią 29 Maj, 2015   

T.B., trzeba wziąć ze sobą buraczki z pyrkami na obiadek w szkiełku :mrgreen: :razz:
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Dęblin wstępnie wygląda tak:

Pokaz w powietrzu

1. Wojskowe Statki Powietrzne

Su-22
Mig-29
F-16
C-295M
Mi-17
W-3
TS-11
PZL-130
SW-4
M-28
Mi-24
W-3

2. Cywilne Statki Powietrzne

Boeing Stearman – Mateusz STRAMA
Jak – 18 – Ryszard Dudka
RWD-5 – Ryszard Dudka
CH-7 (śmigłowiec) – Wojciech Gawroński
Husky – Marek Tybura
Wiatrakowiec Xenon – Wiesław Jarzyna
3 x AT-3 – Jan Kubicki
Piper J-3 – Marek Masalski
Tiger Moth – Jacek Mainka
Szybowiec – Maciej Pospieszyński
Steanson – Jan Cieśla
Żelazny – Wojciech Krupa
Piper Cub – Antoni Nowak
Extra 300 – Kielak
XA – 41 – Kielak
3 x Seneca – Politechnika Rzeszowska
Motoparalotnie

Wystawa statyczna

1. Wojskowe Statki Powietrzne

Su-22
Mig-29
F-16
C-295M
Mi-17
W-3
TS-11
PZL-130
SW-4
M-28
Mi-24
W-3

2. Zagraniczne Wojskowe Statki Powietrzne

Embraer ERJ-135 (Belgia)
E-3 SENTRY AWACS
M-346 (Włochy)

3. Cywilne Statki Powietrzne

TS-8 BIES – Waldemar Banaś
Pipper PA – 38 – Anna Huppert
TS-11 Iskra – Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła
TS-11 Iskra – Legendy Lotnictwa
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

ophiuchus, zapowiada się bogato. Podejrzewam, że nie będzie takiego burdelu jak był w Poznaniu - tam nie było Aerofestivalu, tylko Aerodramat :evil:
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Miło by było. Niestety w tym roku do Radomia nie zawitam, więc spróbuję sobie odbić to Dęblinem, i być może Krakowem :)
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

ophiuchus, i dawaj jak najwięcej fotek. U mnie w planach Leszno, Radom i Ostrava. To ostatnio szczególnie, bo inaczej Witkot coś mi urwie i nie będzie jak aparatu trzymać :lol: :mrgreen: :cool:
 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

bhpchmiel napisał/a:
ophiuchus, bo inaczej Witkot coś mi urwie i nie będzie jak aparatu trzymać :lol: :mrgreen: :cool:


To najłagodniejszy wymiar kary :mrgreen: :mrgreen:

Martino widzę że emocje po ostatnim pseudo pokazie w Poznaniu jeszcze cię nie opuściły.
Dawaj foty :!:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 15