Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic GF7 czy GX7? dla amatorki
Autor Wiadomość
mt89 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Cze, 2015   Panasonic GF7 czy GX7? dla amatorki

Witam.Zaznaczę z góry ,że nie jestem specjalistą fotograficznym:) Chciałabym kupić dobry aparat, który posłuży mi na dłużej. Polecono mi aparaty konkretnej firmy , jednakże nie należą one do najtańszych także proszę o pomoc w najlepszym wyborze:) Aparat potrzebny mi będzie głównie do fotografowania rodziny, zwierzaków, aczkowiek w plenerze też się pewnie przyda :) . Czy warto trochę doinwestować i wziąć gx7,czy ten drugi w zupełności mi wystarczy? Pozdrawiam serdecznie :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 01 Cze, 2015   

mt89 napisał/a:
Czy warto trochę doinwestować i wziąć gx7


Warto.

mt89 napisał/a:
czy ten drugi w zupełności mi wystarczy?


To zależy od tego jakie masz oczekiwania i jakie doświadczenie fotograficzne.
 
 
mt89 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Cze, 2015   

Do tej pory raczej korzystałam z popularnych małpek. Także doświadczenia z bezlusterkowcami raczej nie mam. Zależy mi bardzo, aby aparat robił dynamiczne zdjęcia Trochę podróżuję i chciałabym robić wyraziste zdjęcia, w różnych warunkach oraz żeby sam aparat nie był zbyt skomplikowany- abym potrafiła obsłużyć różne tryby. Chciałabym też, aby robił szybko zdjęcia w sytuacji wymagającej błyskawicznego użycia sprzętu.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 01 Cze, 2015   

W takim razie wybierz GF7.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 01 Cze, 2015   

Doświadczenie podstawowe z bezluserkowcami jest takie, że najwięcej (po umiejętnościach technicznych fotografa ma się rozumieć) zależy od obiektywu.
Jeśli się nie mylę chcesz sobie zrobić ładniejsze zdjęcia pamiątkowe z rożnych miejsc itede.
Nie za bardzo rozumiem co znaczy, ze aparat ma robić zdjęcia dynamiczne lub wyrazist - jeśli chodzi o kontrastowe, ostre i z dobrze nasyconymi kolorami to albo nauczysz się ustawiać jotpegi za aparatu (bo się da dużo dostosować do własnych preferencji) albo nauczysz się obróbki na komputerze. Czy zaś fabryczne ustawienia Ci będą od razu pasowały - trudno powiedzieć. Co do skomplikowania - oba mają tak samo skomplikowane menu, cudów nie ma... Z drugiej strony oba mają niebieski przycisk iA (inteligent Auto...), który nawet dość sensownie działa.

Do wyżej wymienionych celów - tak jak ja je rozumiem - każdy w zasadzie bezlusterkowiec się nada (niekoniecznie Panasonic, aczkolwiek to całkiem fajne aparaty i nie powinny Cię zawieść). Oczywiście że GX7 jest fajniejszy od GF7 ale czy go potrzebujesz i wykorzystasz... czy aby jedyną zauważalną dla Ciebie różnica nie będzie sprawa wizjera (jest w GX7 brak w GF7).
IMO lepiej doinwestować w obiektywy. To zaczyna robić różnicę. Ale z kolejnej strony patrząc - kupno aparau z wymienną optyką wcale nie oznacza, ze tą optykę trzeba wymieniać.
 
 
mt89 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 02 Cze, 2015   

Dynamiczne w sensie uchwycenia ruchu:) np.jak pies będzie biegał, lub zdj w podskoku. Wydaje mi się, że wizjer w sumie by się przydał. Ale faktycznie argument z optyką do mnie przemawia. A jaki ewentualnie obiektyw dodatkowy wziąć do GF7? Czy są one drogie? czy lepiej już lepiej nie kombinować wziąć GX i zostać przy standardowym obiektywie? Przepraszam za może niezbyt mądre pytania, chcę jak najlepiej wybrać:)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 02 Cze, 2015   

mt89 napisał/a:
jaki ewentualnie obiektyw dodatkowy wziąć do GF7?


Teleobiektyw.

mt89 napisał/a:
Czy są one drogie?


Nowy od ok.600 do ok.4300zł.
 
 
mt89 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 02 Cze, 2015   

ok ost pyt:) jakie są między nimi największe różnice?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 02 Cze, 2015   

mt89 napisał/a:
jakie są między nimi największe różnice?


Poza cenami różnią się w:
1. długości ogniskowych
2. światłosile
3. jakości optycznej i konstrukcyjnej
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Cze, 2015   

Mam GX7 na zbyciu za przystepną cenę (do uzgodnienia).
Patrz na ogłoszenia o sprzedaży. Kontakt na priva.[/b]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15