Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 28 Gru, 2014
olympus em-5 czy em-10
Autor Wiadomość
b-29
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 08 Gru, 2014   olympus em-5 czy em-10

Hej, ostatecznie zastanawiam sie miedzy tymi dwoma aparatami. Teoretycznie em-5 to bardziej zawansowana konstrukcja ale tez jest starsza. Czy ktos z was obeznany w temacie napisal by mi dlaczego bardziej warto wziasc em5 ?
Z glownych roznic znalazlen:
Em5 ma 5 osiowa stabilizacje a em10 3 osiowa
Em5 jest uszczelniany a 10 nie
Em5 nie ma wifi a 10 tak

Dziesiatka ma tez szybszy procesor ale nie wiem jak sie to przeklada na predkosc.

Jakie jest wasze zdanie warto doplacic do piatki ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2014   

b-29,
Stać cię na zoom f/2.8 lub stałki czy do końca życia będziesz robił ciemnymi jak ... kitowymi?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 08 Gru, 2014   

EM5 używany nawet.
(osobiście wolałbym Panasonica GX7 ze względu na guzikologię i lepsze menu)
 
 
b-29
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

W fotojokerze jest promocja na em-5 za 3999zl jest zestaw kit 12-50 plus 45 1.8

Em-10 jest tanszy bo za 3200 ale jak policzymy ile kosztuje 45 to wychodzi ze tanszy jest em-5

@dcs na codzien pewnie bede biegal z kitowym zoomem 14-42 ez ze wzgledu na rozmiary. Ale bez jasnej stalki nie wyobrazam sobie aparatu.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

b-29 napisał/a:
kit 12-50

ciemne szkło...
ale to drugie to już klasa!

Jeśli ten zestaw niewiele się różni ceną od samego body EM 5, to ze względu na 45 1.8 warto.

Innymi słowy: kup sobie ewentualnie EM5 z 45 1.8 do tego dokup Panasonic 20 1.7 i ... się potniesz z wrażenia.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

b-29,
wiesz że 12-50 to kobyła?
to te zestawy
http://j.mp/1s5C7IR
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

b-29 napisał/a:
W fotojokerze jest promocja na em-5 za 3999zl jest zestaw kit 12-50 plus 45 1

@dcs na codzien pewnie bede biegal z kitowym zoomem 14-42 ez ze wzgledu na rozmiary. Ale bez jasnej stalki nie wyobrazam sobie aparatu.


12-50 jest sporo większy od Olympusowego 14-42, nawet standardowego, o EZ nie wspominając...
Swoją drogą e-m10 ze standardowym 14-42 i 45-tka kupisz bez problemu za jakieś 3950 PLN (np. fotozakupy.pl)
Ale jak ma być małe to zdecydowanie weź em10 z ez i osobno kup 45-tkę, za 2.5 stówy dopłaty masz względnie małe coś na codzień.
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

Ale jest uszczelniony.
 
 
b-29
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

tak wiem ze 12-50 jest gigantyczny ale wtedy bym dokupil sobie 14-42 ez

no ale troche odbieglismy od tematu. Przedewszystkim chodzi mi oto czy sa znaczne roznice miedzy tymi modelami, oprócz tych co napisalem na poczatku.


swoja droga na optyczn enie bylo jeszcze testu 14-42 ez. Daje on rade jak na kit ?

czy matryca w obu aparatach jest taka sama ? na porownaniu w tescie na optyczne widac ze na em-5 sa mniejsze szumy...
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

b-29 napisał/a:
tak wiem ze 12-50 jest gigantyczny ale wtedy bym dokupil sobie 14-42 ez
....

swoja droga na optyczn enie bylo jeszcze testu 14-42 ez. Daje on rade jak na kit ?

czy matryca w obu aparatach jest taka sama ? na porownaniu w tescie na optyczne widac ze na em-5 sa mniejsze szumy...


Moje zdanie nt. sensu zakupu wszelkich powerzoomów w tym systemie jest takie, ze wyłacznie wtedy kiedy chcesz mieć bardzo mały obiektyw i liczysz się z niedogodnościami z tym związanymi. No i kwestia zastosowań video - ale Olympusa do tego raczej sie nie kupuje. EZ nie znam, używam podobnego w działaniu Panasonikowego PZ i jest to dość przeciętny obiektyw. Opinie zewnętrzne (fora systemu m4/3) nie wskazują na jakiekolwiek wyraźne przewagi EZ olympusa nad PZ panasonica. IMO jako taki spacerowy obiektyw daje radę, ale to nic nadzwyczajnego poza wymiarami nie jest. Kupowanie go do zestawu to juz moim zdaniem przewaga formy nad treścią.
Tu jakiś test tego:
http://slrgear.com/review...uct/1686/cat/15

Co zaś do obrazowania obu korpusów to też z opinii - raczej są bardzo, bardzo podobne.
Popatrz tez na inne nietutejsze testy, porównaj foty na dpreview itd.
IMO - w realu róznic w obrazowaniu nie zobaczysz.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

Moje zdanie jest takie, że na ciemne zoomy typu 14-... szkoda kasy, jeśli dodatkowa przy zakupie wchodzi w rachubę.

Później okazuje się, że po zakupie stałki, takie ciemne zoomszkło idzie w odstawkę.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

Jest jeszce jedna różnica EM-5 nad EM-10.
W piątce na czasie B może szustawic tzw. Live Bulb lub Live Time.
Przydaje się to bardzo przy długich czasach naświetlania kiedy arytmetyka bierze włeb
Bo filtry ND nie mają dokładnie np. 10 przysłon tylko np. 9,4 przysłony.
Wyliczasz czas, pstrykasz i... zdjęcie masz za ciemne.
Z Live Time nie ma takiej opcji. Widzisz na LCD ekspozycję w czasue, kiedy ona sie robi :mrgreen:

Do tego co proponuje muzyk dokup koniecznie 12/2.0 i 75/1.8.
Teraz dopiero zaczyna sie zabawa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

I po co wywalać tyle kasy? Ja używkę (prawie nówka. 6 tys zdjęć na liczniku) kupiłem na aukcji za 1700 pln.
 
 
b-29
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Czw 11 Gru, 2014   

Mam jeszcze pytanie mam lampe blyskowa metza w systemie canona. Bedzie ona na manualu dzialac z olympusem ? Sa tam troche inaczej rozlozone styki i zastanawiam sie czy nie wywola ona zwarcia
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Nie sądzę aby dIałała ale nie znam do końca lamp Metza.
 
 
Wujek_Bucz 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Podpinam się pod wątek, choć już dawno tu nikt nie zaglądał to temat jak najbardziej aktualny.
Teraz oba aparaty kosztują ok 2,5tys. Em10 z 14-42 a em5 z 12-50
Jest też zwrot kasy za zakup tego pierwszego.

Mnie bardzo interesuje em5 z powodów, o których pisałem w innym wątku.
M.ni uszczelki i 12-50
Ale zależy mi na focus peakingu i interwałometrze.

Czytając różne fora nie trafiłem na konkretne info . Głównie chodzi o wypowiedzi po aktualizacji firmweareu, z którym ten model dostał parę funkcjonalności.

Zależy mi na wypowiedzi posiadaczy lub osób, które wgryzły się w menu aparatu. Trafiają sie cenne wypowiedzi o funkcjach, o których nigdzie nie piszą.

W em10 podoba mi sie i chciałbym mieć w em5:
Focus peaking
Interwałometr
Wbudowany timelapse

Z góry dzięki z każde info.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15