Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Budżetowy bezlusterkowiec do timelapse i zdjęć produktów
Autor Wiadomość
Wujek_Bucz 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   Budżetowy bezlusterkowiec do timelapse i zdjęć produktów

Cześć wszystkim,

Ostatnio chodzi mi po głowie zakup bezlusterkowca z naciskiem na zdjęcia typu timelapse, do nocnych zdjęć nieba oraz okazjonalne zdjęć produktowych (jak na razie średnich lotów więc bez ciśnienia). Poza tym aparat ma służyć standardowo do pstrykania fotek na wycieczkach tudzież nieco bardziej kreatywnie.


Od aparatu oczekuję:
matryca minimum m4/3 dającą zadowalające efekty
Użyteczne wysokie iso
Wizjer
elektroniczna migawka
Wbudowany inetrwałometr
Najlepiej odchylany dotykowy ekran (mówcie, co chcecie, ale to mimo wszystko wygoda w niektórych sytuacjach)
szybki autofocus
Zdjęcia seryjne powyżej 6kl/s byłoby dobrze
W miarę dobrej guzikologii żeby nie gmerać po menu za dużo w trakcie zdjęć.
W miarę dobrym kitowym obiektywie (bo dopiero w przyszłości dokupię coś ostrzejszego).
Nie gardzę też rozbudowanymi funkcjami specjalnymi wyzwalającymi kreatywność.


Teraz konkretnie.
Myślę o:
Panasonic G5 - kompromis ceny i chyba niestety jakości (szczególnie cena mi odpowiada i dobrze leży w dłoni jak na bezlusterkowiec)
OMD E-M10 wydaje mi się być idealny z wyjątkiem ceny
Fuji X-E1 - znalazłem w super cenie <1300 z 16-50 (ale jest trochę ubogi w funkcje i ma słaby autofocus za to ma świetną matrycę z tego, co wiem i przyjemny design.


Ten bezlusterkowiec ma zastąpić starą lustrzankę Nikona jak również uzupełniający "zaawansowany" kompakt ze słabą matrycą i jak się okazało mnóstwem ograniczeń (Nikon P7100).


Teraz jeszcze słowem wyjaśnienia.
Celuję w bezlusterkowce bo:

1) timelapse zużywają szybko migawkę w lustrzankach (po szybkim przeliczeniu 150k klapnięć można zrobić dość szybko w tej technice),

2) większość bezlusterkowców ma upchane ciekawe funkcje specjalne (np. wspomniany interwałometr), których nie ma w lustrzankach entry level, gdzie poza stosunkowo dobrą lub bardzo dobrą matrycą nie ma za wiele.

3) Są stosunkowo małe i dyskretne co daje swobodę w mieście np do streeta.


Co sądzicie? Co polecilibyście w budżecie do ok 1800 max 2000
Czy warto dołożyć do OMD E-M10

Czytałem to i owo o tych aparatach, ale im dalej w las, tym więcej drzew :)

Z góry dzięki za dobre rady i Wasze opinie na temat wspomnianych aparatów.

Pozdrawiam
WB
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Elderbary 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Czw 18 Cze, 2015   

Moim zdaniem warto dołożyć do E-M10, jeśli możę być używany zerknij na allegro :)
 
 
Wujek_Bucz 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015   

Nie napisałem, że rozpoczynam też przygodę ze zdjęciami nocnego nieba i aparat powinien też spełnić wymagania pod tym kątem.


Po bliższej analizie G5 niechętnie, ale raczej odpada.

Ostatnio jeszcze do rozważań dołączył Panasonic GX7.
Też niezły sprzęcik.
Lepiej leży w dłoni niż Olek ze względu na przesunięty obiektyw względem środka korpusu.
Ma też lepszy wizjer (choć w sklepie trafiłem 3 razy na rozładowaną baterię więc nie mam porównania), szybkość migawki 1/8000 vs tylko 1/4000 Olka, który bez filtra ND może sprawiać kłopoty w dużym słońcu. Ponoć rewelacyjny AF, ale tu i Oly dobrze sobie radzi z tego co piszą.
Minus Panasa to maksymalny czas naświetlania 2 min. To wydaje mi się trochę za mało do nocnych zdjęć nieba.
Reszta wydaje się ok na tyle, na ile udało mi się zapoznać z tymi aparatami na sucho.

A żeby było ciekawiej, to do zestawienia dołączył em5 z 12-50 bo potaniał do ok 2,5k.

No i co sądzicie?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Lip, 2015   

A6000 da lepszą jakość zdjęć, ma Bulb i Samyang 12mm f/2 na aps-c jest ładnie szeroki.
http://www.dpreview.com/forums/post/54262420

http://www.lonelyspeck.co...-ncs-cs-review/

https://www.youtube.com/watch?v=AW9m0re3BvA

https://www.youtube.com/watch?v=c1GhbFsp7ws

https://www.youtube.com/watch?v=YXyXQGpetnk

https://www.youtube.com/watch?v=VC78qTwOL8w
 
 
Wujek_Bucz 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015   

Gdzieś w podświadomości przewijał się temat Sony.
APS-C to zaleta, choć matryce w tych Olkach chyba ciut lepsze. Siedząc za długo na forach można zwariować... :)
Tak, czy inaczej mimo, że A6000 dobrze leży w dłoni to jakoś całościowo mi nie podszedł... Może niesłusznie.

Za to coraz bliżej jestem decyzji w kierunku Olka i teraz zastanawiam się nad em10 lub starym em5.
Ten uszczelniony korpus em5-tki mnie kusi. Robiąc zdjęcia przez kilka godzin w nocy lub zimą może się przydać. Więcej wymiernych zalet nie widzę. No może stabilizacja i chyba lepsze wideo (60p)

Za to em 10 ma kilka przydatnych dodatków:
film poklatkowy w standardzie (mała rzecz a cieszy)
lepszy AF (przynajmniej na papierze, w rzeczywistości może nie być odczuwalnej różnicy)
focus peaking - nigdy nie miałem okazji używać, ale ponoć nieźle to działa
HDR z puszki gadżet raczej
interwałometr (nie wiem dlaczego nie ma go w em5) dla mnie absolutna podstawa
Ekran nieco lepszy
WiFi - sterowanie ze smartfona może zastąpić wężyk

chyba tyle. Liczyłem, że em5 się wybroni, ale fakty mówią same za siebie.
Mocny ten em10 jak na najsłabszy model w rodzinie.

Zastanawia mnie tylko ta szybkość migawki 1/4000. Czy to nie sprawia problemów z naświetlaniem w słoneczny dzień na niskich wartościach przysłony np taką 45 1,8 ??? Nic nie piszą o elektronicznym filtrze ND więc go chyba nie ma.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 31 Lip, 2015   

Wujek_Bucz napisał/a:
Gdzieś w podświadomości przewijał się temat Sony.
APS-C to zaleta, choć matryce w tych Olkach chyba ciut lepsze.

Chyba raczej nie. Ale czy naprawdę to mocno dla Ciebie istotne? Potrzebujesz widzieć te różnice ? - zwykle widoczne tak poważniej w skali 1:1. Jak potrzebujesz to namawiam jednak na jeszcze większe sonowskie matryce. Jak naprawdę matryca jest dla Ciebie tak istotna to na co się pitolić z półśrodkami?

Wujek_Bucz napisał/a:
Tak, czy inaczej mimo, że A6000 dobrze leży w dłoni to jakoś całościowo mi nie podszedł... Może niesłusznie.

Nie rozumiem... jak Ci nie podszedł to nie podszedł i co tu ma być niesłusznie? To dobry aparat, ale czy musi Ci się podobać bo jest dobry? Swoją drogą dziś trudno o aparat o którym się nie da powiedzieć, że jest dobry.

Wujek_Bucz napisał/a:

Ten uszczelniony korpus em5-tki mnie kusi. Robiąc zdjęcia przez kilka godzin w nocy lub zimą może się przydać.

Nie robiłeś nigdy zdjęć w ww. warunkach normalnym korpusem bez jakiś tam gumek? Zima to do czego Ci się może przydać? Oczywiście, jak może Ci przypadkiem wpaść w taki mocno niezbyt suchy śnieg albo w pozostałości po nim to nie ma sprawy... ale niech już wtedy będzie naprawdę nieźle uszczelniony.

Wujek_Bucz napisał/a:

Zastanawia mnie tylko ta szybkość migawki 1/4000. Czy to nie sprawia problemów z naświetlaniem w słoneczny dzień na niskich wartościach przysłony np taką 45 1,8 ??? Nic nie piszą o elektronicznym filtrze ND więc go chyba nie ma.

Oczywiście ze jak musisz mieć w słońcu zdjęcie na 1.8 to możesz niekiedy mieć problemy. Oczywiście że z 1/8000 też mogą Ci sie takowe również przydarzyć. Oczywiście że istnieją również nieelektroniczne filtry ND. I nawet nie są jakoś pieruńsko kosztowne. średnica 37 mm jest dość mało popularna ale da się znaleźć i przy cenie aparatu nie zaboli mocno.
 
 
Wujek_Bucz 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

RB, dzięki za analizę wypowiedzi.
Co do wszystkich się zgadzam. A jeżeli chodzi o uszczelnienie to owszem, robiłem zdjęcia nie uszczelnionym korpusem w zimie lub w deszczu. Da się. Oczywiście. Ale jednak uszczelnienie daje komfort pracy :)
Poza tym zdjęcia do timelapse wykonuje się niejednokrotnie przez kilka godzin. W nocy przy dużej wilgotności, czy zmiennych warunkach atmosferycznych ma to sens.
Stąd moje zainteresowanie tym "gadżetem".

A tak przy okazji, wie ktoś, czy em5 dostał w końcu wraz z aktualizacją focus peaking? I co z tym interwałometrem? Jest czy go nie ma po tych wszystkich "firmewareowych updateach"?
Jeśli nie ma to jaki wężyk z interwałem do tego ustrojstwa najlepiej kupić?

Chciałbym jednak móc wybrać tego em5 ale muszę mieć pewność, że ma te rzeczy. Jak nie to z bólem skończy się na nie uszczelnionym em10 i dmuchaniu i chuchaniu przy gorszej pogodzie. No i tego 12-50 też szkoda.
 
 
Forneus 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

To może ja się na coś przydam :mrgreen: oem 10 z kitem po cashbacku kosztuje obecnie 2178 pln :) . Na allegro pewnie taniej ale ja jakoś nie ufam tamtejszym "sklepom".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15