Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka 12x25
Autor Wiadomość
blaszczu 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 26 Sie, 2015   Lornetka 12x25

Witam. W przyszłym tygodniu planuję wypad w góry i chciałbym zaopatrzyć się w lornetkę. Nie zależy mi na super wytrzymałości na lata, raczej jednosezonówka, nie zależy mi żeby "żyła" dłużej. Moją uwagę przykuła wystawiona na OLX lornetka z oznaczeniami 12x25, można powiedzieć kieszonkowa. Czy takie powiększenie przy takim obiektywnie "da radę"? Mam świadomość że najlepszym wyborem są lornetki typu 7x50 jednakże jak już pisałem nie jest to wydatek na lata a tak naprawdę na tydzień.
Coś taniego i łatwo dostępnego jesteście w stanie polecić?
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sro 26 Sie, 2015   

Łatwo i tanio dostępne to bierz ruskie 8x30 np. taka http://allegro.pl/lornetk...5614827167.html

W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz

Wystrzegaj się parametrów typu 12x25. Zdecydowanie odradzam
 
 
blaszczu 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 26 Sie, 2015   

w podobnej cenie mam coś takiego:
http://olx.pl/oferta/lorn...html#c1e04fbab5
jednak trochę szkoda wydawać mi 100zł na tygodniowy wyjazd bo po powrocie lornetka będzie tak naprawdę bezużyteczna
tą 12x25 znalazłem za 35zł więc tak naprawdę groszowa sprawa i nie żal jak się zepsuje, tylko obawiam się czy coś przez nią zobaczę a nigdzie o takiej opinii nie znalazłem
Zdaję sobie sprawę że cudów nie będzie ale tak jak pisałem jest mi potrzebna przez tydzień nie więcej
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 26 Sie, 2015   

A po tym wyjeździe już do końca życia będziesz siedział w domu? Na żaden inny już nie pojedziesz? Nigdy nie zechcesz popatrzeć na zwierzęta, gwiazdy, sąsiadki, samoloty (niepotrzebne skreślić) lub wyjść z lornetką na balkon/taras i podelektować się widokiem?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 26 Sie, 2015   

Powiększenie 12x jest z natury mało komfortowe zwłaszcza przy lornetce lekkiej. 10x to idealne duże powiększenie. Ciekaw jestem co można dostać za 35 zł. Ta cena i parametry niczego dobrego nie wróżą. Myślę, że nie warto...W lornetce najważniejszy jest "czysty" obraz a tego produktom za 89zł i w podobnych cenach zdecydowanie brakuje. Poszukaj innych "używek", dołóż parę złotych lud odpuść.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sro 26 Sie, 2015   

Najtańsza jednorazowa to jak dla mnie Celestron Upclose g2 7x35, 140zl
 
 
Madrian 
Bywalec
Totalny amator :)


Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Sie, 2015   

Miałem sporo 12x25 "za 35 zł". Typowa bazarówka. "Optyka" (ujmijmy w cudzysłów jednak, bo koło prawdziwej optyki to nawet nie leżało) akrylowa, obraz zależy od wykonania konkretnego egzemplarza. Obraz ciemny, ale w dzień coś tam widać.
Potworne wady optyczne, ale tu też sporo zależy od wykonania danego egzemplarza i kondycji Chińczyka w momencie montażu. Mechanika tandetna i krótko żywotna. Pierwsze uderzenie z reguły jest końcem lornetki. Kolimacja pada, bo odrywają się klejone "glutem" pryzmaty.

Jeżeli chcesz wybrać coś z tej grupy (firma nie ma znaczenia, są identyczne), to tylko osobiście i przez przegląd egzemplarzy z dużej partii.

Taka lornetka się jednak czasem przydaje, bo jest mała i tania. Kompletnie jej nie szkoda. Mieści się w kieszeni i czasem się przydaje.
Jednak do przeglądu panoramy gór, nie nadaje się prawie wcale. Za wąskie pole widzenia. Prędzej by sprawdzić czy ta brązowa kropka na zboczu to świstak czy niedźwiedź czający się na turystę. :)

Nie mniej, za 35 zł coś się w kieszeni ma. Można taką lornetkę podarować też np. dziecku na prezent. zamiast czekolady. Cena prawie taka sama co za zabawkową atrapę. :razz:

Czasem można znaleźć nieco większe lornetki na bazarach, ze szkłami, ale nie oszukujmy się, przy zachowaniu wszystkich innych wad, cena o pełne 100 % wyższa. :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15