Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do 1000-1500 zł
Autor Wiadomość
evilcry 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 27 Sie, 2015   Kompakt do 1000-1500 zł

Witam :smile:

poszukuję kompaktu do robienia zwykłych zdjęć na wyjazdach wakacyjnych i imprezach/uroczystościach w domu czy w plenerze.
Obecnie posiadam jakiegoś taniego sony (300 zł chyba kosztował) i już mnie szlag trafia jak 70% zdjęć jest nieostrych albo focus złapał nie to co trzeba i robimy 2-3 zdjęcia tego samego na wszelki wypadek.

Kompakt będzie używany w 90% do zdjęć (filmy do tej pory kręciliśmy komórką). Mile widziany szybki autofocus, dobra ostrość, żywe kolory i dobra jakość zdjęć w nie najlepszych warunkach, np. wieczorem, czy w pomieszczeniach. Żona używa tylko i wyłącznie trybu auto więc ta automatyka też musi być dobra.

Wstępnie czytając tematy na tym forum wybrałem:
- Sony DSC-HX60 (~1000zł)
- Canon PowerShot S120 (~1200zł)
- Panasonic DMC-LX7 (~1300zł)
- Sony DSC-HX60V (~1400zł) - jeśli jedyna zmiana w stosunku do HX60 to dodanie GPS to podziękuję
- Sony CyberShot DSC-RX100 (~1500zł)

No i niestety w tym momencie zgłupiałem. Niby coś za uchem podpowiada "weź najdroższy, bo za ceną idzie jakość", ale jednak doświadczenie mówi co innego. Doradźcie który z tych kompaktów (albo jeszcze jakiś inny) rzeczywiście jest wart swojej ceny, spełni moje wymagania i starczy na parę ładnych lat.

Z góry dzięki :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mt89 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Sie, 2015   

Jeśli chodzi o AF najlepszy mają Panasy. Moim zdaniem wybór jest między LX7 a RX100. Dobra cena dobra jakość
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 27 Sie, 2015   

Z podanych wziąłbym Panasonica DMC-LX7.
 
 
evilcry 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 27 Sie, 2015   

Sunders napisał/a:
Z podanych wziąłbym Panasonica DMC-LX7.


Nie zawężam wyboru tylko do podanych. Panasonic mi się podoba, ale jeśli jest coś lepszego w tych widełkach to chętnie się dowiem.

Dzięki
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 27 Sie, 2015   

evilcry napisał/a:
jeśli jest coś lepszego w tych widełkach to chętnie się dowiem


Za 4 setki więcej od LX-7 jest Fuji X30.
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 851
Wysłany: Sob 29 Sie, 2015   

W tej kwocie wziąłbym Sony RX100. Jedna calowa matryca robi swoje, a aparat mały i zawsze mogę mieć go ze sobą.

A gdybym miał te 1750 - to Fuji X30 - może trochę większe szumy ale podoba mi się, fajna obsługa i świetny wizjer.

[ Dodano: Sob 29 Sie, 2015 08:09 ]
evilcry,

Ale ty się zastanów może najpierw jakiego chcesz mieć zooma w aparacie.
 
 
evilcry 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2015   

Z Fuji X30 zrezygnuję. Zoom wystarczy zwykły, standardowy.

Każdy z Was proponuje inny aparat, Sony RX100 vs. LX-7. Trochę o nich czytałem i wydaje mi się że kompakty są bardzo do siebie podobne, nie mają jakiś znaczących różnic (przynajmniej dla laika).

Podpowiecie jakie są między nimi różnice? Do czego jeden od drugiego lepiej się nadaje.
LX-7 ma gorącą stopkę, ale obawiam się że nigdy jej nie wykorzystam więc to dla mnie nie jest in plus. RX100 ma 20 Mpix, co wydaje mi się tanim chwytem marketingowym i wzbudza moje podejrzenia.

Jeśli różnice są znikome i dla zwykłego użytkownika niewidoczne to biorę tańszy czyli LX-7.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2015   

evilcry napisał/a:
Sony RX100 vs. LX-7/.../jakie są między nimi różnice?


LX-7 ma obiektyw o szerszym maksymalnym polu widzenia i większej światłosile od obiektywu RX100. Minimalna odległość ostrzenia w LX-7 to 1cm, a w RX100 5cm. Panasonic ma lepszą stabilizację, a Sony trochę mocniejszą lampę błyskową. RX100 w przeciwieństwie do LX-7 nie ma wbudowanej pamięci ani możliwości zdalnego sterowania.
Oba robią zdjęcia zbliżonej jakości.
 
 
lukasr
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Wrz, 2015   

Witam, mam pytanie : na który aparat się zdecydować Panasonic DMC-LX7 czy Panasonic Lumix DMC-LF1? a może jakieś inne aparaty zaproponujecie? Chodzi mi o wymiary aby były podobne no i przeglądałem testy głównie patrzyłem na jakość zdjęć jpeg i jakość obiektywu. Chodzi tylko o jakość zdjęć i nie za duże wymiary. Byłbym wdzięczny za pomoc.
 
 
natka296 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   

Sama byłam pod takim zapytaniem i zakup padł na Canona g7x bo jak dla mnie rx 100m3 przereklamowane a do moich potrzeb lepszy canon z powodu większego zooma i jak dla mnie lepszej stabilizacji goooooorąco polecam
 
 
lukasr
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   

Dziękuje za odpowiedź. Faktycznie fajny aparat i pasowałby mi - niewielkie rozmiary, dobre noty w teście ale niestety cena jak dla mnie za wysoka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14