Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon d7100
Autor Wiadomość
andrzejn 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 29 Sie, 2015   Nikon d7100

Witam
Kupiłem d7100 w maju 2014. W wrześniu wyjechaliśmy na Kretę. Aparat dostała ciepła i ma zdjęciach pojawiły się plamy. Wysłałem aparat do serwisu no i oczywiście naprawa mogła być tylko jedna - odpłatne czyszczenie. Serwis sugerował, że lustrzanki tak mają, wymiana obiektywów - brak zainteresowania serwisu, że aparat prawie nowy. Problem znowu się pojawił teraz w sierpniu - temperatury takie ja na południu Europy i znowu są plamy.
Proszę o info czy ktoś miał takie problemy z d7100
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 29 Sie, 2015   

andrzejn, możesz pokazać te plamy na zdjęciach?
 
 
andrzejn 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 30 Sie, 2015   Nikon d7100

Przesyłam 2014

pozdr

an

[ Dodano: Nie 30 Sie, 2015 15:24 ]
Jeszcze z 2015

2015_AND_5163.JPG
Plik ściągnięto 4818 raz(y) 94,3 KB

2014_AND_3551.JPG
Plik ściągnięto 4823 raz(y) 71,5 KB

 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Nie 30 Sie, 2015   

To normalka. "Umyj" sobie matryce albo zleć to komuś. niektórzy maja takie plamy po miesiącu użytkowania, spytaj fotoreporterów....
 
 
andrzejn 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   Nikon d7100

Ja mogę zrozumieć, że zawodowi foto ciągle wymieniają obiektywy, robią setki zdjęć dziennie.
Jestem amatorem, za 15 miesięcy zrobiłem 5tyś zdjęć. Problem wg jest taki, że od ostatniego czyszczenia od września 2014 było ok. W sierpniu wysokie temperatury i natychmiast pojawiają się zabrudzenia.
an
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   

andrzejn, jaki obiektyw stosujesz? Nawet jeśli tylko jeden, ale jest to zoom, który zmienia swoje rozmiary, to on zachowuje się trochę jak pompka i może zasysać pyłki do środka. Choć spora ilość plam świadczy też o małej wydajności systemu automatycznego czyszczenia matrycy. Może on jednak jest uszkodzony?
 
 
andrzejn 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   Nikon d7100

Miałem Nikona d5100 i przez dwa lata użytkowałem na bardzo ekstremalnych warunkach ( tempo. powyżej 40 stopni). Używałem trzech obiektywów (N 18-200, N35/1.8, S 50-500) i nie było przez ten czas na żadnym zdjęciu ani jednej plamki.
Obecnie mam Sigmę 17-50/2.8. Aparat był w serwisie w 20014 - nie ma jak sprawdzić czy poprawnie działa system czyszczenia matrycy. Mam obawy czy to czasem niej jest jakiś smar.
Nikon miał problem chyba z D600 brudzeniem matrycy.
an
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   

Też mam Sigmę 17-50/2.8 i wydaje mi się że przez nią leci sporo syfu, mimo tego że jest mała w porównaniu do tele- lub obiektywów klasy 70-200 f2.8
Tak to już jest, nie ma co panikować, parę złoty na czyszczenie i tyle...
 
 
Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2015   Re: Nikon d7100

andrzejn napisał/a:

Nikon miał problem chyba z D600 brudzeniem matrycy.
an

i z D7000 i D7100 - poczytaj na forach

taaa obrona Nikona zrzucajac wine na Sigme :lol:
 
 
andrzejn 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2015   Nikon d7100

Chyba tak na próbę po wyczyszczeniu trzeba założyć jakiegoś NIKORA poczekać na wysokie temperatury. Szkoda bo wydaje myślę , że d7100 jest całkiem niezłym aparatem.


an
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 18