Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka dla amatora - czy może coś innego ?
Autor Wiadomość
skaktus 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015   Lustrzanka dla amatora - czy może coś innego ?

Cześć.

Od ponad 8 lat posiadam Canona S5IS który wciąż sprawuje się bez zastrzeżeń, jednak powoli stwierdzam, że pora na wymianę na coś lepszego / bardziej zaawansowanego.

Początkowo byłem zdecydowany na Canona D650, następnie zacząłem się przyglądać Nikonowi D5300 i nie mogłem wybrać modelu. Kiedy byłem już zdecydowany na D5300 zrezygnowałem z zakupu aparatu - nowa praca itd.
Od 10 miesięcy posiadam Lumię 1020 - zapytacie - "i co z tego?" Telefon ten, znów stał się przyczyną do chęci zakupu nowego aparatu, głównie dlatego, że jestem nim w stanie zrobić lepsze foto "z ręki" w słabym oświetleniu bez lampy - lepiej działająca stabilizacja obrazu niż w S5IS. Do tego większa matryca itd.
Tutaj pojawił się kolejny znak zapytania - lustrzanka to nie wszystko, jest jeszcze obiektyw, w dodatku ten z S5IS mi pasował - uniwersalny z zoomem i tego zacząłem szukać. W pierwszej chwili wybór padł na Tamrona z stabilizacją (18-200) + standardowy dodawany do zestawu. I tutaj kolejny problem - body + dwa obiektywy i mamy dodatkowo jakieś 2 kg w plecaku na wędrówki i znów marudzę i się zastanawiam ...

Teraz jestem w kropce, co wybrać ? Lustrzanka + obiektywy, czy może jakiś kompakt z dużą matrycą (o ile takie coś w ogóle istnieje) i zoomem większym niż 3 - 5 ? Jesteście coś w stanie polecić w tej materii, pomóc w wyborze ? Aparatu używam głównie na wyjazdach, czasem porobię jakieś fotki bardziej "ambitne" jednak jest to wciąż bardzo amatorskie użytkowanie.

Dzieki za każdą wskazówkę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015   

Skoro już prawie kupiłeś D5300 to możesz wrócić do tego pomysłu i kupić go w zestawie z zoomem 18-135 (droższym niż 18-105) który w znacznej mierze powinien zniwelować potrzebę posiadania Tamrona 18-200. Pozwoli on również znacznie lepiej wykorzystać wysoką zdolność rozdzielczą D5300. Taki zestaw waży łącznie mniej niż 1 kg.

Oczywiście jest teraz dostępnych sporo kompaktów o dużych wymiarach matryc, nawet przy okazji ze sporym i nie najgorszym zoomem. Ale wymienna optyka jest wartością samą w sobie.

Dlatego, jeżeli już rozglądasz się za czymś lżejszym to sugeruje ci zainteresować się raczej bezlusterkowcami m4/3 Olympus i Panasonica, które też robią dobre zdjęcia. Nawiasem mówiąc w dobrym wizjerze elektronicznym, w jaki często wyposażone są te aparaty, obraz ogląda się przyjemniej niż w budżetowym wizjerze tańszych Nikonów.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015   

WojciechW napisał/a:
Skoro już prawie kupiłeś D5300 to możesz wrócić do tego pomysłu i kupić go w zestawie z zoomem 18-135 (droższym niż 18-105) który w znacznej mierze powinien zniwelować potrzebę posiadania Tamrona 18-200. Pozwoli on również znacznie lepiej wykorzystać wysoką zdolność rozdzielczą D5300. Taki zestaw waży łącznie mniej niż 1 kg.

Jeśli budżet pozwoli (nie podałeś budżetu) – popieram. Jest też nowszy obiektyw 18-140, solidniejszy, cięższy i wyposażony w stabilizację (czego nie ma starszy 18-135). Testy:
Nikon Nikkor AF-S DX 18-140 mm f/3.5-5.6G ED VR
Nikon Nikkor AF-S DX 18-135 mm f/3.5-5.6G ED-IF
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015   

Przepraszam za pomyłkę - chodziło mi też o 18 - 140 ze stabilizacją. Polecam też lekturę testu zalinkowanego przez komora.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW[/b]
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015   

Cytat:
Aparatu używam głównie na wyjazdach, czasem porobię jakieś fotki bardziej "ambitne" jednak jest to wciąż bardzo amatorskie użytkowanie.

Ja do takich celów bym kupował bezlusterkowca.
Jakość w zasadzie ta sama, a masa i objętość zdecydowanie mniejsza.
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015   

A czy mając już bezlusterkowca warto zainwestować dodatkowo w lustro? Zastosowanie Eventowe koncertowe w niedużych przestrzeniach.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Wto 06 Paź, 2015   

Nie wiem czy warto, ale ja własnie ostatnio tak zrobiłem, choć nie całkiem w zacny sposób.

Od roku mam Olka E-PM2, który zastąpił wysłużonego G-9 i świetnie się sprawdza jako niewielki aparat na co dzień.

Natomiast od siedmiu lat mam K20d, która mocno się moralnie zestarzała i potrzebowała następcy.

Ze wstydem przyznaję, że kupiłem K-S1, który ostatnio mocno staniał i stał się dobrze pasującą mi lustrzanką "exit level" dla "schyłkującego" amatora fotografii, która pozwoli mi lepiej wykorzystać posiadane szkiełka. Myślę, że nawet dodanie tysiąca złotych do K-S2 w moim przypadku byłoby rozrzutnością, bo nie planuję fotografowania w strugach deszczu, ani intensywnego kucania lub kicania dla uchwycenia jakichś bardziej wyrafinowanych motywów.


Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 06 Paź, 2015   

WojciechW napisał/a:
"exit level"

Dobre - choć dołujące :neutral:
 
 
skaktus 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Wto 06 Paź, 2015   

Witajcie.

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.

Co do najważniejszego, czyli budżetu - myślałem że go podałem, ale jednak nie. Chciałbym zmieścić się w kwocie 2000 zł. Wiem że to niewiele, jednak z aparatu korzystam dość sporadycznie i to co bym kupił i co by było droższe, będzie się marnować. Nikona chciałem początkowo kupić z standardowym obiektywem a z czasem kupić jakiegoś uniwersalnego zooma. Cena obecnie jest dość zachęcająca - używany aparat w bdb stanie można dorwać za około 1700 zł.

O bezlusterkowcach też myślałem, choć nie zastanawiałem się nad żadnym z nich - o tej grupie za bardzo nie mam wiedzy bo też niewiele szukałem z dwóch względów - często brak wizjera + stały ekran a to chciałbym zachować - przyzwyczajenia z S5IS.

Kolejna grupa to wspomniane zoomy itd.

Teraz was poproszę o pomoc i waszym zdaniem przykłady warte zakupu / zastanowienia się czyli:
-jaki bezlusterkowiec, z uchylnym ekranem oraz wizjerem
-jaki zoom z stałym obiektywem, uchylnym ekranem i wizjerem ?

Wiem, że ogranicza mnie budżet, dlatego celuje w starsze konstrukcje, choć nie chciał bym kupić czegoś, co będzie się sprawowało gorzej niż obecny S5IS czy choćby Lumia 1020 o której wspomniałem (pod względem stabilizacji obrazu itd).
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 06 Paź, 2015   

skaktus napisał/a:
Chciałbym zmieścić się w kwocie 2000 zł.

O bezlusterkowcach też myślałem, choć nie zastanawiałem się nad żadnym z nich - o tej grupie za bardzo nie mam wiedzy bo też niewiele szukałem z dwóch względów - często brak wizjera + stały ekran a to chciałbym zachować - przyzwyczajenia z S5IS.

Kolejna grupa to wspomniane zoomy itd.

Teraz was poproszę o pomoc i waszym zdaniem przykłady warte zakupu / zastanowienia się czyli:
-jaki bezlusterkowiec, z uchylnym ekranem oraz wizjerem.


W tej kwocie to Panasoniki G5 (model z 2012 r) i G6 (model z 2013 r). Z podstawowym 14-42 dostaniesz nieużywane G5 za 1500 złotych,
http://www.ceneo.pl/18010...I9iTZCc4DnSA5w2

z superzoomem 14-140 za 2650 złotych.
http://www.ceneo.pl/24764...gwoXuXlkq8AzrQ2

Za Panasonika 14-140 samego, nieużywanego z ekspozycji dasz 1100 złotych (jest taka oferta na allegro, wiarygodność musisz sam ocenić). Normalnie idą za 1900 używki za 1500

Z innych nówek z wizjerem z bezlusterkowców - w Polsce nie ma.

Używane: Sony Nex6 oraz Sony a6000 jak się uda, choć wątpię (do tego za uzywany obiektyw systemu sony E 18-200 dasz ca. 1300 złotych)

Zarwno w Panasonikach jak i w Sony E stabilizacja realizowana jest przez obiektyw. Działa.

Czy bezlusterkowiec sie Ci opłaca? Z superzoomami IMO średnio na jeża, bo kompaktowość bezlusterkowców nieco tracisz.
http://camerasize.com/com...34,375.334,ha,t
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sro 07 Paź, 2015   

Ja jestem troszkę sceptyczny jeżeli chodzi o możliwości zakupu mało używanych aparatów po opłacalnej cenie, a czy cena 1700 zł jest opłacalna to zależy oczywiście za co.

Doradzałbym raczej szukanie okazji promocyjnych przy leciutkim zwiększeniu zakładanego budżetu do 2200 -2500 zł, który pozwoli ci na wybór ze znacznej większej gamy lustrzanek i bezlusterkowców - zwykle takich, które są już ze dwa lata w produkcji. Październik jest zresztą miesiącem, w którym trafia się dość dużo okazji, więc dobrze mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

Np. bardzo bliski twojemu budżetowi może być nowy (a więc z pełną gwarancją) D5200 z niezłym stabilizowanym obiektywem 18-105 za jedyne 2200 zł. Jestem natomiast sceptyczny co do zakupu Tamrona 18-200 do Nikona, choć sam używam takiego obiektywu z Pentaxami.


Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16