Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
70-300 vs 18-200
Autor Wiadomość
damiangaw 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 06 Paź, 2015   70-300 vs 18-200

Witam!

Posiadam puszkę alfa58 z kitowym obiektywem od pół roku.
Jak chyba każdy, zamierzam poszerzyć swoją kolekcję obiektywów, i mam pewien problem.
Myślę, że ten obiektyw będzie dla mnie obiektywem do wszystkiego. Tzn. najczęsciej robię zdjęcia ludziom i zwierzętom. Zdarza się też macro, ale rozumiem, że do tego potrzeba mi jasnej stałki.

Zastanawiam się nad
√Tamronem 70-300
√Sigmą 70-300
√Tamronem 18-200

Wszyskie te obiektywy są w podobnej cenie, która nie oszukujmy się, jest ceną kuszącą, dlatego zdaję sobie sprawę, że nie będą to obiektywy najwyższej jakości.

Na którego lepiej się zdecydować? Który pozwoli mi robić zdjęcia dobrej jakości, dobrze łapie ostrość na AF ( nie oszukujmy się, ale przy zwierzętach cięzko majstrować MF) i fajnie rozmazuje tło?

Serdecznie dziękuję za sensowne, pomocne odpowiedzi :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






tores 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 269
Wysłany: Sro 07 Paź, 2015   

Odpuść sobie Sigmę 70-300,Nawet w wesji APO DG nie daje dobrego obrazka.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 07 Paź, 2015   

tores napisał/a:
Odpuść sobie Sigmę 70-300,Nawet w wesji APO DG nie daje dobrego obrazka.

Trudno się nie zgodzić, ale w tych pieniądzach nic lepszego się znajdzie.

Z tych tanich teleobiektywów wydaje mi się, że Sigma APO będzie lepsza od Tamrona (mowa o 70-300). Ale dobrze ostrości to ona nie zawsze łapie, często myszkuje, szczególnie w ciemniejszych warunkach. O fajne rozmazywaniu tła też trudno, choć przy odpodiednio dużej odległości od tła udawało się czasem złapać coś fajnego. Kolorki niestety były takie sobie (czyli transmisja).

Tamron 18-200 to trochę inna kategoria, bo to superzoom, którego zadaniem jest zastąpić Twój kitowy 18-55 i przy okazji rozszerzyć go o zakres tele. Jeśli jest zbliżony cenowo do teleobiektywów 70-300 to pewnie jakość będzie kulała, ale nie znam tego modelu.

Sprawdź czy możesz dołożyć do Tamrona lub Sigmy 70-300 w nowszych wersjach, wyposażonych w stabilizację. Ze wskazaniem na Tamrona.
 
 
tores 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 269
Wysłany: Sro 07 Paź, 2015   

nawet 28-200 LD ASPH. Tamron będzie lepszy od sigmy choć ma tez nie najwyższą punktację .Miałem w cano i efekty były zadowalające, choć nie powalające.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 12 Paź, 2015   

damiangaw napisał/a:
√Tamronem 70-300
√Sigmą 70-300
√Tamronem 18-200

Jeśli Cię stać, kup Tamron 70-300 VC
 
 
damiangaw 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 13 Paź, 2015   

http://allegro.pl/nowy-ob...5725688118.html
A taki?
 
 
nemos_22 
Bywalec


Posty: 149
Wysłany: Wto 13 Paź, 2015   

za cene tego obiektywu masz cala moja stajnie :D :D
 
 
damiangaw 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sro 14 Paź, 2015   

Chyba nie rozumiem żartu :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15