Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pon 30 Lis, 2015
Obiektyw/y do zdjęć z zawodów konnych
Autor Wiadomość
bebus17 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015   Obiektyw/y do zdjęć z zawodów konnych

Witam,
wstępnie myślałem nad lustrem canon 6d, 7D , 7MKII lub Nikon D610 ale chyba popełniłem błąd i powinienem zacząć od tematu obiektywu.
Ostatecznie byłyby to zdjęcia z parkuru podczas skoków, ale i zdjęcia w stadninie - sam koń lub koń z jeźdźcem który się nie porusza.
Wstępnie chciałem iść na łatwiznę canon lub nikon 70-200 2,8 w pierwszych wersjach - używane.
Później uświadomiono mnie, że skoro nie będę robił tego dla pieniędzy lepszym wyborem może być zakup stalki canon 200 mm 2.8 i jeszcze innego obiektywu może jakiejś 50 mm ?

Tu pytanie do danej tematyki jaki/e obiektywy byłyby optymalne w cenie 4 tys zł. zdecydowanie ułatwiłoby mi to decyzje z aparatem :-)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015   

Stałka w takiej tematyce będzie o tyle trudna, że albo obiekt będzie Ci ciągle rósł a kadrze, albo malał. Nie zawsze będziesz mógł sobie pozwolić na dogodne ustawienie się, albo brak będzie czasu na zmianę pozycji i będziesz musiał strzelać z miejsca, które niekoniecznie jest optymalne. Zoom ułatwia poradzenie sobie w takiej sytuacji.
Poza tym reporterskie szkła 70-200 jednak mają chyba najlepszy możliwy AF. Stałka EF 200/2.8 ma już jednak swoje lata. Do takiej roboty wolałbym zooma, i mówię to ja, miłośnik stałek.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015   

Fotografowanie zawodów konnych nie różni się od fotografowania każdego innego sportu (oprócz szachów i brydża). Bez zmiennoogniskowego teleobiektywu będzie trudne.
Natomiast ten "sam koń lub koń z jeźdźcem który się nie porusza", to już zadanie z portretu - jeśli ma być pięknie. Da się zrobić każdym obiektywem, ale dobrej jakości obiektyw stałoogniskowy, o tak zwanej "portretowej" długości ogniskowej, byłby najlepszy.
 
 
bebus17 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 08 Lis, 2015   

A z tymi 70-200 w pierwszych wersjach wiadomo bez stabilizacji warto pokusić się o nikona czy canona ?
No i jak sprawa wygląda z obiektywami ze stabilizacja.. bo cena dolara nie zachęca do robienia zakupów teraz to kto wie może nazbieram nawet na wersje ze stabilizacją które przy tych ogniskowych to raczej plus.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 08 Lis, 2015   

Trochę poteoretyzuję.

Lepiej coś mieć, niż tego nie mieć. Na przykład stabilizację. Ale...
Na zawodach zdjęcia powinieneś robić z czasami rzędu 1/1000 sekundy. Stabilizacja nic wtedy nie wnosi, a wręcz może utrudniać pracę AF. Powinieneś ją wyłączyć.
I dalej - skoro krótkie czasy - wybierając pomiędzy dwoma aparatami powinieneś wybrać ten, który ma wyższe użyteczne ISO. To z kolei można wyczytać w testach.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Lis, 2015   

Stabilizacja przy fotografii dynamicznej na wiele się nie przyda, chyba że chcesz fotografować romantyczne rozmycia obiektów w ruchu. Oczywiście, swoją drogą, stabilizowane, nowsze wersje tych obiektywów są ostrzejsze.
Co do tego, czy lepszy jest Nikon czy Canon, to myślę, że jednak wiele będzie zależało od użytego korpusu – obydwa szkła są dobre.
 
 
bebus17 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 08 Lis, 2015   

Korpusy mogą być tylko 2 z uwagi na cenę czyli canon 6D lub Nikon 610.. Sentyment mam do canona z uwagi na małpkę, którą zrobiłem 35 tys zdjęć, ale to wiadomo inna półka do tego nie wiem czemu nie spotkałem nikogo z 6D na zawodach same nikony.. Nie wiem czy to kwestia AF gdzie ilością punktów w tym krzyżowych Nikon rozkłada Canona czy czegoś jeszcze. Bo patrząc na testy Iso to 6D wygrywa z D610.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 08 Lis, 2015   

bebus17,

http://www.optyczne.pl/po...=1643&add1=1792

Robiłeś takie porównanie?
Tak na szybko: data produkcji, autofocus i zdjęcia seryjne przemawiają za Nikonem.
(Użyteczne ISO wydaje się takie samo w obu aparatach - wg testów na optyczne.pl.)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 08 Lis, 2015   

Moim skromnym zdaniem na wyścigi taki komplet 6D + 70-200mm f/2.8 L będzie się sprawdzał, o ile to nowy obiektyw. Mam taki zestaw, właśnie bez stabilizacji, ale z nowo produkowanych egzemplarzy (dokładnie wyprodukowany 27 czerwca 2013) i świetnie się spisuje, aczkolwiek z 7D MkII mógłby spisywać się jeszcze lepiej.
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Pon 09 Lis, 2015   

Ja zaś fotografowałem w Londynie na pucharze świata w skokach używając Nikkora 80-200/2.8 i Sigmy 170-500, oba bez stabilizacji. Ale wtedy miałem tylko D90.
Na wyścigach zaś konnych - D600 + powyższe obiektywy, ale także rybie oko Sigma 14mm/2.8.
Nie ma reguły że 1/1000 s i krócej, to zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Sporo ćwiczyłem na długich czasach, ale trudno zapanować nad efektem rozmycia, doświadczenie procentuje.
Czasem na wyścigach stawałem tuż przy bandzie, wtedy ogniskowe 50-80 mm mogą się przydać, a czasem tuż za przeszkodą (co rzadko jest możliwe ale w Fontwell - owszem, było). Wtedy nawet rybka się sprawdza.
Fotografowałem też zawody koni pociągowych - tutaj wszystkie ogniskowe wchodzą w grę, zależy to głównie od tego gdzie można zająć miejsce.
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Pon 09 Lis, 2015   

70-200L f/4 starczy i szybciej kupisz dobrą 50tkę - Sigma 50 1.4 art, ewentualnie Tamron 45 1.8 VC.
 
 
WinSho 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Wto 10 Lis, 2015   

Nie za bardzo rozumiem dlaczego rozważasz zakup Canona 6D zamiast tam gdzie liczy się szybkość i sprawność AF wybrać 7D Mark II. Co do obiektywu polecam 70-200 2.8L. Taki tandem załatwi sprawę na długo :wink:
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sro 11 Lis, 2015   

A ja Ci mówię że jeśli ogniskowa właśnie 70-200 do koni to tylko z matrycą FF. Crop z 7D lepszy byłby do ptaszków i pszczółek. Przy koniach trzeba oddać na zdjęciu ich piękno i grację ruchu co jest trudniejsze ale i bardziej efektowne od zamrażania drobiu. Właściwie to nie za bardzo jest w czym tu wybierać C6D + C70-200 w wersji wiadomo że im droższej tym łatwiejszej do obsługi. Do tego umiejętność posługiwania się wyłącznie punktem centralnym i przewidywania sytuacji aby nie skończyć na bezmyślnym trzepaniu 10kl/sek. ale aby za każdym razem wyczuć ten moment na najlepsze zdjęcie życia.
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Sro 18 Lis, 2015   

Właśnie się wybieram do koni - Royal Ascot pojutrze. Zabiorę pompę 80-200/2.8 i Sigmę 170-500. Jak widać - piękno koni chcę odzwierciedlić zabytkowym sprzętem.
 
 
bebus17 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 16 Sty, 2016   

@cygnus jak tam zdjęcia z zawodów udane, bo widzę moc nie wrzucałeś. Masz tą tańszą wersję AF 80-200 czy AF-S ?

Co do połączenia canon 7d + 70-200 to była pierwsza opcja później pomyślałem i o 7d mkII w końcu 65 pkt AF wszystkie punkty krzyżowe do sportu demon szybkości jak znalazł choć opinie bywają różne. Patrząc na cenę 7d mkII nasunęło się pytanie skoro cena porównywalna to może jednak pełna klatka.. przy czym tu tylko 2 opcje canon 6d i nikon d610.. tu może sentyment do canona, iso użyteczne na pewno lepsze kolory też ale AF 1 krzyżowy trochę martwi.. reszta na korzyść nikona. Znalazłem sobie osobę korzystającą obecnie z d610 i 80-200 (choć nie wiem który model) - zarówno zawody w hali i na zewnątrz + portret wykonane tym samym obiektywem wg info wyciągniętych ze zdjęć. Można by powiedzieć, że kwestia obiektywu po części załatwiona bo albo 70-200 albo 80-200 choć tu przyda się pewnie konkretny wątek jak dozbieram do zakupu jednego z nich. Ale myślę, że tutaj można pociągnąć wątek w kwestii 2-go obiektywu do 1000 zł -> portret koń plus jeździec lub sam koń oczywiście używka :) W canonie pewnie 85 1,8 mm bym kupił lub 50 mm 1,4 a o czym pomyśleć można przy nikonie bo z uwagi, że do premiery canona 6d mkII daleka droga wybór będzie musiał paść na nikona d610
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16