Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustro czy bez?????
Autor Wiadomość
varistor 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 26 Lis, 2015   Lustro czy bez?????

Które bezlusterkowce "robią" zdjęcia na poziomie Nikon 5300? Jestem zaawansowanym amatorem. Rozważam Panasonic DMC-GX7. Robię zdjęcia turystyczno pamiątkowe, zależy mi na zdjęciach dobrej jakości. Przymierzam się do przejścia na bezlusterkowce. Proszę o radę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lis, 2015   

varistor napisał/a:
Które bezlusterkowce "robią" zdjęcia na poziomie Nikon 5300? ... Rozważam Panasonic DMC-GX7.

Te najlepsze z matrycą aps-c.

GX7 będzie odstawał.
http://www.dpreview.com/r...492628189000164
http://www.dpreview.com/r...325080930575822
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 27 Lis, 2015   

varistor, nie ograniczają cię finanse? Jeśli miał bym dostać D5300, a sporo droższego X-T10, wolał bym pewnie tego drugiego, ale nawet wtedy, łapał bym się za kieszeń, szukając do niego obiektywu.
 
 
varistor 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 27 Lis, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
varistor, nie ograniczają cię finanse? Jeśli miał bym dostać D5300, a sporo droższego X-T10, wolał bym pewnie tego drugiego, ale nawet wtedy, łapał bym się
za kieszeń, szukając do niego obiektywu.


ograniczają; około 3.500zl.

[ Dodano: Pią 27 Lis, 2015 10:45 ]
dcs napisał/a:
varistor napisał/a:
Które bezlusterkowce "robią" zdjęcia na poziomie Nikon 5300? ... Rozważam Panasonic DMC-GX7.

Te najlepsze z matrycą aps-c.

GX7 będzie odstawał.
http://www.dpreview.com/r...492628189000164
http://www.dpreview.com/r...325080930575822


Jakie w granicach 3.500zl mogą dorównać jakością zdjęć nikonowi 5300?

[ Dodano: Pią 27 Lis, 2015 13:11 ]
dcs napisał/a:
varistor napisał/a:
Które bezlusterkowce "robią" zdjęcia na poziomie Nikon 5300? ... Rozważam Panasonic DMC-GX7.

Te najlepsze z matrycą aps-c.

GX7 będzie odstawał.
http://www.dpreview.com/r...492628189000164
http://www.dpreview.com/r...325080930575822


Dzięki za rady, ale żeby uściślić: mam na myśli GX7 - 20mm , i Nikon 5300-18-140mm, ewentualnie inne bezlusterka w podobnej cenie, o podobnej jakości zdjęć do w/w Nikona.Bardzo kiepsko poruszam się w "TEMACIE"
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lis, 2015   

varistor, w poprzednim poście (tym w "Wolnych tematach") pisałeś coś o zdjęciach makro?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 27 Lis, 2015   

varistor napisał/a:

Dzięki za rady, ale żeby uściślić: mam na myśli GX7 - 20mm , i Nikon 5300-18-140mm, ewentualnie inne bezlusterka w podobnej cenie, o podobnej jakości zdjęć do w/w Nikona.Bardzo kiepsko poruszam się w "TEMACIE"


Odstawał... ale te dwie propozycje różni w zasadzie wszystko.
GX7 jest z maleńkim ale świetnej jakości obiektywem stałoogniskowym.
Nikon jest z bardzo uniwersalnym, ale też ciemnym i takim sobie zoomem.
Akurat one od siebie bardzo odstają w wielu aspektach.
Czy odróznisz specjalnie lepszość matrycy nikona i lepszość obiektywu panasonika to nie wiem. Ale kwestię obiektywu ze zmienną ogniskową (co i jaki taki szeroki kąt - widoczki - ma i zbliżenie pozwoli zrobić) versus co prawda uniwersalnej ale jednej zafiksowanej ogniskowej to na pewno zauważysz. Pytanie które wolisz?

Swoją droga jak masz 3-3.5 tys na to to kup GX7 z 20/1.7 i do tego nabądź panasonikowy zoom 14-42. o taki http://fotozakupy.pl/pana...ega-ois-/39334s
Jak chcesz niewielkie, z wizjerem, dobrej jakości i do tego fajny obiektyw (+ obiektyw zestawowy) to powinno być OK.
Oczywiście, Nikon z 18-140 pozwoli Ci osiągnąć większe zblizenia.
 
 
varistor 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 29 Lis, 2015   

Dzięki za rady, zdecydowałem się na Lumix GX7 20/1.7 - już go mam. Jaką zastosować lampę błyskową, okazjonalne zdjęcia amatorskie. Jest to mój pierwszy bezlusterkowiec, pewnie czeka mnie sporo edukacji. Do tej pory używałem lustrzanek Sony. Na co muszę szczególnie uważać przy takim przejściu? Jestem wieloletnim amatorem. Pozdrawiam
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 29 Lis, 2015   

varistor napisał/a:
... Lumix GX7 20/1.7 ..... Do tej pory używałem lustrzanek Sony. Na co muszę szczególnie uważać przy takim przejściu?


Na AF. To jest inna bajka. Niestety :sad: Jak jest jakiś sensowny wzorek na elemencie na którym ustawia ostrość to działa. Jak nie... to nie za bardzo działa. Np. ustawianie AF na dość odległy las (i to wcale niekoniecznie w lekkiej mgle) kończy się ostrością wielce daleką od ideału. Na początku mimo tego, ze człowiek o tym niby wie to... się wkurza (pamiętam swoje "co jest, ....wa" po przejściu z alfy na Panasa...). Po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja do tej odmienności - ogólnie jak się umie z tego korzystać to AF jest tu całkiem pewny.
Cała reszta działa OK.
Kolorystyka jest diametralnie inna od sonowskiej. Dotychczasowe profile przy obróbce rawów będą wymagały poważnej modyfikacji w tym aspekcie.
 
 
varistor 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 30 Lis, 2015   

Dzięki,bardzo cenna rada! Może coś na temat "lampy" Za kilka dni mam w domu małą uroczystość i myślę że będzie potrzebna? Jeszcze nie wiem jak mój nowy obiektyw 20mm będzie się sprawował z lampą wbudowaną. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14