Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
eos 700d a moja córka
Autor Wiadomość
dryn 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 01 Gru, 2015   eos 700d a moja córka

Witam,
proszę o pomoc w doborze obiektywu do Canona 700d, budżet 1000zł (max jakieś 1300zł), obiektyw stałka najlepiej szerokokątny bo mam raczej małe pomieszczenia, raczej do robienia zdjęć w domu, głównie mojej rocznej córce i rodzinnie.
Chodzi mi o to czy różnica w przesłonie dla amatora między 1.8, a 2.8 jest wystarczająco widoczna, czy nie ma to znaczenia, a chciałbym raczej jasny i rozmazujący tło obiektyw. No i wiem że ta matryca w 700d jeszcze podnosi ogniskową o jakieś tam 1.6 dlatego boję się kupować 50mm co mi da jakieś <70mm, a chciałbym kupić 35mm.

Z tego co poczytałem to do wyboru mam
- canon EF 50mm 1.8 II / no i jest ten 1.8 STM (i tu nie wiem który z tych dwóch jakby co wybrać)
- canon 40mm 2.8
- canon 50mm 1.4 USM (trochę droższy ale jak miałby być dużo lepszy to może bym się skusił)
- canon ef-m 22mm 2.0 (rozumiem że to nie pasuje do mojego eosa?)

no i nie wiem co myśleć o tym:
- mitakon 35mm 2.0 creator

albo jak cokolwiek innego możecie doradzić już kurde 2tyg czytam i się zastanawiam co wybrać...
z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 01 Gru, 2015   

dryn napisał/a:
canon EF 50mm 1.8 II / no i jest ten 1.8 STM (i tu nie wiem który z tych dwóch jakby co wybrać)

Jeśli już, to koniecznie wersja STM. Wystarczy zajrzeć do testu nowej wersji STM, żeby się przekonać, że jest pod wieloma względami lepsza od starszego modelu II.

Przy małym budżecie nie ma sensu moim zdaniem pchać się w Canona 50/1.4, wolałbym właśnie jednak coś szerszego niż 50mm, z tym że w systemie Canona brak odpowiednika np. Nikkora 35/1.8, z kolei polecana przeze mnie Sigma 30/1.4 przekracza budżet.

Canony EF-M - owszem, nie pasują, są przeznaczone do bezlusterkowego systemu.

Mitakon to obiektyw manualny, czyli nie ma autofocusa, z niezbyt dużym wizjerem Canona 700D ręczne ostrzenie na standardowej matówce nie będzie raczej przyjemnością.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 01 Gru, 2015   

dryn napisał/a:
albo jak cokolwiek innego możecie doradzić


Canon EF-S 24 mm f/2.8 STM.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Gru, 2015   

Ten pasuje http://www.optyczne.pl/12..._obiektywu.html do 700D.

[ Dodano: Wto 01 Gru, 2015 14:17 ]
http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/1114459

http://allegro.pl/sigma-1...5824388123.html

[ Dodano: Wto 01 Gru, 2015 14:37 ]
http://allegro.pl/obiekty...-1130&buyUsed=1
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 01 Gru, 2015   

Sunders napisał/a:
Canon EF-S 24 mm f/2.8 STM

O tym maluchu ciągle zapominam. Warto spojrzeć na niego, jeśli potrzebna jest szersza ogniskowa.
 
 
dryn 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 06 Gru, 2015   

Dziękuję za pomoc, zamówiłem 24mm. Pozdrawiam
 
 
darekcn4 
Nowy
darekcn4


Posty: 15
Skąd: Wilkołaz
Wysłany: Sob 12 Gru, 2015   

Chyba 24 2,8 słabieńko Ci tło rozmaże w pomieszczeniach... Osobiście brałbym zdecydowanie używaną sigmę 30 1,4, moim zdaniem jedno z lepszych szkieł na aps-c.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14