Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
kalibracja "wyświetlacza" (?)
Autor Wiadomość
pro_fill
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Gru, 2015   kalibracja "wyświetlacza" (?)

dawno mnie tu nie było i w raz z rozwojem i wymianą sprzętu pojawiły się pewne dylematy.

o ile wiadomo mi, że warto skalibrować monitor do obróbki RAW'ów (to moje pierwsze kontakty z tym formatem) to pytanie czy wyświetlacze (w moim przypadku netbook) też da się kalibrować?
albo inaczej - czy jest sens kalibrowania wyświetlacza w netbook'u?

:roll:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






FotoTomek 
Rozmowny
Foto w błoto



Pomógł: 6 razy
Posty: 422
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 27 Gru, 2015   Re: kalibracja "wyświetlacza" (?)

pro_fill napisał/a:
o ile wiadomo mi, że warto skalibrować monitor do obróbki RAW'ów (to moje pierwsze kontakty z tym formatem) to pytanie czy wyświetlacze (w moim przypadku netbook) też da się kalibrować?
albo inaczej - czy jest sens kalibrowania wyświetlacza w netbook'u? :roll:

Po pierwsze, zawsze warto skalibrować monitor, jeśli ma się do czynienia z jakąkolwiek grafiką, nie tylko do obróbki RAW-ów. Jaka to będzie kalibracja, to już inna sprawa.
Po drugie w komputerach przenośnych, zwłaszcza w tych tańszych, z reguły jakość wyświetlaczy jest dość marna. Pewnie można jako-tako sobie ustawić taki wyświetlacz, ale cudów bym się nie spodziewał. W każdym razie na sprzętową kalibrację kasy raczej bym nie wydał.
 
 
pro_fill
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Gru, 2015   

podobnie właśnie do tego podchodzę, bo w zależności od pochylenia ekranu kolory zmieniają się i musiałbym w takim wypadku wyłączyć automatyczne dostosowywanie się podświetlenia do otoczenia.
Myślę, że większość podzieli te zdanie, choć na takim sprzęcie obróbka RAW'ów ... to jak jeżdżenie po zmroku bez włączonych świateł.

jak wspomniałem dla mnie to początek przygody z tym formatem i czy będąc w posiadaniu netbook'a (acer aspire switch 10) próbować "bawić" się w obróbkę, czy darować sobie, bo i tak nie poprawię zdjęcia precyzyjnie?
 
 
FotoTomek 
Rozmowny
Foto w błoto



Pomógł: 6 razy
Posty: 422
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 28 Gru, 2015   

pro_fill napisał/a:
podobnie właśnie do tego podchodzę, bo w zależności od pochylenia ekranu kolory zmieniają się i musiałbym w takim wypadku wyłączyć automatyczne dostosowywanie się podświetlenia do otoczenia.
Myślę, że większość podzieli te zdanie, choć na takim sprzęcie obróbka RAW'ów ... to jak jeżdżenie po zmroku bez włączonych świateł.

jak wspomniałem dla mnie to początek przygody z tym formatem i czy będąc w posiadaniu netbook'a (acer aspire switch 10) próbować "bawić" się w obróbkę, czy darować sobie, bo i tak nie poprawię zdjęcia precyzyjnie?

Kolory na ekranie nie zmieniają się z powodu dostosowania się do oświetlenia otoczenia (choć pewnie to też), ale przede wszystkim z powodu zmiany kąta patrzenia na ekran. Im gorszy ekran, tym kąty patrzenia są mniejsze. Inaczej mówiąc, im większy kąt patrzenia na monitor, tym zmiana kolorów jest większa.

Jak widzę, ten komputer ma złącze HDMI i to może być wyjście z sytuacji. Może pomyśl o jakimś monitorze i podepnij go do komputera. Dyskusji o monitorach na tym forum jest mnóstwo. Warto poczytać.
I jeszcze jedna rzecz. Pomyśl o zewnętrznej pełnowymiarowej klawiaturze. Koszt niewielki, a komfort pracy znacznie się zwiększy.
 
 
pro_fill
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Gru, 2015   

ok, dzięki za sugestie

po nowym roku mam spotkanie ze znajomym kolegi, ma sprzęt do kalibracji, pokażę mu netbook'a i zobaczymy co z niego wyciśnie ;)
 
 
paul80 
Maniak
Optyczny


Pomógł: 9 razy
Posty: 971
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Gru, 2015   

Cytat:
pro_fill
jeżeli chcesz się rozwijać w temacie fotografii , to daj sobie spokój z takimi wynalazkami, jak będziesz obrabial zdjęcia tylko na swój użytek i brak kasy, to nic innego nie wyczarujesz, warto cokolwiek skorygować podczas kalibracji. Zawsze jak będziesz chciał, aby ktoś w sieci ocenił Twoje zdjęcie, to będzie podstawowe pytanie jaki masz monitor i na tym zapewne rozmowa się zakończy :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15