Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D3300 o co chodzi z niecelnym autofocusem (test)
Autor Wiadomość
pzautk 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 31 Gru, 2015   Nikon D3300 o co chodzi z niecelnym autofocusem (test)

Witam wszystkich serdecznie.

Wybieram pierwszą lustrzankę i w moim zasięgu znajduje się na ten moment D3300 (jakoś go wolę od konkurencyjnego Canona). Jestem początkującym amatorem. Przeczytałem na jego temat wszystko co mogłem i trafiłem na jego test na optyczne.pl. Jest w nim jedna rzecz której nie rozumiem i proszę Was o wytłumaczenie za przeproszeniem jak chłopu na miedzy. Elementem testu jest skuteczność (celność) autofocus. Cytuję: "Celność autofokusa w D3300 pozostawia sporo do życzenia. Zarejestrowaliśmy zaledwie dwa trafienia w punkt, a 3/4 zdjęć przekracza 15% odchyłki od najlepszego zdjęcia w serii."
W pierwszej chwili jak przeczytałem to tak na logikę rozumiem to tak: Co najmniej 3/4 moich zdjęć będzie nieostra zatem z do d... z takim aparatem. Potem w teście jest co prawda takie zdanie - cytat: "W teście zanotowaliśmy jedną dość poważną wpadkę – mowa o nie najlepszej celności autofokusa. Fakt, że większość osób będzie najprawdopodobniej używała obiektywów kitowych z tym aparatem i owego problemu raczej nie zauważy, stanowi jednak nikłe pocieszenie."

I tutaj właście prośba o wytłumaczenie - to jak to w końcu jest? Aparat śmieć? Przecież lustrzankę kupuję się m.in. po to aby szybko zrobić ostre zdjęcie. A może to nie przeszkadza (choć nie wiem w jaki sposób). Może ktoś ma i używa i nie zaobserwował tego zjawiska. Przyznam szczerze, że już miałem kupować ale ręce mi opadły po tym teście. Chciałem go kupić z obiektywem 18-105 (choć rozważam ten 18-55 a potem jakiś 70-200 -dziecko jeździ na koniach i jest co pstrykać).

Pozdrawiam i Wszystkiego Najlepszego na Nowy Rok życzę.
P
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2015   

Może o to http://forum.optyczne.pl/...ghlight=#470932




-sprawdź w sklepie, albo kup internetowo i zwróć -jakby co.
pzautk napisał/a:
Chciałem go kupić z obiektywem 18-105 (choć rozważam ten 18-55 a potem jakiś 70-200 -dziecko jeździ na koniach i jest co pstrykać).

-może być za krótko. Lepiej z 55-300mm.

O D5200 myślałeś?
 
 
pzautk 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 31 Gru, 2015   

Dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie o to chodzi. I pytanie czy czytać to dosłownie? Jeżeli tak to jest jakaś porażka ale z drugiej strony nikt w internecie specjalnie się nie skarży. O co tutaj chodzi. Czego nie rozumiem?

Faktycznie jeżeli ten obiektyw jest za krótki to może kupić kit 18-55 a ten proponowany jako drugi za jakiś czas jak już budżet pozwoli.

Wiem, że 5200 (podobnie zresztą jak 3200) lepiej celuje - tak przynajminej wynika z testów. Ale boje się, że jak rozpoczniemy "wyścig zbrojeń" to się skończy na D7100 :) . A to ma być tania pierwsza lustrzanka.

Pozdrawiam
P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 15