Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw Tamron 90 mm f/2.8 SP Di Macro / Pentax -Porada
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

Ten stary bzyk kosztuje nadal 1700 zetów? :shock: Poprzedni Canon 100mm f/2.8 Macro USM, z cichym silnikiem ultradźwiękowym i wewnętrznym ogniskowaniem jest dostępny za 1950 zł. A ponoć taki ten Canon drogi… Andrzeju M., gdzie te tanie obiektywy do Pentaksa? A ile kosztuje Pentax 100mm Macro?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

dziękuje za polecenie sklepu.

mam jeszcze pytanko :
to są dane:
ogniskowa: 90 mm
zakres przysłon: f/2.8-f/32
rozmiar filtra: 55 mm
mocowanie Pentax


chciałem kupić jeszcze cos ochronnego na szkło, rozumiem że w rozmiarze 55mm
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

dexdorma310878 napisał/a:
chciałem kupić jeszcze cos ochronnego na szkło, rozumiem że w rozmiarze 55mm


Tak.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

dexdorma310878, szkoda kasy na filtr, zamiast tego używaj zawsze osłony przeciwsłonecznej, którą dostaniesz w komplecie.
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

komor napisał/a:
Ten stary bzyk kosztuje nadal 1700 zetów? :shock: Poprzedni Canon 100mm f/2.8 Macro USM, z cichym silnikiem ultradźwiękowym i wewnętrznym ogniskowaniem jest dostępny za 1950 zł. A ponoć taki ten Canon drogi… Andrzeju M., gdzie te tanie obiektywy do Pentaksa? A ile kosztuje Pentax 100mm Macro?


Patrzyłem tez na ten 100mm koszt koło 2 tyś
jest ostrzejszy, ale ma problemy większe z celnością

[ Dodano: Pią 05 Lut, 2016 14:31 ]
Na korpusie 90mm, tamrona, mamy tez przełącznik;
1.Full
2.Limit
co one oznaczają
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

dexdorma310878 napisał/a:
Na korpusie 90mm, tamrona, mamy tez przełącznik;
1.Full
2.Limit
co one oznaczają


"dwa tryby pracy: pełny/full/, w którym obiektyw szuka ostrości w pełnym zakresie od 0.28 m do nieskończoności, przez co ogniskowanie trwa długo i drugi, ograniczony/limit/, od minimalnej odległości 0.4 m, w którym rura wysuwa się już tylko na 1/3 swojej długości, dzięki czemu obiektyw w normalnych warunkach (nie makro) pracuje znacznie szybciej."
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

dexdorma310878, polecam http://www.optyczne.pl/39...acro-Wstęp.html
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sob 06 Lut, 2016   

dexdorma310878, skoro masz Pentax-a to zastanowił bym się nad systemowym szkłem. Za mniej więcej połowę ceny kupisz bardzo dobry FA 100/2.8 Macro.
http://www.pentaxforums.c...Macro-Lens.html
Jeżeli nie boisz się manualnego ostrzenia to są też znakomite optycznie starsze modele tamrona. Za sto parę dolców dostaniesz Tamtrona SP adaptal 2 90/2.5 macro wersja 72B. Pod pentax-a jest wersja adaptala PkA (czyli działa tak jak obiektywy Pentax-a z serii A - styk do sterowania przysłoną z body). Jeszcze jedna sugestia. Typowe obiektywy do makro są za ostre do portretu. Można to zniwelować w późniejszej obróbce.
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Czw 11 Lut, 2016   

cena tej 100 mm pentaxa kosztuje powyżej dwóch , a ten tamron 90 mm jest za 1700
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Czw 11 Lut, 2016   

SMC Pentax FA 100/2.8 - baaardzo dobre szkło , kosztowało mnie 160 $, za Tamrona zapłaciłem 140$
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Pią 12 Lut, 2016   

A gdzie można kupić piszesz ze kupiłeś w dolarach
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Pią 12 Lut, 2016   

Najtaniej i w najlepszym stanie trafisz na rynku japońskim. Obydwa kupiłem na eBayu z Japonii. To taki dziwny naród, jak piszą że obiektyw jest w bardzo dobrym stanie, to faktycznie przychodzi igła. W Polsce kupuję jedynie szkła Zaissa bądź Meyer-Optic. Szkła pentax-a na alledrogo mają ceny z sufitu. Za tą setkę macro polski "sklep" internetowy krzyczał 1700 zł. W tym samym czasie na eBayu były w cenie 200-230$. Napisałem do nich, wysłałem link z ofertą za 200$. Odpisali mi ".... to se kup w Japonii za 200$...". Za dwa dni pojawił się egzemplarz w bardzo dobrym stanie za 160$. Kupiłem. Często wysyłam znajomym do Polski szkła.... z reguły kupione za 50% ceny w Polsce... Dwa tygodnie temu sprzedałem za 100 $ Tamrona SP 90/2.5 Macro (52B) razem z dedykowanym tubusem 1:1 i skórzanym etui... W sobotę kupuję SMC Pentax F 50/2.8 Macro (żyleta z pięknym bokehem) za 75$.... więc będę miał na zbyciu Macro Takumara 50/4.0 - pierwsza wersja ze skalą odwzorowania 1:1. Tu masz opis tego szkła (mój jest w dużo lepszym stanie mimo że to ten pierwszy egzemplarz z '64 roku.
http://www.pentaxforums.c...ar-50mm-F4.html
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 13 Lut, 2016   

Podłączę się pod temat portretówek do Pentaxa.
Możecie coś jeszcze polecić ze szkieł manualnych?
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sob 13 Lut, 2016   

Marlut, to wszystko kwestia upodobań. Ja do typowych portretów lubię długie ogniskowe. Ładny bokeh i zmiana perspektywy tło-postać, ładnie separuje "modela".
300 mm

W przypadku dzieci, pozwala odsunąć się od nich i nie wzbudzać ich zainteresowania aparatem. Są bardziej naturalne
300 mm

Najkrótsza ogniskowa jakiej używam do portretów to 135 mm

Co mogę polecić ? Tanie o bardzo ładnym bokeh-u szkła Meyer-Optic Gerlitz : Orestegor 200 mm i Orestor 135 mm.
Jeżeli jesteś zwolennikiem krótkich ogniskowych- znakomita i niedoceniana Mamiya sekor 55/1.4.
Uważam że jakością bokeh-u i ostrością bije 95% pięćdziesiątek, a kosztuje 50% mniej.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 14 Lut, 2016   

Narado napisał/a:
Najtaniej i w najlepszym stanie trafisz na rynku japońskim. Obydwa kupiłem na eBayu z Japonii.


Narado jak uważasz, czy skoro ceny są tam tak atrakcyjne, to mając ok. 425USD na obiektyw, który "ma być używamy głównie do portretów" nie dało by się upolować tam Limiteda FA 77 mm F/1.8 i czy nie byłoby to lepsze rozwiązanie od zakupu Tamrona 90 mm f/2.8 SP Di Macro ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15