Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kenko DG Auto Extension Tube Set zestaw pierścieni pośrednic
Autor Wiadomość
caro 
Początkujący
Caro


Posty: 43
Wysłany: Sob 27 Lut, 2016   Kenko DG Auto Extension Tube Set zestaw pierścieni pośrednic

Witam,
Mam pytanko do osób, które używają pierścieni pośrednich. Na necie znalazłam taki zestaw:
"Kenko DG Auto Extension Tube Set zestaw pierścieni pośrednich / Canon EF" (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/kenko-dg-auto-extension-tube-set-zestaw-pierscieni-posrednich--canon-ef.html). Na stronce jest napisane, ze jest on kompatybilny tylko z "EF", a na stronach sklepów internetowych we Francji wszędzie, ze "EF" i "EF-S" (https://www.digit-photo.com/Complements-optiques-et-bagues-adaptatrices-aFA0055/KENKO-Tube-Allonge-Macro-12-20-et-36-mm-pour-Canon-rPHOTTIX60260.html).

Chciałabym ich użyć do EOS 7D II, posiadam obiektywy:
- Canon EF 50 mm f/1.8 II
- Canon EF 70-200 mm f/4L IS USM
- Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM.

Nie jest to czasem tak, ze wszystkie te pierścienie możemy podczepić pod "pełną klatkę" i APS-C, ale potem tylko obiektywy "EF" podpasują pod pierścień?

Po prostu boje się zamawiać czegoś co nie jestem pewna, ze będzie kompatybilne pod aparat APS-C, a strony internetowe sklepów, w tym na pewno mi nie pomagają :)

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam

Caro.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 27 Lut, 2016   

Istnieją dwie wersje tych pierścieni. Na pierścieniu 36mm, jest oznaczenie "C / AF" lub "C / AFS". C / AF" nie obsługują obiektywów z mocowaniem EF-S tylko mocowaniem EF.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 27 Lut, 2016   

Z tym że obiektywy EF-S, które nie mają wystającego przedniego elementu, także powinny działać. nie wiem jak wygląda akurat Sigma 17-50, ale wszystkie Sigmy EF-S (czyli w oznaczeniach Sigmy DC), które widziałem lub mam, nie mają wystających przednich elementów i bez problemu możnaby je podpiąć pod pełną klatkę bez haczenia lustrem.

Zobacz na kanonierskiego kita, np. 18-55 IS II, ma wystający element, który znajduje się głębiej niż bagnet. Taki obiektyw będzie pewnie niezgodny z pełną klatką, może uderzyć w lustro:


Podobnie jest z innymi szkłami Canona:




Tymczasem Sigmy przeznaczone na małą matrycę, owszem mają mniejsze koło obrazowe, ale w większości (lub wszystkie?) nie mają wystających elementów, które mogłyby haczyć o lustro. Mam Sigmę 30/1.4 i jej nic z dupki nie wystaje:


Podobnie też niepełnoklatkowy 17-70, którego tylni element na każdej ogniskowej nie wystaje poza płaszczyznę bagnetu:


Powracając do Twojego obiektywu, to z testu wynika, że też nic nie wystaje:

Z tekstu wynika, że na wszystkich ogniskowych.

Swoją drogą czemu akurat ten największy pierścień 36mm miałby z jakiegoś powodu nie pasować do EF-S? Przecież to jest pusta rurka bez elementów optycznych?
 
 
caro 
Początkujący
Caro


Posty: 43
Wysłany: Nie 28 Lut, 2016   

OK, dziękuję bardzo za wyjaśnienie.
Milego dzionka!!! :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15