Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus OMD EM-5 II
Autor Wiadomość
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

Starałem się pokazać różną sytuacje ;) a nie stabilne trzymanie 2 aparatów. Efekty widać jeśli chodzi o stabilizacje olek wygrywa (jakością bym się nie sugerował przy tym filmie)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

rafalik, żartowałem, wiadomo że to na szybko jedynie żeby pokazać jakość obrazu. Sam też do swojej stajni Pentax-a dokoptowałem Olka M4/3 z przeznaczeniem do makro fotografii ;)
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

Ja zostałem z lx100 zobaczymy jak to dalej będzie zmieniłem z lustra. Najbardziej brakuje mi tele ale za to rozmiar do kieszeni ;)
em5 z 12-40 to jednak kloc ;)
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

Widziałem fotki ptaków robione olkiem M4/3 z obiektywem 70-300 (zuiko 4/3) i kopara mi opadła. Trafiła się okazja kupna tego obiektywu w fabrycznym stanie za 150 $ więc kupiłem. Czekam teraz na adapter 4/3-M4/3 i mam tele i to biorąc pod uwagę ekwiwalent 140-600. 4/3 70-300 ma znacznie lepsze opinie niż jego odpowiednik dla M4/3. Przyjdzie adapter - pobawię się nim. Mam E-LP5 , jest malutki i jak podpiałem go do Sonnara 300/4.0 Zeissa to wyglądał jak tylny dekiel do obiektywu ;)
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2016   

Pierwsze wrażenie (po dwóch godzinach ;) ) - super! Wygodniej leży w rękach niż E-M10 czy E-M10 II. Wizjer lepszy niż w ww. (większy, płynniejszy obraz w słabym świetle), a w stosunku do starego Panasa G2 to różnica epok (choć akurat wielkość obrazu dość podobna). Stabilizacja jest rewelacyjna, ale ma to swoje minusy. Przy szybkiej zmianie kadru widać jak aparat kompensuje ruch i obraz na moment ,,zostaje''. Pewnie da się ustawić tak, że stabilizacja aktywuje się dopiero przy wciśnięciu spustu do połowy... W ogóle ustawiania widać będzie masa.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2016   

TS napisał/a:
Przy szybkiej zmianie kadru widać jak aparat kompensuje ruch i obraz na moment ,,zostaje''.

W Olympusie można wyłączać wybraną oś stabilizacji.
(Tak jest w E-PL5 i nie sądzę, żeby w E-M5 było gorzej.)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2016   

Potwierdzam. Można.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Tak Panowie, dzięki, wszystko dało się poustawiać jak chciałem. W dobrym świetle i przy krótkich ogniskowych w ogóle będę wyłączał IS (oszczędność baterii)
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Nie ma co oszczędzać baterii bo i tak prędzej czy później kupisz dodatkową bo za tęgie to one nie są. Mając zapas spokojnie pstrykasz korzystając ze wszystkich dobrodziejstw jakie daje Ci ta puszka...
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Sam jestem ciekaw na ile starcza w praktyce. Ze starym Panasem G2 mogłem iść w plener z jedną baterią, na wyjazdy też starczała jedna (cały dzień zwiedzania z aparatem, wieczorem ładowanie), problem był na pokazach lotniczych, gdzie szła masa klatek plus filmy.
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Nie wiem dokładnie bo to i kwestia użytkowania (głównie wyświetlacza) ale starcza na dużo mniej niż akumulator w Pentax-ie. Nie sprawdzałem bo mam taki zwyczaj że do każdej puszki mam zapasowy akumulator żeby nie było takiej sytuacji że muszę się do słupa energetycznego podpinać ;)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

TS napisał/a:
Sam jestem ciekaw na ile starcza w praktyce. Ze starym Panasem G2 mogłem iść w plener z jedną baterią, na wyjazdy też starczała jedna (cały dzień zwiedzania z aparatem, wieczorem ładowanie), problem był na pokazach lotniczych, gdzie szła masa klatek plus filmy.


Starcza mi spokojnie na tydzień bez ładowania (no ale ja robię 36 zdjęć dziennie max) :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15