Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dylematy taty - co po Tento 7x50? Mniejsze i mocniejsze.
Autor Wiadomość
s.turek 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 29
Wysłany: Sro 25 Maj, 2016   Dylematy taty - co po Tento 7x50? Mniejsze i mocniejsze.

Witam!
Zamierzam zakupić nową lornetkę – następcę Tento 7x50. Dlaczego zmieniam?
7x50 jest za duże i za ciężkie jak na moje potrzeby, ma za małe powiększenie, ma żółte przebarwienie. Jest jednak ostra i ma ładną „plastykę” – przynajmniej dla mnie.
Oglądam sam lub z córką (7 lat) wszystko co jest dookoła domu (mam otwartą przestrzeń) tj. ptaki, czasem zimą „jelonki”, czasem popatrzę z ciekawości co słychać na księżycu . Chciałbym jednak wsiąść ją też na spacer czy rower. Mam 42 lata jeśli to ważne.

Dlatego po długiej lekturze forum wytypowałem kilka lornetek, które rozważam w cenie ok. 600zł.

- Nikon PROSTAFF 3S 10X42 (brak opinii i testów) pole 122 , waga 560g
- Vortex Raptor 8,5x32 (dużo pochlebnych opinii, fajna cena – choć wygląd taki sobie)pole 130m waga 490g.
- może Delta Optica Forest II 10x42 – choć trochę ciężka pole 119m waga 710g.

Która z powyższych będzie miała lepszy, ostrzejszy obraz? Jak te lornetki wypadają jeśli chodzi o ostrość obrazu w porównaniu z Tento 7x50? Kusi mnie Nikon – przemawia za nim powiększenie, wygląd.

Z góry dziękuje za opinie i sugestie!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 25 Maj, 2016   

Opcji jest co najmniej kilka. Prostaff 7s ma dobre recenzje. Nawet wersja 10x32 - mała, lekka - swobodnie poradzi sobie w warunkach dziennych. Test wersji 8x32 http://www.optyczne.pl/28...ff_7s_8x30.html Tak samo Vixen New Foresta. Jeśli nie lubisz wersji porro (Raptor) to całkiem fajny jest Vortex Diamondback czy Crossfirer (choć i Prostaffy 7s i New Foresta 32 mm wydaje się nieco lepszą opcją).
Wersja 10x42 jest kusząca bo można już sobie w miarę komfortowo (z pewnym potencjałem apertury) spojrzeć w gwieździste niebo ale rozmiary jeszcze nie turystyczne choć w porównaniu do 7x50 - zgrabne.
Ostatnio zmieniony przez Abs Sro 25 Maj, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Maj, 2016   

Rozważ jeszcze to:
http://www.ceneo.pl/olymp...18795-p14787369
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 25 Maj, 2016   

Za Prostaffem 7 i 7s przemawia transmisja oraz oddanie kolorów
Za Prosraffem 3s przemawia większe pole widzenia.

Jeśli po lornetkę często sięgać będzie córka (wiem coś o tym - mam syna 7 lat), zdecydowanie idź w mniejesze obiektywy, czyli Prostaff 7s 10x30 lub 8x30. Na zbyt duże powiększenie się nie napalaj. Do wiekszości tematów dla Ciebie oraz dziecka 8x będzie idealne: zyskasz na jasności obrazu i polu widzenia.
 
 
s.turek 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 29
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

Dzięki za wszystkie opinie. Trochę mnie ukierunkowały i faktycznie chyba zacznę się przymierzać do czegoś mniejszego. Optymalny na moje potrzeby byłby Monarch 8x30 :) , ale niestety cena nie do przeskoczenia.

Dlatego moja lista rankingowa wygląda na tą chwilę tak:
1.Prostaff 7s 8x30
2.Prostaff 3s 10x42 - 150 g cięższy
3.Prostaff 7s 10x30 - choć boję się czy pole 105m nie będzie za małe

Nie wiem co zrobić z tym Vortexem Raptor 8.5x32, Bo patrząc na jego parametry powinien chyba być na pierwszym miejscu. Pole jak w Monarchu, większe przybliżenie i 3 razy mniejsza cena, tylko ten wygląd... Choć z tego co czytam w opiniach to powinien być optycznie lepszy od wyżej wymienionych.
Cóż, gdyby ktoś miał jeszcze jakąś ważną wskazówkę tą chętnie wysłucham.

PS. Na koniec taka ciekawostka. Wydrukowałem w/w lornetki starając się zachować skalę i spytałem mojego kilkuletniego eksperta, która jej się podoba. Odpowiedź padła taka: tato, ładne te lornetki, ale wszystkie są strasznie małe , nie możesz kupić większej? :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

To może to?

http://www.ceneo.pl/nikon...7x35-cf-p219269

Lekka nie jest, ale duże pole widzenia i małe powiększenie ułatwią obserwacje dziecku. No i będzie trochę większa :)
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

Zdecydowanie odradzam lornetkę 10x dla dziecka ze względu na małe pole widzenia, małą głębię ostrości i problem ze stabilnym utrzymaniem; przesiadka z 7x będzie trudna.
Sugeruję 8x32 lub 8x42. O wyglądzie nie ma sensu dyskutować, zwłaszcza, że lornetka służy do patrzenia przez nią a nie na nią ;) Kieruj się jakością obrazu i wygodą trzymania. Może zamówisz dwa modele i odeślesz gorszy.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

s.turek napisał/a:
Dzięki za wszystkie opinie. Trochę mnie ukierunkowały i faktycznie chyba zacznę się przymierzać do czegoś mniejszego. Optymalny na moje potrzeby byłby Monarch 8x30 :) , ale niestety cena nie do przeskoczenia.

Error: optymalny byłby Nikon 8x30 E II, ale cena jeszcze bardziej nie do przeskoczenia niż w monarchu. Ale TO JEST lornetka, to której dążysz...

Skąd jesteś? - to tak w temacie wzięcia lornetek w rekę
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

Trudno orzec jednoznacznie. Gdybyś miał możliwość zakupu dwóch lub obejrzenia w sklepie. Przymierz się do 10x42 i 8x32 dla porównania. Kształtów lornetki porro nie trzeba się bać. Dziś najlepsze lornetki to porro.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

A może Olympus 8x42 EXPS I cena bardzo przystępna i optycznie jest lepiej niż dobrze.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 27 Maj, 2016   

Pole słabe...
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 27 Maj, 2016   

A mi te 6,5° w zupełności wystarcza :)
 
 
s.turek 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 29
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

Miałem dziś okazję rzucić okiem w Fotojokerze na Monarcha 10x36 - stoi w cenie 799zł. Oczywiście korytarz galerii zastępował mi piękno przyrody, a tłumy przechodniów stada jeleni...
Cóż, wielkościowo całkiem przyjemny sprzęt, ale zaskoczył mnie wagowo niby nie dużo bo 570g, ale biorącego do ręki spodziewałem się, że takie maleństwo będzie lżejsze. Co do wrażeń z obserwacji to pole widzenia 105/1000 przy powiększeniu x10 jest jednak zbyt małe jak dla mnie. Nie miałem raczej problemów z draganiami choć głebia ostrości też jest zupełnie inna w porównaniu z tym do czego jestem przyzwyczajony. Co do obrazu Ładna kolorystyka i kontrast, zupełnie inaczej niż w Tento :) , ale ostrość w centrum wydała mi się słabsza niż w lornetce made in Ussr.
Wychodzi na to, że albo Prostaff 7s 8x30. Lżejszy, z większym polem, z testu wynika, że ostry w całym zakresie albo Prostaff 3s 8x40 z większym polem, o masie zbliżonej do w/w Monarcha- nie ma niestety żadnych opinii o tym sprzęcie. No i ten nieszczęsny porro Raptor 8,5x32 nie daje mi spokoju. Chyba zamówię dwie ja ktoś sugerował i zdecyduję wtedy.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

Nikony Prostaff 7S 8x30 i 8x42 oraz 3S 8x42 mają bardzo małe pole widzenia, okulary ~ 50 stopni dają nieprzyjemne wrażenie patrzenia przez długą rurę, model 3s 10x42 wygląda zdecydowanie ciekawej (62,9st). Okulary o takim polu widzenia ma także Vortex Raptor 8,5x32 którego polecam wziąć pod uwagę.
 
 
s.turek 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 29
Wysłany: Nie 29 Maj, 2016   

Ostatnie pytanie: Marlut czy na pewno jest tak,że 3s 8x42 ma 50st (pole 126/1000) a 3s 10x42 63st (122/1000)? Czy odwrotnie?
EDIT. Faktycznie jest w specyfikacji tak jak piszesz. Czyli w praktyce tunel w 10x42 będzie miał większą średnicę, tak?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15