Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do filmowania, 1500 zł
Autor Wiadomość
xseeb 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

Jak można polecać canona do filmowania jak ta firma kaleczy filmowanie w aparatach. Daleko w tyle za sony panasem czy nikonem. Po drugienie polecambezlusterkowców. Miałem a5000, a6000. Zbyt dużo ograniczeń, a obraz ma dużo wad w porównaniu z kamerami. Źeby osiągnąćjakiś przyzwoity efekt trzeba dokupić obiektyw zeissa za min 3k lub dobry PZ od sony za 2k.
Jeśli chodzi o kompakty to rx100 obojętnie która wersja nagrywają przyzwoicie choć ja z mk3 nie byłem zadowolony. Do filmowania nie ma lepiej jak rx10. Bardzo dobre zdjęcia i film. Następnie Panasonic fz300 z 4k. Jakościowo bardzo dobry sprzęt. Następnie lx100. Jeśli mam dać 2k to wartopomyśleć i dołożyć do tz100. Używam i jestem zadowolony. 4kfoto, post proces, 4k film, filmy snap super sprawa, móżna nagrywać krótkie klipy z rozjaśnieniem od białego badz czarnego,lub ustawić przesunięcie ostrości podczas nagrywania z jednego punktuna drugi. Sam aparat to ustawia. Nagrywanie w zwolnionym tempie, mateyca 1cal. Daje niezle rade w słabych warunkach. Z minusów w 4k brak stab aletragedii nie ma, ciemny obiektyw, zoom na końcu słaby. Poza tym fajny aparacik. Za 1500 to tylko rx100mk1 ew okazyjnie mk2.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

xseeb, ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Canon najbardziej ze wszystkich firm przykłada się do filmowania, a każdy kto poleca AVCHD jako najlepsze rozwiązanie jest nie z pełna rozumu. Może zrób doświadczenie, sfilmuj włączony wentylator z zawieszonymi kolorowymi wstążkami, zobaczysz co się stanie po 2-3 sek...
4K jest przereklamowane, lepiej mieć super dobre FullHD z bitrate 45Mbps, łatwe w obróbce i montażu, niż niedopracowane 4K z bitrate 50Mbps.
 
 
xseeb 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

Idź poradź się moich kolegów na filmowiec.pl to Cię uświadomią jak daleko jest canon w filmowaniu aparatami. Każdy Ci powie, że obraz 4k 100Mb/s z kamery ax100 jest o wiele lepszy niż fhd nawet po konwersji do fhd z 4k. Używam to wizę różnicę. Nawet do fhd z a6000 nie ma żadnego porównania.
W tanich sprzętach 4k będzie lipne, bo nie ma jeszcze 50p oraz odpowiedniej stabilizacji gdzie przy 4k jest wymagana bardzo dobra. Skoro sa tv 4k i raczej się z tego nie wycofają to jeśli mam wydać kasę to warto w sprzęt z 4k niż jakieś lipne fhd, które wygląda gorzej niż nagranie z mojego mio 508 :) )

Tu masz z Tz100 4k 24p po konwersji do FHD. Nagrasz w fhd z canona taki obrazek? :) ))))

https://www.youtube.com/watch?v=OcMRv1O-iZE
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

xseeb, sprzedaj mi AX100 za 1500zł. Irytuje mnie na forum abstrahowanie od ceny. Chcesz się mądrzyć? To dostosowuj się do potrzeb pytającego.
W przedziale do 1500zł, nie da się kupić nic sensownego do filmowania w 4K, za to można mieć bardzo dobre FullHD.
PS na filmowiec.pl też się udzielam.
PS2 filmuję komercyjnie, siedzę w sprzęcie, również handluję nim i wiem co jest dobre i użyteczne.
 
 
mareczek87
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

Zauważyłem że za 1500 zł to szału nie ma.
I tak myślę, żeby podnieść budżet do 2500 zł, ewentualnie lekko więcej.

Wiadomo oprócz dobrego filmowania, musi być matryca min. 1 calowa, i jasny obiektyw (przy dobrym świetle to każdy aparat dobre zdjęcie zrobi - a ważne są zdjęcia w domu, w pomieszczeniach).

I wszystko rozbija się o RX100, RX100 II, RX100 III, LX100, Canony np. G1 X Mark II, PowerShot G3 X czy G7 X Mark II. Ale już sam nie wiem...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

Jak podnosisz budżet i chcesz 4K, to DMC-LX100 powinien być idealny. Z drugiej strony może lepiej kamerę 4K np AX33 czy HC-VX870? Megazoom DMC-FZ1000 też jest fajny.
 
 
mareczek87
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

Nie no główną funkcją mają być dobre zdjęcia :) .
LX100 ma jednak większą matrycę niż FZ1000 i jaśniejszy obiektyw.
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Ile w końcu chcesz wydać na aparat ? zależy tobie na filmach i dobrych zdjęciach tak.
 
 
mareczek87
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

To może napiszę od początku.
Budżet 2500-3000 zł. Ale jednak wolę bliżej 2500 zł. Wiadomo jak za 3000 zł będzie jakaś bomba to się zdecyduje.

Obiektywów na pewno nie będę dokupował - więc myślę bardziej nad kompaktem. Chociaż wielkość takiej A5000 też jest ok.
Na pewno minimum 1 calowa matryca, albo większa i jasny obiektyw. Bo dużo zdjęć będę robił dziecko w domu itd. Bo przy ładnej pogodzie itd to mówię, nawet mój stary Casio EX-H10 robi kozackie zdjęcia.
Do tego dobre filmy, czy w 4K? Za tą cenę chyba by się już przydały.
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Canon najbardziej ze wszystkich firm przykłada się do filmowania

To ciekawe,
szczególnie w kontekście
Wojmistrz napisał/a:
Irytuje mnie na forum abstrahowanie od ceny. Chcesz się mądrzyć? To dostosowuj się do potrzeb pytającego.
W przedziale do 1500zł


Co daje Canon w modelach do 70D?
[czyli w sumie nawet dużo droższych od 1500]

-FHD 30p z mocno ograniczonym bitrate przez wolny zapis na kartach

... i rozmydlonym przez filtr AA obrazem -niby FHD, ale szczegółowość dobrego HD. -ale to nawet w 7D mark II i 5D III.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

fides napisał/a:
Wojmistrz napisał/a:
Irytuje mnie na forum abstrahowanie od ceny. Chcesz się mądrzyć? To dostosowuj się do potrzeb pytającego.
W przedziale do 1500zł


Co daje Canon w modelach do 70D?
[czyli w sumie nawet dużo droższych od 1500]

-FHD 30p z mocno ograniczonym bitrate przez wolny zapis na kartach

... i rozmydlonym przez filtr AA obrazem -niby FHD, ale szczegółowość dobrego HD. -ale to nawet w 7D mark II i 5D III.
Ale ja nic o 70D nie pisałem. Zapis na kartę w 70D jest 40MBps więc powinno byś wszystko OK, zwłaszcza, że przy kompresji wewnątrzklatkowej ma bitrate około 90Mbps i wszystko się wyrabia jak trzeba, za to z tego co wiem, faktycznie przy kompresji międzyklatkowej trochę kuleje ten model... ale od czego jest Magic Lantern :P Co do filtra AA to wiesz, jedni lubią ultra kontrasty na filmie (fajne jak kręcisz komedię), a inni (np ja) wolą lekkie gładkie mydełko, które jest lepiej odbierane zwłaszcza przy dokumentach.
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Miękkie gładkie mydełko robi się https://youtu.be/zXW1bhx_t_w?t=47
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Ale ja nie o świetle :D
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Już obejrzałeś?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Wolałem mecz Anglia - Islandia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14