Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 23 Cze, 2016
Lustrznka Canon 5D Mark III czy inna?
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

fotoparanoja napisał/a:
Andrzej.M., jak myslisz co będzie najlepiej śmigać w trzech systemach z najlepszymi reporterskimi zumami z przedziału 24-70/2.8

Nie wiem - Pentax K-1? Canon 1Dx? Nikon D4s? masz jakieś porównanie? Nikon daje radę - trochę się pobawiłem , reszty nie miałem okazji porównać. Znajdę chwilę to podjadę do sklepu i sprawdzę (jeśli na Studenckiej będą mieć akurat brakujące) ;)


betisa84 napisał/a:
Mam pieniędzy w bród więc chcę sobie kupić "dobry" aparat bo mam taką ochotę.

Kup sobie Pentaxa -1 z obiektywem 28-70/2,8 (tego do którego dawałem link) i 70-200/2,8. Chyba że wolisz wydać krotność tej kasy to albo Nikon D4s albo coś ze średniego formatu - np. Pentax 645Z albo Hasselbladt czy Phaze one... Pentax w tej kategorii wypada najlepiej i jest chyba najtańszy więc na pewno nie przepłacisz.

[ Dodano: Wto 28 Cze, 2016 17:06 ]
betisa84 napisał/a:
Propozycje aparatów do 5000zł i obiektywu do 5000zł poproszę.

jak do tej kwoty - to Pentax K-3II , plus Sigma 18-35/1,8, plus Sigma 10-20/3,5 - powinno wystarczyć.
Dlaczego tak? Bo w tym przedziale cenowym lepiej kupić dobre APSC niż beznadziejnie okrojony ze wszystkiego FF z jednym centralnym punktem AF (jako tako ostrzącym). Na dodatek mieć do dyspozycji "pixel shift" na którym robiąc krajobrazy możesz mieć obrazki takie same albo nawet lepsze niż z niejednej puszki FF. Porównania obrazków już nieraz zamieszczaliśmy więc daruję sobie linki.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

fotoparanoja napisał/a:
Andrzej.M., jak myslisz co będzie najlepiej śmigać w trzech systemach z najlepszymi reporterskimi zumami z przedziału 24-70/2.8
Andrzej.M. napisał/a:
Nie wiem - Pentax K-1? Canon 1Dx? Nikon D4s? masz jakieś porównanie?

https://youtu.be/udbie3mKJ2E
 
 
betisa84 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

A może zamiast Nikona d610 Pentaxa K-3 II kupić? Jest tańszy o ponad 1000zł i ma też sporo zalet nad nikonem. I do tego sigmę 24-70 F2.8 IF EX DG HS na początek. A potem sigmę 18-35mm 1.8? Co myślicie? Czy tak naprawdę do Pentaxa jest mało obiektywów?

Tak czytam, czytam i zdecydować się nie mogę:P

[ Dodano: Wto 28 Cze, 2016 18:40 ]
Bo Pentax K-1 to trochę za drogi...:P
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Kup 6D :)
 
 
betisa84 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

6d co/?:)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

betisa84 napisał/a:
I do tego sigmę 24-70 F2.8 IF EX DG HS na początek.

Ona jest pod FF , jeśli już to sigmę 17-50/2,8 albo 17-70/2,8-4 - one są pod APSC. Przy 24-70 na APSC nie masz praktycznie szerokiego kąta. Chyba że kupisz od razu coś do krajobrazu, możesz wziąć Sigmę 8-16 albo 10-20/3,5 czy Tamrona 10-24. Albo Samyanga manualnego 10 lub 14mm. Są też fajne szkła Pentaxa - 16-85 (odpowiednik 24-128 na FF), 15/4 Ltd; 12-24 ... 17-70/4... trochę tych szkieł jest , ale że FF wypuszczono dopiero w tym roku to jest ich nieco mniej niż w Canonie czy Nikonie. Choć nadal jest sporo jeszcze całkiem niezłej szklarni od analogów - część nadal produkowanej.
 
 
betisa84 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Cholerka, nie zorientowałam się że ten Pentax to nie full frame:P.....to muszę teraz pomyśleć, bo chyba jednak bym FF wolała....

Andrzej wspomniałeś że FF wyszły dopiero w tym roku....masz na myśli Pentaxa?

[ Dodano: Wto 28 Cze, 2016 20:46 ]
Właśnie poczytałam o pentaxie. Wiem, że K-1 miałeś na myśli Andrzeju....
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

A po co ci FF?
 
 
monkowy_dziadek 
Bywalec



Posty: 130
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Cytat:
A po co ci FF?

do tego:
http://www.sklep.pollena....00ml-p-344.html
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Sro 29 Cze, 2016   

Rasistowskie są chyba regulaminowo zabronione :wink:
 
 
fotoparanoja 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 142
Wysłany: Sro 29 Cze, 2016   

komor napisał/a:
Znaczy używasz i Nikkora i Tamrona? Na zmianę, czy w zależności od jakichś warunków? Jak rozumiem mimo intensywnej eksploatacji daje radę? (Tamron)


tak, niestety zmiana polega na tym, ze nikkor był 3 razy naprawiany(w tym raz z instruktarzu z forum nikona przez blokujący się pierścień zuma) i sporo czasu w serwisie spędza.
Tamron wyglada mniej solidnie a jednak wytrzymał więcej, dodatkowo niestety z nikkora zeszła ta guma ale to przypadłość dość częsta dla tego modelu.

fides napisał/a:
fotoparanoja napisał/a:
Andrzej.M., jak myslisz co będzie najlepiej śmigać w trzech systemach z najlepszymi reporterskimi zumami z przedziału 24-70/2.8
Andrzej.M. napisał/a:
Nie wiem - Pentax K-1? Canon 1Dx? Nikon D4s? masz jakieś porównanie?

https://youtu.be/udbie3mKJ2E


fides
tego w ogóle nie mozna nazwać miarodajnym testem, oboje wiemy, że tak się nie testuje af-u ;) ciężko stwierdzić w co tam było celowane :P
Jest sporo obiektywów pentaxa, które przemierzają całą skale dość szybko ale to kompletnie nie stanowi o ich skutycznym af-ie (mówie o zestawie puszka+ szkło)

Co nie zmienia faktu że nikkor jest szybki :)

betisa84, ja bym kupił D610 z tamronem lub 6d + wspomniany tamron, pewnie lepiej by było szukać do 6D pierwszej wersji 24-70/2.8L jeżeli zależy ci na af-ie.
Musisz wiedzieć że 6D ma tak naprawdę tylko środkowy punkt af na odpowiednim poziomie, niestety te boczne delikatnie mówiąc są słabsze.

betisa84, mogłabyś dokładniej opisać swoje sytuacje fotograficzne?
Domyślam się, że pentax odpada ze względu na budżet, bo wydawało mi się, że wcześniej był większy ;)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Cze, 2016   

betisa84 napisał/a:
nie zorientowałam się że ten Pentax to nie full frame:

K-3II nie jest FF, za to K-1 - jak najbardziej. Obie puszki są warte zachodu . Obydwie mają dodatkową opcję Pixel shift dającą dużo większą szczegółowość od zwykłego aparatu z taką samą matrycą. Co powoduje że Już K-3II można zrobić foty krajobrazu czy martwej natury o szczegółowości jaką daje FF canon 5Ds i to z większą rozpiętością tonalną i dynamiką barwną. Po prostu masz wtedy informację o kolorze z 96milionów pikseli i tak samo o szczegółach i tonach zdjęć. Stąd pliki RAW rzędu 120Mb... O tym co można z wykorzystaniem tej technologii w K-1 - to lepiej nie pisać , bo wkraczamy w możliwości średniego formatu. Dlatego napisałem że spokojnie wystarczy ci K-3II. Pewnie już dawno byłbym użytkownikiem jakiegoś Nikona - bo system bardzo mi się podoba , gdyby nie co rusz pojawiające się "zonki" w postaci chlapiących matryc, źle albo wcale nieskalibrowanych układów AF itp... a na zakup D4s czy Df nie mogę sobie pozwolić. K-1 będzie tym co powinno mnie zadowolić. Gwarantowany przebieg 300 000 klapnięć to i tak o 100tysięcy więcej niż trycyfrowych Nikonów . K-3 II dają 200tysięcy - więc jak na mała matrycę - całkiem sporo. Razem więc będę mógł zrobić pół miliona zdjęć... :lol:
 
 
betisa84 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 05 Lip, 2016   

Zdecydowałam się na canona 5d mark III. Jeszcze nie kupiłam ale już jest postanowione:P

Za to obiektyw już kupiłam:) Tmaron 24-70mm F 2/8 Di VC USD
 
 
fotoparanoja 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 142
Wysłany: Wto 05 Lip, 2016   

betisa84 napisał/a:
Zdecydowałam się na canona 5d mark III. Jeszcze nie kupiłam ale już jest postanowione:P



gratuluje, wcale nie głupi wybór :smile: budżet widzę znowu się zmienił :mrgreen:

betisa84 napisał/a:
a to obiektyw już kupiłam:) Tmaron 24-70mm F 2/8 Di VC USD


a to już kwestia indywidualna, szczególnie dla twojego body, zrób test na front i back focus, jak to zrobić podpowie ci google albo nawet to forum.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 06 Lip, 2016   

fotoparanoja napisał/a:
albo nawet to forum.
:mrgreen: :twisted: :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15