Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
lornetka kowa genesis 10,5x44
Autor Wiadomość
klaus
Początkujący


Posty: 26
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   lornetka kowa genesis 10,5x44

Witam.Czy można się spodziewać testu lornetki Kowa Genesis 10,5x44 - i ewentualnie kiedy?A może ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tym sprzętem i wyrobił sobie opinię-chodzi mi gl.o zastosowanie w ornitolologii?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Patrząc na wynik modelu 8.5x44 nie miałbym oporów żeby kupić 10.5x44. Testów na razie nie planuję.
 
 
Dudi 
Bywalec


Posty: 152
Wysłany: Nie 25 Sie, 2013   

Witam. O lornetce pisałem tutaj http://forum.optyczne.pl/...ghlight=#279032
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Właśnie przeczytałem, że Genesis ma w obiektywach gwinty na filtry 46mm.
Trzeba to sprawdzić. W TS Marine używałem szarych 1,25" do obserwacji księżyca, w większych modelach warto też było wkręcić mgławicowe.

[ Dodano: Pią 29 Lip, 2016 13:31 ]
Arek napisał/a:
Patrząc na wynik modelu 8.5x44 nie miałbym oporów żeby kupić 10.5x44. Testów na razie nie planuję.
Ja także większych oporów nie miałem, ale w przeciwieństwie do Ciebie, test planuję ;)

[ Dodano: Wto 02 Sie, 2016 11:46 ]
Zgodnie z zapowiedzią test rozpoczęty, postanowiłem porównać Kowę z Nikonem 10x35 EII.

[ Dodano: Pon 08 Sie, 2016 19:58 ]
Część I

Kowa Genesis 10,5x44
Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka to spory rozmiar i duża waga- pod tym względem lornetce zdecydowanie bliżej do modeli 50mm niż popularnych 10x42. Dobrze dopasowana guma jest wysokiej jakości, metalowe pokrętło ostrości sprawia wrażenie jakby miało pracować kilkaset lat, muszle okularowe solidne, bardzo starannie wykończone, blokują się w kilku ustawieniach pośrednich. Wygodne przy oku, dobrze przylegają także do okularów korekcyjnych nie przepuszczając bokiem światła. Kivirowi opisując Genesis użył słowa monolit i chyba jest to najbardziej trafne określenie.
Dołączone akcesoria nie budzą zastrzeżeń, brakuje tylko paska do torby – nosimy ją używając lornetkowego, i wyjścia do adaptera statywowego.

Lornetka świetnie leży w dłoni, jest stabilna i można ją pewnie trzymać. Dobre wyważenie sprawia, że ciężar nie jest dokuczliwy podczas obserwacji, wpływa nawet dodatnio na stabilizację przy znacznym przecież powiększeniu. A gdy już weźmiemy lornetkę i rozpoczniemy obserwacje nie chcemy jej odkładać. Całkowity brak AC, oddanie bieli, doskonała ostrość utrzymująca się niemal do krawędzi dużego pola widzenia dosłownie oczarowują. Lornetka równie dobrze radzi sobie w cieniu jak i w pełnym, ostrym słońcu. Obraz jest bardzo kontrastowy i jasny, pozbawiony odblasków.
W warunkach dziennych Nikon 10x35 EII może powalczyć tylko szerokością pola widzenia, efektem 3D i związaną z nim plastyką obrazu – w tej kategorii konstrukcja porro wydaje się być niedościgniona.

cdn.

GenzE2.jpg
Plik ściągnięto 7149 raz(y) 85,62 KB

GenzE2 2.jpg
Plik ściągnięto 7214 raz(y) 44,19 KB

 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

O....brawo po raz kolejny! Nie przyznawałeś się do takich fajnych zakupów zabawkowych, najpierw Fuji, teraz Kowa. Kurczę, opuszczam się, niedobrze.... Opisz dalej, jak wygląda na niebie i w nocy, bo 44 mm to już daje radę. Jak oceniasz transmisję vs EII ?
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

Wszyscy testują :grin: Ja aktualnie ostro porównuję EII 10x35 z Leicą HD 7x42. Myślałem że już nic mnie nie zaskoczy a tu taki pozytywny zakup. Głębia ostrości, kolory, kontrast, stabilność i komfort obserwacji w słabych warunkach oświetleniowych brak spajków w wieczornych obserwacjach oraz perfekcyjne wykonanie stawia lornetkę na czele mojej klasyfikacji. [/b]
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Volver napisał/a:
O....brawo po raz kolejny! Nie przyznawałeś się do takich fajnych zakupów zabawkowych, najpierw Fuji, teraz Kowa. Kurczę, opuszczam się, niedobrze.... Opisz dalej, jak wygląda na niebie i w nocy, bo 44 mm to już daje radę. Jak oceniasz transmisję vs EII ?
Zakup był trochę przypadkowy ale zdecydowanie udany.
Na nocnym niebie wygląda bardzo dobrze, dla mnie nawet nadspodziewanie bo do tej pory celowałem w klasykę, czyli czarne buty i czarna lornetka porro ;) Transmisja chyba jest wysoka, takie wrażenie, ale porównać nie mam do czego- EII ma mniejszą źrenicę i powiększenie. Kolory gwiazd świetne, Księżyc wczoraj i dziś bajeczny.

Santre, gratulacje, czekam na recenzję.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Kurczę, a ja co???? Muszę coś kupić!
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Volver Tobie leica by spasowała :razz: jestem pewien. Kolory lepsze od NH i ostra. Nocne obserwacje bez żadnych odblasków, lepiej od EII i jeszcze raz te barwy super. Nikonek taka troszkę szara myszka...... :grin:
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Santre, przypuszczam, że tak. Tyle tylko, że dzięki Marlutowi mam Zanka ED2 7x36 i jestem z niego bardzo zadowolony. Pewnie pomyślę o jajejś Fuji kiedyś...
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Pogoda zbytnio nas nie rozpieszcza więc dłuższe obserwacje nocne ciągle przede mną. Udało się tylko trochę popatrzeć między chmurami, ale to co widać jest naprawdę dobre. Muszę zrewidować swoje poglądy na temat zastosowania dachowców w astro. Szkoda tylko, że producent nie przewidział wyjścia statywowego, bardzo by się przydało do obserwacji Księżyca który wygląda zjawiskowo w tej lornetce. Trzeba będzie odszukać na strychu słynną książkę Adama Słodowego ;)
O obserwacjach dziennych już pokrótce pisałem, nadal jestem zachwycony jakością obrazu.
Mały minus można dać za rozmiar i wagę, z drugiej strony, zależy do czego jest się przyzwyczajonym.

FMTzGen.jpg
Plik ściągnięto 6872 raz(y) 83,64 KB

FMTzGen3.jpg
Plik ściągnięto 6872 raz(y) 53,21 KB

GenzE2 1.jpg
Plik ściągnięto 6872 raz(y) 59,21 KB

Gen fut.jpg
Plik ściągnięto 6872 raz(y) 129,06 KB

 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Brawo,. Dziękujemy za świetną i osobistą recenzję. Objawił się ciekawy as w klasie 10x42. Ciekawe jak wypadłby w rankingu Arka?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Wersja 8,5x44 wypadła w teście bardzo dobrze, tracąc punkty głównie za brak wyjścia statywowego i krótką gwarancję – teraz jest to 10 lat więc już OK.
Zwróć uwagę na transmisję, AC, spadek ostrości (i to od żylety a nie semi-mydła ;) jak w niektórych lornetkach), komę, brak winietowania itd. Astygmatyzm i dystorsję Arek ocenił na 6/10 - muszę jeszcze dokładniej zerknąć na te parametry bo w tej chwili wydaje mi się, że jest dobrze.
Dziesiątka może się dodatkowo pochwalić szerszym polem okularów.
A, i jeszcze minimalna odległość ostrzenia 1,7m - przy tym powiększeniu świetna - zacząłem obserwować owady i kwiaty w ogrodzie, polecam.

Zrobienie lornetki z trochę większymi obiektywami i powiększeniem było bardzo ciekawym posunięciem Kowy, różnica jest bardzo widoczna w stosunku do 10x, obraz wydaje się zdecydowanie większy a jednocześnie stabilność i łatwość obserwacji pozostaje na poziomie dobrze wyważonej, standardowej lornetki.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Naprawdę ciekawa... Na razie, co do mnie, to pozostanę przy Nikosiu EII 10x35, bo to moja ulubiona 10x. No i efekt 3D ma wyborny!
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 19 Sie, 2016   

Gdyby podejść do sprawy racjonalnie, Kowa może zastąpić oba twoje Nikony, tylko kto z nas postępuje racjonalnie w kwestii lornetek ;)
Przyznam, myślałem o sprzedaży 10x35 po zakupie Genesis, ale właśnie plastyka obrazu, efekt 3D, sam wygląd, lekkość, ogromne pole widzenia Nikona etc. Zdecydowanie mocny kandydat na jedno z górnych miejsc „listy miodności” którą miałeś robić, choć sam wolę wersję 8x30 EII.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,88 sekundy. Zapytań do SQL: 22