Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór filtrów
Autor Wiadomość
SylTro 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   Wybór filtrów

Mam takie pytanie, a w zasadzie dwa pytania. Czym różni się kołowy filtr szary Hoya HMC Multi-Coated ND4 od filtra Hoya PRO ND4. Domyślam się, że ten drugi jest lepszy o czym świadczy cena (PRO 230zł, a Multi-Coated 145zł), ale w czym jest lepszy?
Drugie pytanie dotyczy filtrów Hitech, a mianowicie czy wybrać Hitech 85 czy 100? Co decyduje o wyborze? Średnica filtra na moim obiektywie to 77mm (szerokokątny od 10mm) oraz 67mm (od 17mm). Może odpuścić Hitech i kupić połówkowy 0.6 (mogę dorwać używany B+W za 250zł). Doradźcie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

Ogólnie chodzi o to żeby ramki mocowania filtrów nie wchodziły w kadr. Stąd trzeba często więcej zapłacić za filtry.. :)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

SylTro, jeżeli masz obiektyw 10mm na APS-C to nie ma bata, żeby nie winietował z holderem i filtrami 85. Musisz kupić setki niestety i holder. Polecam Lee lub Hitecha aluminiowy.
Nie bierz Cokina ani Nisi bo jak bedziesz używał pełnych na długich czasach to przecieki swiatła murowane bo gąbki dobrze nie przylegają. Odzwykłych pełnych też będziesz maił wewnętrzzne odbicia i "piękne" kółeczko od obiektywu na zdjęciu.

No chyba, że będziesz trzymał w dłoni tuz przy obiektywie, wtedy możesz mieć 85mm.
Nie polecam jednak bo na dłuższych czasach nie utrzymasz tego bez ruszeńia.
 
 
SylTro 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

Od 10 do 22mm mam Canona z średnicą filtra 77mm, a od 17 do 50mm mam Tamrona. Matryca APS-C. Na obu obiektywach 85 będzie winietował? Raczej skłaniam się do Hitecha, ale problem w tym, że 100 są dużo droższe od 85. Szukałam informacji o innych filtrach i natrafiłam na 84.5mm 84.5 mm - nowy producent filtrów fotograficznych. Artykuł na ich temat pojawił się w 2012 roku, ale od tego czasu nic więcej się nie pojawiło, żadnego testu. Trochę dziwne.

Mam też możliwość nabyć używany połówkowy szary B+W 77 mm 502 Grad Grey 25% za 250zł. To dobra cena? Rozumiem, że 25% to odpowiednik 0.6ND? Na zagranicznych stronach sporo jest ofert firmy Zomei czy Tiffen, ale informacji na ich temat jest niewiele.
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

Odnośnie Canona 10-22 poczytaj tutaj http://forum.optyczne.pl/...t=26131&start=0
 
 
SylTro 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

Czyli miałeś ten sam problem. Zdecydowałeś się na Z? Jaki rezultat?
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

Akurat tak się złożyło, że nie kupiłem tych filtrów. Pracowałem bardziej w programach graficznych, robiąc coś w stylu HDR. Pomyśl czy faktycznie potrzebujesz filtrów. Czy na etapie obróbki możesz je zastąpić? Filtr przydaje się jeżeli chcesz wykonać jedno dobrze naświetlone zdjęcie, a nie kilka o różnych ekspozycjach... :) .
 
 
SylTro 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

Tak, wiem co to jest HDR, ale jeśli chodzi o stronę praktyczną to ogranicza się to do ustawienia HDR w aparacie. W PS nie potrafię tego samodzielnie składać. Jak na razie to zakupiłam dwa filtry kołowe Hoya PRO ND1000 i Hoya HMC Multi-Coated ND8 (dlatego też w pierwszym poście pytałam o różnice pomiędzy PRO a HMC Multi-Coated). Może masz rację, muszę to przemyśleć i rozejrzeć się za jakąś dobrą instrukcją - kursem HDR.
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

Ja zazwyczaj robiłem kilka zdjęć pod rząd. To się nazywa Bracketing ekspozycji. Wiele aparatów fotograficznych to umożliwia. Nawet bez takiego trybu można samemu zrobić kilka zdjęć o różnym naświetleniu... Dobrze by było mieć do tego statyw. Po prostu otwierasz w programie dwa, albo trzy zdjęcia. Wklejasz je jedno na drugie i gumką zamazujesz odpowiednio prześwietlenia itp :grin: To nie jest trudne. A można nauczyć się sporo i sporo zaoszczędzić.
Jeśli chodzi o różnice miedzy filtrami to moim zdaniem dużych różnic nie ma :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14