Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czym zastąpić obiektywy Canona w Pentaxie K-1
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   Czym zastąpić obiektywy Canona w Pentaxie K-1

Jutro mam możliwość wzięcia ponownie Pentaxa K-1, ale jeszcze szukam sensownych szkieł w zastępstwo, przy których przy okazji nie zbankrutuję.
Potrzebuję podmienić za eLki Canona, przy okazji podaję aktualne ceny, po ile teraz są do kupienia. Jestem w stanie dać za używki Pentaxa około 20% więcej niż za proponowane Canony, o ile będą porównywalnie dobre.
17-40mm f/4 £300
24-70m f/2.8 £625
70-200mm f/2.8 £590
100mm f/2.8 macro £425
300mm f/4 £460
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Jednak postanowiłeś zostawić Pentaxa?
Mam dla ciebie złą wiadomość, używek nowego 24-70/2,8 i 70-200/2,8 nie kupisz - bo to dopiero wypuszczony obiektyw. A nawet jeśli - to nie za takie pieniądze. Są używki FA 28-70/2,8 - ale to z czasów analogowych. Jest też taniutka 28-70/4 całkiem fajna ale ciemniejsza - w cenie ok. 500zł?
Wojmistrz napisał/a:
17-40mm f/4 £300

Pentax smc F 17-28 mm f/3.5-4.5 Fish Eye Zoom - jest takowy pleśniak ale nie wiem czy rybie oczko cię pociąga. Nowy 15-30 znasz i nie kupisz za 300...
Chyba że Pentax smc FA J 18-35 mm f/4-5.6 AL .
100mm f/2.8 macro £425 - setki macro jest kilka do wyboru ( F/FA/DFA/DFA WR)
300/4 też jest , ale po ile używki - nie wiem (nawet nie wiem jaki jest przelicznik funta/zł - ostatnio chyba nieciekawy). co do długicjh zoomów to może Pentax smc FA J 75-300 mm f/4.5-5.8 AL? Masz 2 w jednym... No wiem że ciemno , ale może Pentax smc FA 80-200 mm f/2.8 ED (IF) nieco stary - może się nada jak nie masz na Pentax D HD FA 70-200 mm f/2.8 ED DC AW - to może wystarczy...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Andrzej.M., ale to wszystko co wymieniłem to nie są zwykłe szkła tylko L i chyba nie chcesz mi powiedzieć, że taki 75-300 z 5.8 na długim końcu da mi obrazek jak ta stałka.
O 100mm makro już wiem, nawet o nią się kłóciliśmy, tylko chyba sprowadzę ja z Polski.
24-70mm f/2.8 chyba wezmę Tamrona, ale też mocno nagina budżet, a na resztę szkieł nie mam jakość pomysłu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Wojmistrz, akurat różne stare pentaksowe perełki to pewnie łatwiej dopaść na brytolskim eBay’u niż w PL, może trzeba się rozejrzeć po tamtejszych forach? Choć ceny pewnie i tak kolekcjonerskie…
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

O ceny mniej się obawiam, zwłaszcza starszych niż o jakość.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
to nie są zwykłe szkła tylko L

Dla mnie to są zwykłe szkła tylko z czerrwonym paskiem i nazwane Luxury... :razz:
I ceną z kosmosu... :lol: Mitomanię zostawmy marketingowcom i fanboyom...

[ Dodano: Czw 25 Sie, 2016 09:53 ]
Wojmistrz napisał/a:
niż o jakość.

Pleśniaki Pentaxa z epoki analogowej nie były w niczym gorsze od szkieł canona. Oczywiście trzeba rozróżniać klasy szkieł , bo i wtedy były amatorskie plastiki i solidne zawodowe. Choć zapewne mogą ustępować nowoczesnym szkłom - technika jednak idzie do przodu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
Dla mnie to są zwykłe szkła tylko z czerrwonym paskiem i nazwane Luxury... :lol: I ceną z kosmosu...

Obawiam się, że cenę z kosmosu to będą miały te antyki pentaksowe… Znaczy się te warte uwagi, konkretne szkła.

Andrzej.M. napisał/a:
Mitomanię zostawmy marketingowcom i fanboyom...

Właśnie wpisałeś się we własną poradę. :)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

komor napisał/a:
cenę z kosmosu to będą miały te antyki pentaksowe… Znaczy się te warte uwagi, konkretne szkła.

Całkiem możliwe. :lol:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

Wiecie, że nie pomagacie? ... a do tego dziś była premiera 5D Mark IV, funt po brexicie poleciał na i już nie wiem co robić...
Andrzej.M., możesz sobie uważać eLki za zwykłe szkła, ale kiedyś miałem zwykłe obiektywy Canona, potem co lepsze Sigmy, a teraz właśnie eLki, i nie musisz mi wierzyć, ale taką jakość nic mi nie zapewniało do tej pory. Właśnie przez takie obiektywy, pewnie jeszcze cały ten system wygrywa na rynku. Oczywiście, są szkła, które nie powinny być oznaczone jako L, np 24-105/4 bo to faktycznie nieporozumienie, ale znaczna większość jest warta swojej ceny.
Przypomnę, że tematem jest zmiana obiektywów, by mieć te same możliwości pracy na Pentaxie.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
zmiana obiektywów, by mieć te same możliwości pracy na Pentaxie.

No dobrze - więc masz!
Canon EF 70-200mm f/2,8L IS II USM - 8499zł
Pentax HD D FA* 70-200mm f/2,8 ED DC AW - 8599zł

Canon EF 24-70mm f/2,8L II USM - 7795 zł
Pentax HD PENTAX-D FA 24-70mm f/2,8 ED SDM WR - 5699 zł
Niestety nie umiem powiedzieć jakie są różnice w optyce - zapewne niewielkie , podobnie jak ceny.Nawet jak trafisz na canonowy "cashback" - to i tak wychodzi na jedno.
Co do 17-40/4 - niestety nie ma takiego szkła w pentaxie jest za to szersze i jaśniejsze 15-30/2,8 - ale coś za coś - cena 7499zł. To i tak lepiej niż za nowy 16-35/2,8LIII za 10999...

Canon EF 300mm f/4L IS USM - 5999zł
Pentax SMC DA* 300mm f/4 ED (IF) SDM - 4999 zł

Canon EF 100mm f/2,8L Macro IS USM - 3599zł
Pentax SMC DFA 100mm f/2,8 WR macro - 2599zł
To tyle na temat drożyzny w Pentaxie. Że używek niektórych szkieł jeszcze nie ma na rynku? Tak jak nie ma używek Canona 5DmkIV - z tego samego powodu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
To tyle na temat drożyzny w Pentaxie.

Hehe… Tak przykładowo, oprócz nowego, drogiego i bardzo dobrego 24-70 II jest jeszcze wersja I, którą da się jeszcze gdzieniegdzie kupić nową, znacznie taniej, jest też duży rynek używanych, w cenach, jakie w pierwszym poscie podał Ci Wojmistrz, czyli okolice 3000 zł. To samo z 70-200, tylko że poza starszą, tańszą wersją I ze stabilizacją jest jeszcze wersja bez stabilizacji, tańsza. No i szeroki rynek używek.

Andrzej.M. napisał/a:
szersze i jaśniejsze 15-30/2,8 - ale coś za coś - cena 7499zł

No paczpan, do Canona/Nikona ten Tamron (co prawda bez napisu Pentax) jest dostępny za 4500. Mam, używam, bardzo fajny obiektyw. Nie żałuję, że wziąłem go zamiast 16-35/2.8II.

Przy 300 mm f/4 rzeczywiście wygrywa Pentax, bo obiektyw nie tylko tańszy, ale i nowszy. Nie wiem jak optycznie, ale pewnie nie ma się do czego przyczepić. Z setką makro moim zdaniem remis, bo zamiast droższej wersji 100L można spokojnie kupić dostępną ciągle jeszcze poprzednią wersję, za 2000 zł. Bez stabilizacji i uszczelnień, optycznie też gorsza, ale nadal świetna.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

Te 300/4 to APS-C
 
 
Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

Wojmistrz,
a patrzyles na szkla tutaj?:
-> http://www.pentaxforums.com/lensreviews/
promocje:
-> http://www.srsmicrosystem...asc&order=price
z uzywek moze TAMRON 28-75/2.8 - popytaj BLESSO (on ma to szklo) na forum pentax.org.pl:
-> http://pentax.org.pl/view...=asc&start=3340
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 27 Sie, 2016   

Powiem tak, trochę bez sensu sprzedać wszystkie szkła aby kupić jedno w Pentaxie. :)
Zmartwił mnie ten 70-200/2.8, bo ni do, że to ponad 3x drożej niż Canona, to jeszcze jak popatrzyłem na testy i zdjęcia, to szału nie ma, zwłaszcza na długim końcu spory spadek jakości.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Nie 28 Sie, 2016   

Wojmistrz, tak się tylko zastanawiam... co Cię napadło, że kupiłeś Pentaxa ? Po co te kombinacje ? W Canonie było ci źle ? z czym ? z filmowaniem ? Jak tak, to odpowiedź była jasna, kupić Sony. Ale Pentax ? rly ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15