Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: hijax_pl
Sob 03 Wrz, 2016
Pierwsza (pierwsza-pierwsza) zewnętrzna lampa do D5300
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

hijax_pl napisał/a:
zdziwiłbyś się jak niektóre lampy sieją magentą..

Na szczęście nie Metze, raczej już chńczyki... :lol:
Ale to nie ma nic wspólnego z "podobaniem się" koloru... jak już to próbował bym określić temp barwową - choćby za pomocą neutralnej szarości i LR.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
nadal są i będą różnice jakości między sprzętem do zabawy (Meike, YN) a sprzętem dla profesjonalistów (Metz)

:mrgreen:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

Andrzej.M., masz 1/8000s bo masz HSS. MK900 nie ma HSS. Ja nikomu nie każę kupować chińskich lamp, wkleiłem jedynie komentarz z forum Nikona.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

komor napisał/a:
Andrzej.M. napisał/a:
nadal są i będą różnice jakości między sprzętem do zabawy (Meike, YN) a sprzętem dla profesjonalistów (Metz)

:mrgreen:

to powinno się znaleźć w temacie "foto żart"
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

matys napisał/a:
komor napisał/a:
Andrzej.M. napisał/a:
nadal są i będą różnice jakości między sprzętem do zabawy (Meike, YN) a sprzętem dla profesjonalistów (Metz)

:mrgreen:

to powinno się znaleźć w temacie "foto żart"
E tam, już odpuśćcie Andrzejowi.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
wkleiłem jedynie komentarz z forum Nikona

To wiem i się nie czepiam .
Wojmistrz napisał/a:
MK900 nie ma HSS

Za tę cenę nie można mieć wszystkiego. :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

W UK MK910 kosztuje ... mniej niż MK900, a ten ma HSS :D
 
 
adas.woz 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   

No dobrze. Dziękując Wam za wszystkie dobre rady postanowiłem rozpocząć radosne kilka tygodni z testami tych lamp...

Zacznę od Metza. Jeśli mi się "nie spodoba" to odeślę i spróbuję czegoś innego - np. MeiKe, o ile tylko cyfrowe ściągną wersje 910, bo póki co nie uśmiecha mi się płacić za droższy produkt teoretycznie gorszej jakości, skoro z tej samej stajni mogę mieć coś tańszego (lub minimalnie droższego w polskich realiach) a lepszego. Jeśli te dwie mi nie podejdą, to Yongnuo.

Chyba że Metz faktycznie okaże się taki czadowy i nie będzie mi skrzypiał czy źle pasował... :lol:

Raz jeszcze serdecznie dziękuję. :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   

A zastanowiłeś się, jaką masz wiedzę na temat lamp, by móc dokonać rzetelnej oceny? Kiedy kupiłem moją pierwszą lampę błyskową z e-TTL, po prostu byłem nią oczarowany, a dopiero dziś wiem że była... faktycznie całkiem niezła :) Jak dla mnie, jeśli chcesz tak eksperymentować, to powinieneś kupić co najmniej dwie z nich, pobawić się w tym samym czasie i wybrać najlepszą dla ciebie.
 
 
adas.woz 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   

Zastanowiłem się.
Nie mam takiej wiedzy. Na razie.
Po wykonaniu 100 tysięcy zdjęć będę o lampach wiedział wszystko ( :P ), natomiast teraz - dla laika w tym temacie - sprzęt ma po prostu działać, być intuicyjny, dobrze wykonany i... ma błyskać. Nie mam laboratorium ani umiejętności, aby obiektywnie i rzetelnie stwierdzić która z tych lamp jest lepsza po serii testów. Nie dysponuję też gotówką pozwalającą zaopatrzyć się w tym samym momencie w modele, które mnie interesują.

Czy tego chcę czy nie z moją aktualną wiedzą raczej nie dostrzegę większych różnic pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Na razie. Tak jak pisałem - na papierze one są dla mnie - laika - takie same (nie licząc funkcji dodatkowych) i dla zaawansowanych użytkowników decydują detale. Z resztą, jak widać, opinie są mocno podzielone w kwestii doboru lampy, nawet na forum optycznych... ;)

Nie zmienia to jednak faktu, że Wasze opinie pozwoliły mi na poukładaniu sobie w głowie mniej więcej tego, czego oczekuję od lampy i co dostanę w danej cenie.

Okaże się jak to będzie... Nie ma co być złej myśli już na samym początku. Trzeba focić. :)
Trzymajcie kciuki!
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   

Trzymam, trzymam.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   

adas.woz napisał/a:
Wasze opinie pozwoliły mi na poukładaniu sobie w głowie mniej więcej tego, czego oczekuję od lampy i co dostanę w danej cenie.

To się cieszę.
Życzę udanych zakupów! :smile:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   

matys napisał/a:
komor napisał/a:
Andrzej.M. napisał/a:
nadal są i będą różnice jakości między sprzętem do zabawy (Meike, YN) a sprzętem dla profesjonalistów (Metz)

:mrgreen:

to powinno się znaleźć w temacie "foto żart"

A tak już na poważnie i bez żartów, to być może kolega Andrzej nie wie, że firma Metz zbankrutowała w 2014 roku. Nowy inwestor, który przejął część firmy odpowiedzialną za lampy błyskowe przejął tylko część pracowników. Nie wiem, czy nowe produkty Metza są tym samym, czym były kiedyś. Ktoś musiałby kupić jakieś aktualne modele i sprawdzić co są warte.

Drugą część Metza (telewizyjną) przejęli Chińczycy. Tak więc ten…
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

komor napisał/a:
firma Metz zbankrutowała w 2014 roku

O! Pierwsze słyszę. Kto jest tym inwestorem?
komor napisał/a:
Nie wiem, czy nowe produkty Metza są tym samym, czym były kiedyś.

To trudno powiedzieć... jeśli tak się stało. Na razie może nie być większych zmian w jakości. Póki co mam tylko modele AF-1 . Af-2 są nowsze więc mogą być już nieco zmienione. Zależy jeszcze czy zostały zaprojektowane i uruchomiono linię przed czy po przejęciu. Jak przed - nie powinny się za bardzo różnić, zmiany konstrukcyjne w celu oszczędności się nie opłacają. Mniej ludzi może (choć nie musi) oznaczać słabszą kontrolę jakości i częstsze awarie. Dotykowe ekrany na szczęście eliminują większość przełączników.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:

To trudno powiedzieć... jeśli tak się stało. Na razie może nie być większych zmian w jakości. Póki co mam tylko modele AF-1 . Af-2 są nowsze więc mogą być już nieco zmienione. Zależy jeszcze czy zostały zaprojektowane i uruchomiono linię przed czy po przejęciu. Jak przed - nie powinny się za bardzo różnić, zmiany konstrukcyjne w celu oszczędności się nie opłacają. Mniej ludzi może (choć nie musi) oznaczać słabszą kontrolę jakości i częstsze awarie. Dotykowe ekrany na szczęście eliminują większość przełączników.


Na początku nie wiedziałeś nawet to historii z Metzem. Teraz robisz podsumowanie przejęcia Metza o którym jeszcze chwile temu nie miałeś pojęcia. Jakby tego było mało sam sobie przeczysz w jednej wypowiedzi, pisząc:
Cytat:
Na razie może nie być większych zmian w jakości.

aby na sam koniec napisać:
Cytat:
..może (choć nie musi) oznaczać słabszą kontrolę jakości i częstsze awarie


Zdecyduj się wreszcie czy może nie będzie zmian, czy może będą częste awarie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16