Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie można kupić Sigma 50-150 mm f/2.8 APO EX DC OS HSM ?
Autor Wiadomość
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

Mógłbyś sprobować napisać do dystrybutora Sigmy na Polskę. Niestety to znakomite szkło nie jest już produkowane.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

http://forum.optyczne.pl/...profile&u=32737
 
 
RadekKw 
Nowy



Posty: 10
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2016   

Sigma już nie produkuje tego obiektywu. Robili go bardzo krótko, bo chyba tylko rok czy dwa. Szczególnie dziwne jest to, że nie ma żadnej konkurencji. Nikt nie produkuje szkła do APSC o ogniskowych ok. 50-150. Odpowiednik 70-200 do FF ma chyba każdy duży producent obiektywów.
Sigma ostatnio wprowadziła 50-100 1.8 - super tylko szkoda, że bez stabilizacji no i tylko do 100.

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego szkła. Najczęściej wykorzystuję go podczas sesji ślubnych.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Wrz, 2016   

RadekKw napisał/a:
Szczególnie dziwne jest to, że nie ma żadnej konkurencji.

Owszem jest , w postaci Tokiny i Pentaxa 50-135/2,8.
RadekKw napisał/a:
Nikt nie produkuje szkła do APSC o ogniskowych ok. 50-150

No właśnie - błąd , i Pentax i Tokina nadal produkują.
RadekKw napisał/a:
Robili go bardzo krótko, bo chyba tylko rok czy dwa.

Ten model owszem - niezbyt długo - ale to była już trzecia i chyba najlepsza wersja tego szkła ale też największa i najcięższa . Pierwszą wypuścili w okolicach 2006 roku i była niemal połowę lżejsza (770g) i sporo mniejsza , druga podobnie - z trzecią w 2011 roku zaszaleli - i dali chyba do obudowy dla 70-200 , bo urosła z 14 do 20 cm i 1340g waży.
 
 
RadekKw 
Nowy



Posty: 10
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2016   

Tokina nie produkuje tego szkła. Na ich stronie jest w produktach archiwalnych. Pentaxa nie brałem pod uwagę bo chodzi mi o system Nikona i Canona.
Czyli nie ma żadnej alternatywy do APSC w systemie N i C.
Starsze wersje Sigmy były bez stabilizacji. Obecnie właściwie każdy producent daje stabilizację do 70-200.
Pozostaje przesiadka na FF ale to już inny temat.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Wrz, 2016   

RadekKw napisał/a:
Czyli nie ma żadnej alternatywy do APSC w systemie N i C.

Jest - 50-100/1,8 - genialne szkło, żal że jeszcze nie ma pod Pentaxa bo tu by się sprawdziło cudnie. Nie ma stabilizacji , a Pentax ma ją w body. Pożyjemy , zobaczymy.
No i jeszcze właśnie 70-200/2,8 - też alternatywa, skoro 50-150 jest i tak już wagowo i wymiarowo blisko - to nie było sensu go robić... bo użytkownik wolał dołożyć do pełnoklatkowej.
 
 
master15 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

Sigma już nie produkuje 50-150 f/2.8 APO EX DC OS HSM.

Jak mi powiedział ktoś kto jest dobrze zorientowany w temacie - szkło wyszło "za dobrze" i stało się konkurencją dla 70-200, podobno dlatego ubili produkcję 50-150 po 6 miesiącach od debiutu.

Osobiście posiadam 50-150 którego poszukujesz. Nowego nie znajdziesz, długo szukałem, dzwoniłem nawet do Sigmy.

Kupiłem czystym przypadkiem w stanie sklepowym, w Polsce za ok 3 000. Sprzedający przechodził na Nikona i kupił identyczny z takim mocowaniem.

Widzę, że są jeszcze na E-bayu, kwestia stanu. Jest też jedna na Trademe w Nowej Zelandii :) Jednak cena zaporowa i przesyłka kosztuje majątek

Powiem tak - mam go od roku - szukaj, szukaj, szukaj WARTO ! Moje ulubione szkiełko. Chociaż po dłuższej sesji, zastępuje siłownię ;)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 03 Paź, 2016   

Nie przewiduję, by dobra jakość była problem i powodem do zakończenia produkcji. Nie wiem również, skąd masz informacje o tym, że produkcję zakończono po 6 miesiącach, bo patrząc na daty "discounted" wynika, że był robiony do czasu zmiany oznaczeń, gdzie serie EX zastąpił A (Art).
70-200 jest DG, a nie DC.
Teraz chyba wolałbym kupić nóweczkę 50-100/1.8
 
 
master15 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Czw 03 Lis, 2016   

Widzę, że właśnie pojawiła się jedna sztuka na All. Jest to jest to pierwsza sztuka od ponad roku.

http://allegro.pl/sigma-5...6590828204.html
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 03 Lis, 2016   

http://www.ebay.de/itm/Si...725.m3641.l6368
tyle, że na zdjęciu stara wersja bez OS...
 
 
master15 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Pią 04 Lis, 2016   

Ta z Allegro już zakończona, ktos zdążył ? Przyznać się ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14