Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony A58 - test aparatu
Autor Wiadomość
maciej.latallo 
Bywalec
Redaktor



Posty: 159
Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   Sony A58 - test aparatu

Zapraszamy do lektury testu aparatu Sony A58 oraz dyskusji na jego temat.


http://www.optyczne.pl/in...rat&test_ap=223
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

lipa... trzy lata mijają, a osiągi gorsze niż w A55 :neutral:
i prawdę mówiąc do 10k zł Sony nie ma nic ciekawszego do zaproponowania, a A99 też nie powala osiągami :???: ale ceną owszem
 
 
MiGo2 
Nowy


Posty: 13
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   Bagnet to tragedia

Nikt w teście nie zwrócił uwagi na plastikowy bagnet obiektywu w korpusie. Kitowy obiektyw nieco "lata" w takim mocowaniu, a chwytając aparat za obiektyw widać że korpus lekko opada.
O ile przy małym (i lekkim) zoom'ie nikomu to nie przeszkodzi, ale co będzie po założeniu czegoś cięższego ? (np. dłuższy zoom)
Zastanawiające jest również działanie AF, a dokładniej sposób współpracy z EVF: fotografując miałem wrażenie że pomimo "piknięcia" nie złapałem ostrości. Dopiero kontrola na LCD daje procent pewności że coś wyszło.
Irytujące dla mnie jest działanie wielopunktowego focusu - zdjęcie osoby na tle półki sklepowej (duże zróżnicowanie kolorów) wymagało ręcznego ostrzenia, bo łapałem ostrość w przypadkowych punktach w okręgu, a nie w centrum.
W oświetleniu jarzeniowym A58 przepalała kolory, dość mocno eksponowała niebieski i na dodatek usiłowała uciekać na wysokie ISO w trybie "automat".
Albo trafiłem na felerny egzemplarz, albo Sony rozsyła selekty do dziennikarzy, bo stara A200 produkowała lepsze obrazy i dawała poczucie że to co widzę w VF, to dostanę w obrazku.

Michał
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

czuję, że to będzie nominacja w kategorii Księgowy Roku
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

MiGo2 napisał/a:
Irytujące dla mnie jest działanie wielopunktowego focusu - zdjęcie osoby na tle półki sklepowej (duże zróżnicowanie kolorów) wymagało ręcznego ostrzenia, bo łapałem ostrość w przypadkowych punktach w okręgu, a nie w centrum.


Nie chce komentować innych "rewelacji z twojego postu" ale jeżeli zdajesz się na automatykę z kilkoma polami af to nie powinieneś się dziwić, że af ustawia ostrośc w różnych punktach. W takich sytuacjach ustawia się jeden punkt i celuje się na ten punkt.
Powiem szczerze, nie ma takiego aparatu, który działałby inaczej, no chyba że wszystkie punkty są wycelowane w "płaską ścianę" albo coś w "granicy" GO.
 
 
busz 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 108
Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

Bawiłem się tym aparatem w sklepie i to co mogłem stwierdzić na podstawie dotyku pokrywa się z informacjami z testu. Elementy są dobrze spasowane, ale niestety w dotyku czuć "tani" plastik. Jakiś czas temu zastanawiałem się poważnie między a58 i k30. Portfel i rozum mówiły- Sony, ale posłuchałem serca i wybrałem Pentaxa. ;)

Myślę, że Sony może być bardzo fajną "pierwszą lustrzanką" zarówno cena puszki jak i obiektywów wydaje się znośna.
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

gdyby A58 przypominało K-30 to można byłoby tylko przyklasnąć - gratuluję słusznego wyboru :smile:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

Miałem a58 w rękach z jakimś 18 coś tam.
Nie wiem, czy to AF w słoiku taki wolny, czy w puszce. Tak wolnego AF to nawet ... manualne aparaty nie mają :mrgreen:

Z Sony to mi się NEX6 podoba bardzo.
Reszta - sorry, nie.
 
 
MiGo2 
Nowy


Posty: 13
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

kozidron napisał/a:

Nie chce komentować innych "rewelacji z twojego postu" ale jeżeli zdajesz się na automatykę z kilkoma polami af to nie powinieneś się dziwić, ....

Spójrz na problem inaczej: Sprzęt z półki "entry level" biorą osoby które zaczynają przygodę z lustrzankami, więc tryb automatyczny jest wykorzystywany. Poza tym czasem chcę mieć swoje zdjęcie (statyw nie zawsze moża zabrać lub rozstawić), więc wychodzę z założenia że aparatem musi umieć posłużyć się postronna osoba, i jest to kolejna przyczyna dla której tryb automatyczny bywa istotny. Inne lustrzanki lepiej sobie radziły w moim prostym sklepowym "teście" więc moje rewelacje mają swoje podstawy.

Poza tym masz prawo nie zgadzasz się z moją opinią, ale nie podoba mi się forma w jakiej piszesz. Jesteś profesjonalistą, z długim stażem na forum, więc trzymaj fason. Noblesse oblige.

Pozdrawiam
Michał
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

busz napisał/a:
ale posłuchałem serca i wybrałem Pentaxa. ;)

O cie florek! :mrgreen:

P.S. Gratulacje!
 
 
bart84 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016   

Witam, jestem tu nowy a również moją przygodę z lustrzanką zacząłem nie tak dawno temu. Chciałbym tutaj zasięgnąć pomocy odnośnie lampy błyskowej do mojej alphy 58. Zakupiłem niedawno używaną HVL-F42AM ale jak wiadomo A58 ma już stopkę multi-interface, więc dokupiłem odpowiedni adapter. Nie jest to firmowy adapter Sony ADP-MAA ale tańszy na aukcji z allegro. Doczytałem, że oryginał Sony współpracuje z ww lampą w pełnym zakresie tzn. z pomiarem błysku ADI i TTL. Domyślam się, że mój tańszy zamiennik z allegro nie ma takiej funkcjonalności i umożliwia mi korzystanie z lampy tylko na ustawieniach manualnych. Ale po podłączeniu lampy do aparatu niestety nie umię wyzwolić z niej błysku. I tutaj pojawia się moje pytanie - czy muszę coś ustawiać czy w jakiś sposób "skonfigurować" ze sobą aparat i lampę czy lampa powinna działać odrazu po podłączeniu do aparatu przynajmniej na ręcznych ustawieniach ? Nie miałem nigdy wcześniej okazji do pracy z lampą zewnętrzną, więc jestem w tym totalnie zielony... Czy może ktoś pomóc ? :sad:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016   

Adapter powinien zapewniać pełną współpracę (nie dam głowy za doświetlacz, w bagnecie E nie działa na bank, w A - nie pamiętam). To tylko kabelki. Powinno działać po wpięciu (i włączeniu).

Sprawdź czy nie ma luzów i brakuje styku, czy kable w środku łączą co trzeba link.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016   

bart84, Twoje pytanie kwalifikuje się w zasadzie do działu Lampy błyskowe i oświetlenie. Jest podobny temat zresztą, SONY HVL-F42AM, gdzie ghost też opisał to i owo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15