Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana niesatysfakcjonującego zestawu
Autor Wiadomość
evolucja 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 27 Gru, 2016   Zmiana niesatysfakcjonującego zestawu

Hej,
przez ostatnie kilka lat skompletowałem taki zestaw:

Panasonic Lumix GX1
+
Panasonic 14-42 f/3.5- f/5.6
Olympus 45mm f/1.8
Panasonic 12-35 f/2.8
Samyang 7.5 f/3.5
+
lampa Metz 48 AF-1

I powiem tak - kit leży od dawna nietknięty. Samyang to była zabawka na chwilę z myślą o panoramach. Olympus jest dla mnie za wąski do codziennego użytku, a przy Panasie za 4k ostatecznie załamałem się kilka dni temu. Bo kiedy zestaw za kilka patyków nie daje rady zrobić zwykłego zdjęcia na rodzinnym obiedzie, to chyba gdzieś popełniono błąd.

Mniej więcej tak wyglądają foty we wszystkich warunkach "wewnątrz", a nie "na zewnątrz przy idealnym świetle".
http://imgur.com/a/FcVx1
1/40s ISO 1600 f/2,8 12mm

Przy ISO 3200 to już szum na szumie.

Moje zastosowania:
- lubię czasem pofilmować - w tym Lumixie dało się wgrać modyfikowane oprogramowanie i podciągnąć bitrate, więc obrazek wychodził naprawdę niezły. Brakowało mi jednak strasznie manualnych ustawień (przysłona, czułość itp) w trybie wideo.
- nie mam czasu bawić się i nosić ze sobą torby obiektywów - zdecydowanie częściej robię teraz zdjęcia telefonem niż aparatem, który wyciągany jest od dzwona - na ważniejsze wydarzenia i wakacje lub wyjazdy
- mimo wszystko czasem znajdę chwilę na popstrykanie paru portretów lub zabawę wideo i wtedy fajnie byłoby mieć coś bardziej plastycznego


Co myślałem:
A - sprzedać wszystko i kupić jakiś inny zestaw z 1-2-3 manualnymi stałkami do zabawy
B - sprzedać wszystkich i kupić jasny kompakt za 3-4k

I teraz obie opcje są fajne, ale A nie daje mi możliwości uniwersalnego aparatu na imprezy, który ogarnie ktoś kto weźmie do ręki, a w przypadku B musiałbym pożegnać się z zabawą wideo i ciekawszymi zdjęciami.


Może wy pomożecie co począć w takiej sytuacji? :cry:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016   

A potrzebujesz 4K?
 
 
evolucja 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016   

Nie pogardziłbym, ale wolę lepszą jakość fotek i filmowanie fHD niż filmy 4K.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016   

Jaśniejszy obiektyw nie do końca załatwi sprawę, bo jednak chciałbyś żeby trochę głębi ostrości było.
http://www.cambridgeincol...-calculator.htm
 
 
evolucja 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016   

To może jakąś lepsza matryca albo body z użytecznym ISO 3200 lub 6400? :(

Znajoma pstryka Nikonem D750 i mimo że to inna półka, ja z moim zestawem przy takich warunkach nie miałbym szans na podobne zdjęcie:
http://imgur.com/a/sgxMy
1/100s f/3,5 50mm ISO 640
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016   

http://www.imaging-resour...5/image-quality

http://www.imaging-resour...8/image-quality
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Gru, 2016   Re: Zmiana niesatysfakcjonującego zestawu

...
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016   

TS napisał/a:
...

Mógłbyś jaśniej? :mrgreen:
evolucja napisał/a:
Mniej więcej tak wyglądają foty we wszystkich warunkach "wewnątrz"

A próbowałeś używać w pomieszczeniach tej
Cytat:
lampy Metz 48 AF-1
:?:
Ja mam TAKI ZESTAW i odpalam zdalnie lampę, ustawioną na szafie (na malutkim statywie za ca 20 zł) i skierowaną na sufit. Wtedy wystarcza ISO 200 przy przysłonie f/5,6. Nie ma też problemu z nieostrością wskutek poruszenia się ludzi. 159 zł za taki zestaw to chyba nie tak znowu dużo, a zabawa w fotografowanie nabiera prawdziwych rumieńców. :idea:
Ps: jak chodzi o obiektywy, to z twojego zestawu zostawiłbym tylko tego Panasa 12-35, a pozostałe trzy zamienił na Panasonic G VARIO 35-100 mm f/4.0-5.6 ASPH. Idę o zakład, że te dwa szkiełka wystarczyłyby na 95% potrzeb.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016   

evolucja napisał/a:
Znajoma pstryka

Moim skromnym zdaniem, Twoja znajoma musiała mieć zupełnie inne światło robiąc podlinkowane zdjęcie, niż Ty, kiedy robiłeś Twoje podlinkowane zdjęcie. Mogą być drobne rozbieżności, ale nie da się zrobić jaśniejszego zdjęcia przy - jednocześnie - krótszym czasie, większej przysłonie i niższym ISO, a przy tym w takim samym oświetleniu.

Przede wszystkim skorzystaj z rady doświetlania ciemnych scen, bo inaczej wydasz kolejne pieniądze i dalej nic z tego nie będzie. Cudów nie ma.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Gru, 2016   

T.B. napisał/a:
Moim skromnym zdaniem, Twoja znajoma musiała mieć zupełnie inne światło robiąc podlinkowane zdjęcie, niż Ty, kiedy robiłeś Twoje podlinkowane zdjęcie.

To po pierwsze. Po drugie nie można oczekiwać, że pełnoklatkowy Nikon z 2014 roku nie da lepszego obrazka od Panasonika m4/3 z roku 2011. Porady dostałeś różne. Ja osobiście spróbowałbym porady z lampą zewnętrzną ustawioną gdzieś na szafie w kącie pomieszczenia. Ewentualnie zmiana korpusu GX1 na nowszy też pomoże, bo jednak te matryce też się rozwijają. Ale jak masz 1/40 sekundy przy ISO 1600 i f/2.8, to znaczy, że jednak jest mało światła. A stabilizacja ruchu nie zamrozi.
 
 
bergercs 
Rozmowny


Pomógł: 7 razy
Posty: 237
Wysłany: Czw 29 Gru, 2016   

komor napisał/a:
Po drugie nie można oczekiwać, że pełnoklatkowy Nikon z 2014 roku nie da lepszego obrazka od Panasonika m4/3 z roku 2011... Ewentualnie zmiana korpusu GX1 na nowszy też pomoże, bo jednak te matryce też się rozwijają.


Może pomogę :-)
Kilka fotek przy wysokim ISO (po jednym 2500 i 6400, reszta przy 3200) z GF7 (matryca ta sama co GX7) - zdjęcia dobierane ze względu na ISO a nie "wartości artystyczne":
Foty ISO3200 - ilość szumu

Jest poprawa względem starszych konstrukcji?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Gru, 2016   

Soniak10 napisał/a:
TS napisał/a:
...

Mógłbyś jaśniej? :mrgreen:

No to jest właśnie jaśniej wg automatu tego forum. Wcięło mi większość posta, a po skasowaniu śmieci jednej kropki nie pozwoliło zostawić, stąd są trzy :) . Drugi raz nie chce mi się pisać, ale chodziło mi o to, by ustawić parametry do sytuacji i nie polegać na stabilizacji jak na Zawiszy, tylko powtarzać 2-3 zdjęcia w tych samych ustawieniach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15