Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 04 Sty, 2017
Jakie używane body pod manualne obiektywy m42 ?
Autor Wiadomość
expressman 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   Jakie używane body pod manualne obiektywy m42 ?

Witam serdecznie ;)

Poszukuję używanego aparatu - lustrzanka bądź bezlusterkowiec który sprawdzi się z manualnymi obiektywami (brak kasy na dedykowane). Dużo osób jest zdania, że właśnie bezlusterkowce lepiej sobie radzą w tym połączeniu. Budżet mam bardzo ograniczony bo na dzień dzisiejszy posiadam 1000zł które chce przeznaczyć na body + adapter + obiektyw. Aparat kompaktowy już mi nie wystarcza a chcę rozwijać złapanego bakcyla, próbować i szukać w fotografii miejsca dla siebie. Nie ukrywam, że chciałbym pobawić się wideo więc gdyby zestaw dawał radę i w tej kwestii - byłoby genialnie. Moje poszukiwania wyłoniły kilka kandydatów (jestem otwarty również na inne modele):

-samsung nx1000
-samsung nx2000
-samsung nx3000
-samsung nx300 (wydaje się świetną opcją ale jest trudno dostępny z racji wycofania ze sprzedaży)
-sony nex-5
-sony A3000
-panasonic dmc g3
-panasonic dmc gh1
-olympus E-PL 3

Jestem laikiem w kwestiach sprzętowych i dopiero zaczynam zbierać wiedzę także każda rada i sugestia mile widziana. Nie wiem czy lepiej zainwestować w lepsze body, kosztem jednego obiektywu czy wybrać body tańsze ale za to więcej szkła które pozwoli na naukę. Być może istnieje jakiś złoty środek i podpowiecie coś sensownego ;) Dzięki wielkie !
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

Wszystkie samsungi zostały wycofane ze sprzedaży, niewszystkie miały focus peaking. Sony nex-5 to stara matryca, a3000 w tej cenie można mieć nowy, na plus - wizjer elektroniczny, niby kiepski, ale i tak lepiej mieć niż nie mieć. Olympus - mniejsza i starsza matryca. Lumixy - też mniejsze matryce i też starsze, za to oba z wizjerem. Brałbym sony.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

Wylistował bym to tak. Lustrzanka Pentaxa do fotografii, a jeśli filmowanie też wchodzi w grę, to lustrzanka Canona lub bezlusterkowce EOS M. Potem długo długo nic aż te co wypisałeś :D
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

Jako posiadacz pentaksów mówię: chcesz się bawić manualami - bierz bezlustro.
 
 
expressman 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

WueN napisał/a:
Brałbym sony.


Sony A3000 za 700zł w tym obiektyw kitowy SONY 18-55 ? Cenowo jest chyba ok

[ Dodano: Sro 04 Sty, 2017 16:53 ]
Wojmistrz napisał/a:
Potem długo długo nic aż te co wypisałeś :D


No nie pocieszasz kolego :smile:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

expressman napisał/a:
Sony A3000 za 700zł w tym obiektyw kitowy SONY 18-55 ?

To będzie najrozsądniejszy wybór.

Tanio kupisz do niego nawet nowy jasny standard. http://allegro.pl/listing...ring=meike%2035

...albo inne pleśniaki.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

Najrozsądniej to szukać k-5.
 
 
expressman 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Najrozsądniej to szukać k-5.


W tym budżecie nie mam szans :neutral:

Czyli Samsungi nx3000 bądź nx300 odradzacie ? Bo mimo świadomości braku rozwoju dla tych modeli, kuszą funkcjonalnością i przystępnością cenową. W Sonym A3000 brakuje mi odchylanego ekranu ale wszystko do przeżycia. Oczywistym jest, że nie wybieram aparatu na całe życie ale dobrze byłoby żeby ten wybrany teraz oferował "jak najwięcej"
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

NX3000 nie ma zaznaczania obszaru ostrości, am tylko powiększanie wycinka kadru, NX300 ma obie funkcje, K-5 nie ma żadnej. Za 700 złotych masz nowego soniacza.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

expressman napisał/a:
W tym budżecie nie mam szans :neutral:
I tak, i nie. W UK do dostania za 175 funtów z 2 letnim ubezpieczeniem (forma gwarancji). Raczej potrzebny byłby ci ktoś znajomy, kto często kursuje UK <-> Poznań i odrobina cierpliwości. Szczegóły na PW.
 
 
expressman 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

PDamian napisał/a:
expressman napisał/a:
Sony A3000 za 700zł w tym obiektyw kitowy SONY 18-55 ?

To będzie najrozsądniejszy wybór.

Tanio kupisz do niego nawet nowy jasny standard. http://allegro.pl/listing...ring=meike%2035

...albo inne pleśniaki.


Podsumowując:

Lepiej wziąć zestaw Sony A3000 + obiektyw kitowy za 7 stówek czy samo body w cenie 400 zł i dokupić inny obiektyw np. ten podany przez Ciebie ? Mówi się, że warto zachować kit bo uniwersalny itp. ale chyba w tym wypadku lepsza jest ta druga opcja i może nawet na jakiegoś manualnego staruszka zostanie.
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

AF czasem się przydaje, więc wiesz... ;)

Jeszcze odnośnie szkieł Meike - mam MK28 - to nie jest jakoś szczególnie dobry obiektyw, jest dość ostry, ale ma dużo innych wad (winietowanie, dystorsja, koma).
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 11 Sty, 2017   

Do manuali K5
Choć 30/40D też da radę, ale z adapterem potwierdzającym "złapanie ostrości".
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017   

WueN napisał/a:
Jako posiadacz pentaksów mówię: chcesz się bawić manualami - bierz bezlustro.

Ze względu na większą elastyczność z przejściówkami (mała odległość bagnetowa), czy jakieś inne problemy masz na myśli?
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017   

Do pętaka podepniesz bez problemów obiektywy z mocowaniem m42, PK i ewentualnie szkła na większe formaty (moim zdaniem bez sensu). Do tego masz wybór: albo matówka z klinem, albo tryb LV, jeśli hcesz zaznaczanie ostrych fragmentów obrazu, to musisz wybrać hałaśliwe konstrukcje typu k-30/50/k-s. Do fuja mam 7 przejściówek (do bagnetu kieva sam robiłem) i możliwość stosowania stosowania wszystkiego, co okazja rzuci ;)

[ Dodano: Sro 18 Sty, 2017 07:00 ]
Zapomniałem jeszcze o Canonie 5D - słabo upakowana matryca, duży i wygodny wizjer (nie to, co w Olympusach OM-2/4 czy choćby w Pentaksie ME ;) ) i adapter z dendalionem to dla mnie wygodniejszy skuteczniejszy w ostrzeniu zestaw, niż K-30, matówka z rastrem i pentaksowe potwierdzanie ostrości albo tryb LV z zaznaczaniem ostrości i kłapiącym lustrem (K-30 żeby zrobić fotkę w trybie LV opuszcza lustro, podnosi, wyzwala migawkę, opuszcza i znów podnosi, żeby wrócić do trybu LV).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15