Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Niskobudżetowa (do 300zl) lornetka do obserwacji ptaków
Autor Wiadomość
pawel1985 
Nowy
paweł z


Posty: 5
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Moi Drodzy!
Daliście tyle podpowiedzi, że teraz mam twardy orzech do zgryzienia.

Jednak wczoraj miałem za mało czasu bez żony, żeby przeglądać oferty :)
Nie mniej jednak mam nadzieję, że dzisiaj wieczorem się uda!

Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję!

pz

[ Dodano: Pon 16 Sty, 2017 18:39 ]
Zdecydowałem się :)

Dzisiaj przyszła, ale jeszcze nie miałem jej okazji przetestować, bo już ciemno, przed chwilą odebrałem.
Widać na niej ślady używania, mnóstwo przetarć, pokrowiec też trochę popruty, ale!
Bardzo mi się podoba! Nie miałem w życiu zbyt wiele lornetek, więc nie mam za bardzo porównania, ale ta jest rewelacyjna!

Za dwa dni podaruję ją żonie, wtedy też napiszę o jej odczuciach :)

Dziękuję wszystkim za pomoc!

[ Dodano: Pon 16 Sty, 2017 18:41 ]
Zakup!

[ Dodano: Pon 16 Sty, 2017 18:48 ]
Zdjęcie!

[ Dodano: Pon 16 Sty, 2017 18:52 ]
kolejna próba dodania zdjęcia :P

lornetka2.jpg
Plik ściągnięto 3736 raz(y) 140,33 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Łomatko! Co to jest? Jakiś muzealny egzemplarz? I ci na to żona?! :wink:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Jena? Czekamy na opinię. Jesli optycznie i mechanicznie sprawna powinna cieszyć przez długie lata. Klasyki mają swój urok. Mam podobną i mimo wielu lat pozostały resztki niezwykłego fabrycznego zapachu. Lornetka jest nie do zdarcia.
PS. Post 2000 - jak ten czas leci.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Jakby żona marudziła to przyślij ją tutaj! A jak jej się spodoba, to rezerwujcie sobie miejsca na Festiwalu Optycznym! Oboje wpadniecie po uszy!
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Powiedzcie mi proszę, czy takie coś z DDR, z lat 70-80(?) jest lepsze od np. Nikona Action EX 7X35 CF za 459,-? Bo jeśli nie jest lepsze, to po co to kupować? (pomijając nekrofilię) ;)

Edit: w latach 72-75 mój Stary po jakiejś męskiej eskapadzie, przyniósł mi, knypkowi, takiego jakiegoś takiego Jeniacza. Jako mikrus, popatrzyłem trochę przez to i rozebrałem na 2 soczewki do rozpalania ognia. Do dziś zastanawiam się czy dobrze zrobiłem, ale chyba tak - dziewczynom się podobało ;P
 
 
pawel1985 
Nowy
paweł z


Posty: 5
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   Prezent :)

Żona jest zachwycona!
Od zawsze kręciły nas rzeczy, które mają swoją historię.
A ta lornetka wydaje się być zupełnie sprawna optyczno/mechanicznie.
Jest to Jeniacz z 1970 roku, więc już prawie 50 letni, ale naprawdę dobrze zachowany jak na swój wiek :)

Więc prezent bardzo się udał, dzięki Wam, moi Drodzy!
Bardzo dziękuję!

Paweł
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   Re: Prezent :)

pawel1985 napisał/a:
Żona jest zachwycona!
Od zawsze kręciły nas rzeczy, które mają swoją historię.
A ta lornetka wydaje się być zupełnie sprawna optyczno/mechanicznie.
Jest to Jeniacz z 1970 roku, więc już prawie 50 letni, ale naprawdę dobrze zachowany jak na swój wiek :)

Więc prezent bardzo się udał, dzięki Wam, moi Drodzy!
Bardzo dziękuję!

Paweł

Miło nam, że pomogliśmy.
może z biegiem czasu wartoby odkurzyć optykę (poprawi się kontrast obrazu i praca pod światło). Poza tym, jesli kiedyś wyrwie Ci się krzyknąć na żone "stara!", a ona się oburzy, zawsze możesz powiedzieć: "to nie do Ciebie, to do lornetki"

To co, Pawle? teraz doradzamy coś dla Ciebie? :)

[ Dodano: Pią 20 Sty, 2017 11:41 ]
m-day napisał/a:
Powiedzcie mi proszę, czy takie coś z DDR, z lat 70-80(?) jest lepsze od np. Nikona Action EX 7X35 CF za 459,-? Bo jeśli nie jest lepsze, to po co to kupować? (pomijając nekrofilię) ;)

Edit: w latach 72-75 mój Stary po jakiejś męskiej eskapadzie, przyniósł mi, knypkowi, takiego jakiegoś takiego Jeniacza. Jako mikrus, popatrzyłem trochę przez to i rozebrałem na 2 soczewki do rozpalania ognia. Do dziś zastanawiam się czy dobrze zrobiłem, ale chyba tak - dziewczynom się podobało ;P


Przewagi jeniacza:
- bardziej uniwersalne parametry 8x30 niż 7x35
- mechanicznie to przepaść. Taka wielka, głęboka przepaść - nie do przejścia
- transmisję jeniacza z powłokiami T3M (multi-coated wygrawerowane na pryzmatach) będzie jak sądzę lepsza od współczesnego Actiona EX. I z roku na rok ta przewaga będzie rosła
- trzymanie, a nawet wzrost wartości
- jeniacz to jednak metalowa lornetka europejskiego, renomowanego producenta. Action to plastikowa lornetka z Chin....

Przewagi Actiona:
- większe pole (choc na brzegu "ostrość" jest raczej umowna)
- wodoszczelność
- nowość/gwarancja
- większe odsunięcie źrenicy.

Szukaj jeniacza z powłokami wielowarstwowymi :) Zakochasz się w niej...

ZJ8x30okular9.jpg
Plik ściągnięto 3514 raz(y) 186,33 KB

 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   Re: Prezent :)

goornik napisał/a:

Szukaj jeniacza z powłokami wielowarstwowymi :) Zakochasz się w niej...

No i masz babo placek :mrgreen:
Znowu mam cel :razz:
Dzięki za uświadomienie, bo to jakoś tak samo z siebie nie wynika, nawet jak się forum czyta.
 
 
aveks 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

ja kupiłem kandara 32x42 -powiększenie faktyczne około 11,5 cena chyba ze 70zł bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, aż podkusiło mni kupić kolejnego kandara 10-80x90 i tu już zupełna klapa - obecnie przerobiłem na lunetke, jedyne co z tego mam to powiekszenie około 22razy (bede kratery chciał ogladac jak niebedzie chmur)
10-12 razy to prawdopodobnie powiekszenia w sam raz do ogólnych zastosowań.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 18