Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Z lustrzanego FF na bezlusterkowe 4/3
Autor Wiadomość
Alexxxxx 
Nowy
amatorek


Posty: 3
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Wczoraj zonka zalatwila mojego ukochanego Canona S95 (stary i wolny ale jakos sie przyzwyczailem) - upadek na wysuniety obiektyw - i jestem zmuszony do przyspieszenia planowanego i tak zakupu. Od paru miesiecy przegladam forum i swoj zakres ograniczylem w zasadzie do dwoch modeli - M5 mark II albo Fuji X-T1. Macie moze jeszcze jakies inne propozycje? Na poczatku bylem przy polce nizej (M10 itp.) ale chyba jednak warto ciut dolozyc, zwlaszcza, ze sprzet ma mi troche posluzyc.

@ Fatmann
Najbardziej narazie sklaniam sie w strone M5 mII i tu moje pytanie do Ciebie - polec mi prosze dobre ale w miare uniwersalne szklo na poczatek. W planie jest zakup stalki takze to troszke ograniczy wybor. niczego a'la tele nie potrzebuje. Moje prio na chwile obecna to rodzina, wakacje/wyjazdy, dom i plener, landszaftow nie pstrykam (przynajmniej narazie).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Full Frame to ty nie miałeś, a kompakta z matrycą 1/1.7", więc na co byś nie zmienił, to będzie przesiadka jak z malucha... no poloneza do mercedesa klasy S. Co do szkieł, to nie ma takich bardzo dobrych i uniwersalnych, bo to są w fotografii zaprzeczenia, ale po S95 nawet zestawowy 14-40mm czy 18-55mm to będzie super szkło.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Alexxxxx napisał/a:

@ Fatmann
Najbardziej narazie sklaniam sie w strone M5 mII i tu moje pytanie do Ciebie - polec mi prosze dobre ale w miare uniwersalne szklo na poczatek. W planie jest zakup stalki takze to troszke ograniczy wybor. niczego a'la tele nie potrzebuje. Moje prio na chwile obecna to rodzina, wakacje/wyjazdy, dom i plener, landszaftow nie pstrykam (przynajmniej narazie).


Bierz 12-40/2.8 PRO. Chodzi w miarę tanio. To bardzo dobre szkło.

Jak masz więcej kasy i rozmiar Cie nie przeraża - bierz nowy 12-100/4, on jest sporych rozmiarów. Dla mnie np. za duży.

A jeżeli chcesz uniwesalny i lekki z myślą "do kieszeni" - Panas 12/1.7
 
 
Alexxxxx 
Nowy
amatorek


Posty: 3
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Dzieki za szybka odpowiedz. Wlasnie bylem w trakcie czytania recenzji tego 12-40 2.8. To jest ten obiektyw, ktory mozna kupic jako kit, czy w kicie jest cos innego? 12-100 dla mnie rowniez za duzy. Zastanawia mnie tez 25mm 1.2, bo wyglada zachecajaco, ale ciut zooma czasem sie przyda.
Dodam, ze nie jestem zafixowany na obiektywy olka - jak jest cos lepszego to chetnie poczytam.

@Wojmistrz
wiem,ze po s95 prawie wszystko bedzie obecnie lepsze, ale jak juz mam wydac kase to lepiej to przemyslec dwa razy :)
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Alexxxxx napisał/a:
Dzieki za szybka odpowiedz. Wlasnie bylem w trakcie czytania recenzji tego 12-40 2.8.)...

Mogę jedynie powtórzyć za fatmanem, bierz 12-40 PRO. To kawał, dobrego, uniwersalnego i solidnego szkła, na każde warunki. I wcale nie jest taki duży, ani taki ciężki jak niektórzy mówią. Jak to jest ciężkie i duże szkło, to chyba ten ktoś nie widział tych naprawdę dużych o podobnym zakresie ogniskowych. Czyli po prostu pitolenie ;) Z OMD-EM5 mk2 to bardzo udany tandem... choć warto doposażyć EM5 w grip jak sobie możesz pozwolić, będzie za...cie wygodnie :) Mogę Ci powiedzieć,że nie mając jeszcze samego OMD5, zakupiłem już używany grip od człowieka z forum OlympusClub :D + stałeczkę m.ZD25 f 1,8 :P Stałkę możesz zawsze dokupić najwyżej później, jako szkło do zadań specjalnych. 12-40 jest na tyle uniwersalny, że będziesz miał go zapiętego w 95% sytuacji.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   

Rozumiem, że kolega dysponuje nieograniczonym budżetem. Ale nawet w takim wypadku dobrze jest obok testów przeglądać aktualne oferty w google.pl i szukać okazji. 12-40/2.8 do m 4/3 to niezły wybór - coś tak jak 16-50/2.8 Sigmy lub Tamrona z APS-C.

Nawiasem mówiąc napotkałem bardzo atrakcyjną ofertę na 12-40/2.8 - pół normalnej ceny, choć to dla mnie i tak drogo. Pewno trzeba by się pośpieszyć.

Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW
 
 
Alexxxxx 
Nowy
amatorek


Posty: 3
Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   

Budzet jest ograniczony, jakby nie byl to bym kupil najdrozszy model i sie nie przejmowal niczym.
Zauwazylem, ze w szkoplandii jest znacznie taniej niz w PL: (jesli nie mozna wklejac linkow to sorki)

http://www.idealo.de/prei...rz-olympus.html

http://www.ceneo.pl/37474...vJzEeMXBcoqSIe0

Generalnie ten obiektyw 12-40 2.8 w zestawie jeszcze bardziej sie oplaca kupic.

@avalon:
ciekawa ta stalka co napisales. Bede musial sie nad nia w niedlugim czasie zastanowic.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   

Operując na podobnym poziomie cenowym jak w w.w. linkach zdecydowanie wybrałbym PEN-F z nowszą matrycą. Niestety jeszcze nie widziałem go w zestawie z 12-40/2.8, co nie znaczy, że wkrótce ktoś nie zaoferuje takiego zestawu.

Przygodę z m 4/3 zaczynałem od podstawowego zestawu E-PM2 z 12-42 rII za 1100 zł. Obawiam się, że zrobione przeze mnie zdjęcia wyszłyby zupełnie podobnie gdybym miał w rękach droższego OD M 5, a gdybym kupił w.w. z 14-42 EZ to pewno i gorzej.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   

To jak budżet nie jest z gumy, to dlaczego nie FujiFilm X-T1 z ob. XF 18-55 mm f/2.8-4.0 które po Cashbacku wychodzi za 4600zl http://www.cyfrowe.pl/apa...mm-f-28-40.html
a potem np. http://www.cyfrowe.pl/apa...-f-4-r-ois.html ?
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   

Dlaczego by nie. Jak wynika z różnych opinii bezlusterkowce Fuji to dobre, a nawet bardzo dobre aparaty z dobrymi, a nawet bardzo dobrymi obiektywami.

E-PM2 kupiłem dla zastąpienia starego Canona G9, ale również dlatego że zainteresował mnie ten mniejszy, bardziej kwadratowy format matryc, wprowadzony przez dwie firmy o dużej renomie. Oczywiście coś tam dokupiłem, ale dość oszczędnie, bo korzystam przez odpowiednie adaptery z obiektywów NRD-owskiego Zeissa od Praktik i Sigma 2.8/50 makro od Pentaxa (ten ostatni ma możliwość ręcznego ustawiania przesłony). !2-40/2.8 pro raczej nie mieści się w moich planach, tym bardziej, że do ambitniejszych zdjęć używam K20D i K-S1, do których mam m.in. Tamrona 16-50/2.8.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15