Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 01 Lut, 2017
Szeroki kąt - jaki aparat + obiektyw ?
Autor Wiadomość
amator_foto 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   Szeroki kąt - jaki aparat + obiektyw ?

Witajcie forumowicze,

Właśnie wróciłem z tygodniowego urlopu i miałem okazję pobawić się Sony A3000 z kitowym obiektywem. Zdjęcia jak na amatorskie oko całkiem całkiem, przyznam szczerze, że miałem dużo frajdy z obcowania z tym sprzętem mimo bardzo słabego ekranu i wizjera. Jako dzieciak trochę fotografią się interesowałem więc możliwe, że coś się przebudziło we mnie. Mam mega skromny budżet bo wypad mnie spłukał a dwie następne wypłaty już praktycznie wydane więc co byście mogli poradzić do max 900 zł. Interesuje mnie/interesować będzie głównie fotografia uliczna, ludzie na eventach, pomieszczenia. Potrzebuję do tego obiektywu szerokokątnego. Znalazłem do 400zł obiektyw Samyang 8mm f/3.5 - na zdjęciach podglądowych prezentował się super, co o nim myślicie ? I do tego jakieś taniuśkie body np. martwego już samsunga nx 1100 czy panasonic lumix g3 też do dorwania w granicy 400 złotych. Wiadomo do tego adapter. Nie wiem w jaki system warto pójść przy szerokim kącie. Jeśli załapię bakcyla to prawdopodobnie wymienię/zainwestuję w sprzęt ale na dzień dzisiejszy chciałbym się pobawić i popróbować, zamykając się w tym moim skromnym budżecie. Za opinie i dobre rady serdecznie Wam dziękuję !
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TOUAREG 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 91
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

Panas g3 ma starą (moim zdaniem dopiero "6" warta jest zakupu) matrycę i w pomieszczeniach bez błyskania (a to już nie to)/ doświetlania nie da rady, Samsung ma zdaje się nowszy sensor, z wyższym użytecznym iso.
Co do Samyang"a 8mm to fisheye - kuszące zniekształcenia, co kto lubi, ale do streeta zdecydowanie coś dłuższego - ekwiwalent 24-28-35, a nawet 50mm :-)
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

W tym budżecie to brałbym jakieś bezlustro z kitowym szkłem, w którym szeroki kąt też przecież jest, a jak już ten bakcyl chwyci to wtedy dokupiłbym obiektyw.
 
 
Aleks78 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 21
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Jeśli szukamy na rynku wtórnym jakiegos sprzętu używanego to ważne, żeby marka była na rynku ze względu na ewentualny serwis, albo możliwość dokupienia akcesoriów. Lumixy nawet starsze są godne uwagi. Samsunga raczej wykluczyłbym z poszukiwań.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 16