Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pią 03 Lut, 2017
Przejście z lustra na coś lżejszego
Autor Wiadomość
mati55 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   Bezlusterkowiec do 1500 zł

Cześć, potrzebuję porady co do wyboru bezlusterkowca..

Typowe użytkowanie amatorskie, wycieczki, spotkania rodzinne itd...

Początkowo sam obiektyw kitowy, wybieram praktycznie spośród dwóch modeli:

1. Sony A5000,
2. Canon EOS M10

Obydwa trzymałem w rękach, Sony przemawia za lepszym "gripem"/uchwytem oraz elektrycznym zoomem, ale zauwazyłem niską jakość lcd oraz widoczne szumy na zdjęciach przy sztucznym pokojowym świetle.

Canon, na minus niewygodny grip a wręcz jego brak oraz zoom manualny zaś na plus stanowczo jakość chodź tą sprawdzałem przy naturalnym oświetleniu więc to też może być różnie przy sztucznym, mam racje? :)

Mogę liczyć na jakieś porady? Z góry dzieki
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Ajkub 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017   Przejście z lustra na coś lżejszego

Witam serdecznie!

Jest to mój pierwszy post, dlatego proszę o wyrozumiałość i liczę na dobre rady.

Do tej pory operowałem lustrzanką Pentax K-50 z obiektywem kitowym. Niestety podczas ostatniej wędrówki aparat zaliczył glebę i został mocno uszkodzony (obiektyw także). Stało się to początkiem moich rozmyślań, by zmienić sprzęt (który być może nie da się naprawić lub naprawa będzie za droga).

Przede wszystkim jestem przekonany, że chciałbym mieć mniejszy i lżejszy aparat. Większość zdjęć wykonuję podczas wędrówek górskich oraz krajoznawczych i niestety duża lustrzanka nie była optymalna.

Tematem większości moich fotek są krajobrazy, widoki, miejsca, rzadziej fotografuję ludzi, czasami strzelę makro. Zdjęcia wykonuję zarówno w świetle dziennym jak i nocnym (przede wszystkim wschód i zachód słońca). Lubię bawić się trybem manualnym i dlatego możliwość zmiany ustawień jest priorytetem. Lubię też obrabiać foty w postprocesie.

Nigdy nie interesowałem się segmentem bezlusterkowców, ale to one wydają mi się naturalnym kierunkiem. Niestety nie mam w tej materii pojęcia. Lektura kolejnych wątków lekko skłania mnie do systemu Olympusa lub Panasonica (chciałbym w przyszłości inwestować w szkła, a tutaj ponoć jest duże zaplecze). Na początek jednak szukam zestawienia body z kitem, ze względu na niski budżet, jakim dysponuję. Budżet ten to 1200-1500 zł.

Choć wolałbym nówkę, to mogę skłonić się do zakupu rozsądnej używki. Nie jestem żadnym prosem, ale chciałbym móc uzyskać fotki w podobnej jakości do wspomnianego wyżej Pentaxa.

Poradzicie coś?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017   

Ajkub napisał/a:
Choć wolałbym nówkę, to mogę skłonić się do zakupu rozsądnej używki.

Panasonic g5 z dwoma szkłami 14-42 + 45-150.
 
 
Ajkub 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017   

Może niepotrzebnie zasugerowałem Wam tego Olympusa i Panasonika. W orbicie zainteresowań jest też Sony. Ale jeśli ktoś przekona mnie do innego systemu, no to chwała mu za to.

Może po prostu podam swoje typy na chwilę obecną:
Olympus E-PL6
Sony Alpha A5000
Panasonic Lumix DMC-GF6
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

miałeś k-50. Przyzwyczaiłeś się nieco...
te proponowane przez Ciebie apaty wizjera nawet nie mają, praca na LCD i tylko. No w wypadku E-PL6 wizjer można dokupić. Ca. 10-12 stów za ten wizjer...
 
 
Ajkub 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

RB napisał/a:
miałeś k-50. Przyzwyczaiłeś się nieco...
te proponowane przez Ciebie apaty wizjera nawet nie mają, praca na LCD i tylko. No w wypadku E-PL6 wizjer można dokupić. Ca. 10-12 stów za ten wizjer...


Zdaję sobie z tego sprawę. Myślę, że jestem w stanie to przyzwyczajenie zmienić.

Najbardziej zależy mi, by jakość fotek była podobna do Pentaxa, a sam aparat był mniejszy i lżejszy. Do tego dochodzi sprawa, bym w przyszłości mógł zmienić obiektyw kitowy na jakiś rozsądny szeroki kąt.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

Ajkub napisał/a:
Do tego dochodzi sprawa, bym w przyszłości mógł zmienić obiektyw kitowy na jakiś rozsądny szeroki kąt.

Szerokokątny zoom czy obiektyw stałoogniskowy?
 
 
Ajkub 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

Do tej pory pracowałem na obiektywie 18-55 i wydaje mi się, że jednak przy zoomie tego typu wolałbym zostać. Stałka to raczej dalsza przyszłość.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

Ajkub napisał/a:
Do tej pory pracowałem na obiektywie 18-55 i wydaje mi się, że jednak przy zoomie tego typu wolałbym zostać.

-a to nie jest zoom szerokokątny.
To zoom standardowy.

To chciałbyś zmienić w przyszłości na zoom (bardziej) szerokokątny czy standardowy -tylko lepszy?
 
 
Ajkub 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Na początek więc wybrałbym standard 18-55, by za dużo nie zmieniać względem swoich przyzwyczajeń. Jednak już z doświadczenia wiem, że chciałbym zejść na niższe ogniskowe, ale jednak z zoomem. Nie orientuję się jednak, do którego systemu z powyższych da się znaleźć obiektyw z ogniskowymi choćby 12-60 lub 7-14. Generalnie tak jak pisałem to śpiew przyszłości, ale fajnie byłoby mieć w szklarni standard 18-55 i do tego np. 7-14.

Sprawa się trochę rozjaśnia i tutaj liczę mocno na waszą pomoc. Pytanie tylko, w który system zainwestować na początek, by potem móc go rozwinąć we wskazanym przeze mnie kierunku. Obecnie mocno ogranicza mnie budżet, jednak po wyjściu z pewnych inwestycji domowych zakładam zakup szkieł.

Any ideas?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Ajkub, Wyszukaj sobie ceny tych obiektywów http://www.optyczne.pl/po...=1168&add4=1074
i tego http://www.optyczne.pl/in...p=0&moc=0&sort= -linkuję go, ale w Canona M to raczej nie warto wchodzić.
Porównaj też najszersze dostępne w nich kąty widzenia ("Pole widzenia" w likach) -bo nie są równie szerokokątne.

Ceny też się różnią.
 
 
Ajkub 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Te ceny działają trochę jak kubeł zimnej wody, choć jest to do ogarnięcia.

Czy dobrze doczytałem po forach, że obiektywy w systemie 4/3 można używać zamiennie między Olympusem i Panasonikiem? Trochę tego towaru chodzi z drugiej ręki i przy trafieniu dobrej używki można zaoszczędzić.

Coraz bardziej przekonuję się do systemu Olympusa. Wydaje mi się, że spełnia moje oczekiwania, a i cenowo prezentuje się to nie najgorzej. E-PL6 jest w założonym budżecie. Szkoda, że Optyczne nie wykonało testu tego aparatu, ale z innych stron wychodzi, że to solidny sprzęt dla takiego amatora jak ja. Matrycę ma jednak mniejsza od Pentaxa i trochę obawiam się o jakość fotek. To właściwie moja najważniejsza wątpliwość.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Ajkub napisał/a:

Czy dobrze doczytałem po forach, że obiektywy w systemie 4/3 można używać zamiennie między Olympusem i Panasonikiem?
Tak, bez większych problemów.

Ajkub napisał/a:
Trochę tego towaru chodzi z drugiej ręki i przy trafieniu dobrej używki można zaoszczędzić.

Szerokokątne zoomy m4/3 z drugiej ręki wciąż tanie nie są.

Ajkub napisał/a:
Matrycę ma jednak mniejsza od Pentaxa i trochę obawiam się o jakość fotek. To właściwie moja najważniejsza wątpliwość.

Jeśli sam będziesz to wywoływał, to dużo możesz zrobić. Tyle ile można było z Pentaxa k-50 to z epl6 nie wyciągniesz, ale zdjęcia z m4/3 można robić naprawdę fajne.
epl6 to w zasadzie to samo co epl5, poprawiono soft, dodano iso 100 i jakieś duperele, Zdjęcia w zasadzie identyczne.
Moim zdaniem brak wizjera szybko cię wkurzy.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Jeśli go wkurza byle co.
Wizjer dokupiłem dopiero po zakupie obiektywu 100-300 mm (200-600 mm dla FF), bo nie mogłem trafić w samolot. Przy szerszych kątach ani mnie nic nie wkurzało, ani nic mi nie przeszkadzało. W słoneczne dni też.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15