Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy Canon 5D Mk 4 ma Wi-Fi i GPS?
Autor Wiadomość
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   Czy Canon 5D Mk 4 ma Wi-Fi i GPS?

Od dluzszego czasu siedze nad instrukcja obslugi tegoz aparatu (elektroniczna) i nic nie moge ustalic bo w jednym miejscu pisza, ze ma te bajery a w innym (spis tresci) -"Funkja Wi-Fi/NFC - Instrukcja obslugi Wi-Fi (funkcja bezprzewodowa)" i tu nie podaja strony. Doszedlem do wniosku, ze chyba GPS ma model ze znaczkiem (WG) ale z Wi-Fi nadal nie wiem co jest grane? Czy ktos moglby mi powiedziec jak to w koncu z tym jest?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






AdrianKor 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 13
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

http://gdlp01.c-wss.com/g...n_Manual_PL.pdf

Strona 227

Natomiast do wi-fi jest oddzielna instrukcja.
http://gdlp01.c-wss.com/g...n_Manual_PL.pdf

Nie posiadam 5d mk IV więc nie wiem czy są różne wersje.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Napisalem, ze siedze nad instrukcja i z niej nic nie mozna sie dowiedziec bo nie wiem co te literki (WG) oznaczaja? Czy to tak trudno jest producentowi zaznaczyc, ze sa dwie odmiany (a moze i wiecej?) tego aparatu? Wystarczylo by aby napisali, ze info w tym ustepie o GPS i Wi-Fi nie dotyczy (dotyczy?) modelu EOS 5D Mark 4. Prosze kogos zorientowanego o wyjasnienie. W instrukcji nic nie pisze na ten temat.
 
 
AdrianKor 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 13
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Jeśli posiadasz aparat wystarczy wejść w menu i poszukać odpowiednich ustawień zarówno wi-fi jak i GPS. Jeśli takie ustawienia są, to aparat posiada te funkcje. Tu nie widzę problemu.

Instrukcja C5D mk IV wyraźnie pisze, że instrukcja odnośnie ustawień wi-fi znajduje się w oddzielnym pliku ( tym który podałem )

Jedynie do 6D znalazłem różnice odnośnie wersji (WG)(N). Jest tam podane coś takiego.
EOS 6D (WG)
EOS 6S (N)
a pod spodem:
Model EOS 6D (N) nie ma funkcji wi-fi i GPS.

Przy 5D nie ma podanej tej opcji (N) więc raczej wszystkie posiadają wi-fi i GPS.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Preskaler, a do testu zaglądałeś?
http://www.optyczne.pl/35..._ergonomia.html

Zaś w odpowiedzi do:
Preskaler napisał/a:
(spis tresci) -"Funkja Wi-Fi/NFC - Instrukcja obslugi Wi-Fi (funkcja bezprzewodowa)" i tu nie podaja strony.

kolega AdrianKor już objaśnił:
AdrianKor napisał/a:
Natomiast do wi-fi jest oddzielna instrukcja.
AdrianKor napisał/a:
Instrukcja C5D mk IV wyraźnie pisze, że instrukcja odnośnie ustawień wi-fi znajduje się w oddzielnym pliku ( tym który podałem )
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Dzieki Panowie za pomoc ale mam nadal watpliwosci. Moze napisze jeszcze o co mi dokladnie chodzi? Moj syn poprosil mnie abym sie upewnil czy ten aparat ma te dwie w/wym. funkcje bo Pan Sprzedawca powiedzial, ze w tym modelu tego NIE MA. W pierwszym momencie powiedzialem, ze sprzedawca sie myli bo w instrukcji obslugi pisze, ze jednak sa ale w zwiazku z tymi literkami (WG) nasunely mi sie wlasnie te watpliwosci. Moze to jest tak, ze z tymi literkami modele posiadaja je a bez nich nie? Nie chcial bym zawiesc zaufania syna do mnie i narazic go na zakup aparatu bez wymaganych przez niego (a dokladniej przez jego zone) funkcji. Sn jest raczej laikiem fotograficznym i sam nie sprawdzi w sklepie tego na wyswietlaczu a ja nie mam mozliwosci mu tam towarzyszyc. Niby w testach juz nic nie pisza o tym dodatkowym oznaczeniu ale jak to jest na prawde to nie jestem pewny. Poza tym dlaczego w instrukcji aparatu nie ma opisu sposobu uzywania Wi-Fi a odsylaja do innej instrukcji? Cos ta sprawa jest zagmatwana.
 
 
AdrianKor 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 13
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Instrukcja do wi-fi jest oddzielnie, ponieważ ma ~ 180 stron. A to już niezła lektura.

Jeśli kupuje sprzęt w odpowiednim sklepie powinna być możliwość pokazania tych funkcji przez sprzedającego.

Kolejna opcja to pomoc kogoś z forum, osoby która może poświęcić czas aby osobiście pomóc w zakupie.

Jeszcze inna opcja to kontakt z Canon Polska Może oni coś więcej wytłumaczą. http://www.canon.pl/suppo...ontact_support/

Nie napisałeś nic o sklepie w którym ma być dokonany zakup. Zawsze można przedzwonić i dopytać się o szczegóły.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

AdrianKor napisał/a:
Nie napisałeś nic o sklepie w którym ma być dokonany zakup. Zawsze można przedzwonić i dopytać się o szczegóły

Właśnie, typowy sklep poleci bezlusterkowca Sony zamiast 5DiV bo więcej się sprzedaje to jest lepszy :lol: . -strata czasu.

Przeciętny współczesny młodziak nie będzie miał problemu z ustawieniami, jeśli tą funkcję zwyczajnie włączy w aparacie. Korpus wywali wtedy menu WI-FI i fotograficzne zdolności nie są do tego potrzebne, raczej doświadczenie z obsługi smartfona czy rutera.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Nie kupowałbym takiego drogiego aparatu w sklepie, który nawet nie wie czy flagowy model ma WiFi. No chyba że to jakaś sieciówka Saturn/MM i chodzi o raty, wtedy pewnie nie ma wyjścia.

Jak piszą koledzy powyżej, najlepiej włączyć aparat i wejść do menu. WiFi kryje się pod „Komunikacją”.

Menu GPS-WiFi.png
Menu GPS, WiFi
Plik ściągnięto 7532 raz(y) 123,06 KB

 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

No nareszcie wiem to co chcialem wiedziec! :mrgreen:
Sprawa jest troche bardziej skomplikowana z tym sklepem. Aparat juz zostal kupiony w Londynie. To wlasnie tam sprzedawca twierdzil, ze ten aparat nie ma tych funkcji a ja bylem innego zdania. No to "urosne" w oczach syna, ze wiem wiecej jak zawodowy sprzedawca. :wink:
Oczywiscie szukalem potwierdzenia tuaj i znalazlem je.
Jeszcze raz dziekuje Wszystkim za pomoc a "Komorowi" szczegolnie bo jestem teraz tego pewien.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Skoro mowa o Wielkiej Brytanii, to trzymam kciuki, żeby się nie okazało, że to tzw. „okazja”, czyli szary import z Hong Kongu, bo wtedy rzeczywiście może to być wersja bez WiFi i GPS. :)
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Wprawdzie nie 5D, ale mam 6D z wifi bez gps, wersia azjatycka, wiec moze byc podobnie.
stawiam na oznaczenia
W - WiFi
G - GPS
N - None
Ja ma wersje W :)
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Ten model jest bez jakiejkolwiek literki dodatkowej. Na razie nic wiecej nie wiem bo aparat wraz z wlascicielka pojechal do Afryki.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

Ja mam azjatycką wersję 6D ale WG. Wersje N, W, WG widziałem, ale nigdy G.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 18