Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Szeroki kąt do Canon 70D
Autor Wiadomość
Tomash 
Początkujący



Posty: 41
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   Szeroki kąt do Canon 70D

Witam,
Poczytałem kilka tematów na forum odnośnie szerokich szkieł pod APS-C i wynika z tego, że dużo forumowiczów stawia na Canon EF-S 10-22 mm f/3.5-4.5 USM, ale ja chciałbym się dowiedzieć od Was czy moja propozycja będzie równie dobra :) Chyba, że mnie skierujecie na zupełnie co innego ?


Przeczytałem test Canon EF 16-35 mm f/4L IS USM i nie ukrywam, że bardzo mi się podoba ta propozycja. Teraz kilka pytań ?

1. Czy jest w ogóle sens kupna takiego szkła pod APS-C ?
2. Czy jest sens tyle dopłacać do "elki"w stosunku do C 10-22 ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

16-35 L IS to dość kontrowersyjny wybór do 70D. Obiektyw drogi, zakres ogniskowych niewielki, a maksymalny kąt widzenia niewiele większy, niż podstawowego 18-55.

Jeśli zależy Ci tylko na trochę większym polu widzenia (nie wiem czym teraz fotografujesz, ale zakładam, że czymś o minimalnej ogniskowej 18 mm), to możesz rozważyć 15-85 IS USM. Na pewno będzie o wiele praktyczniejszy na APS-C od 16-35.

10-22 na APS-C to właśnie odpowiednik zakresu 16-35 mm na "pełnej klatce".Ta konstrukcja ma już swoje lata, nie ma stałej jasności i stabilizacji, ale to ciągle dobry obiektyw.
Poza tym jest jeszcze kilka innych opcji do rozważenia. Na przykład mały, tani i naprawdę niezły optycznie 10-18 IS STM i mnóstwo różnych propozycji od innych producentów (Sigma, Tokina, Tamron). Pytanie, jakie masz wymagania odnośnie zakresu ogniskowych, jasności, osiągów optycznych, jakości wykonania, masy? Bez takich informacji ciężko cokolwiek polecić.
 
 
Tomash 
Początkujący



Posty: 41
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Fakt, zapomniałem podać jakim obiektywem fotografuję. Jest to Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM. Póki co przy moich zastosowaniach wystarcza, ale coraz bardziej denerwuje mnie to, że nie mogę nim szerzej ująć to co chcę sfotografować :/

Nowe szkło chciałbym nabyć pod kątem fotografii krajobrazowej. Zdecydowanie w tym chciałbym się ukierunkować i do tego potrzebny jest słoik z lepszymi parametrami niż mam dotychczas.

Nie ukrywam, że zależy mi na jakości zarówno samej konstrukcji obiektywu jak i jakości zdjęć. Jasność hmmm wiadomo, że chciałbym coś w okolicach 2.8, ale za tym idzie i cena. Masa nie ma większego znaczenia, bo w większości zdjęcia krajobrazowe będę robił na statywie :) , tak myślę, że w większości ;)

Brałem również pod uwagę Tokina AT-X PRO SD 14-20 mm f/2 (IF) DX, ale szczerze to miałem nigdy do czynienia z obiektywami tej firmy, więc nie wiem czy to sprzęt na miarę.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

To znacząco zmienia postać rzeczy.

Ogólnie jeśli nie zamierzasz w najbliższym czasie zmieniać aparatu na coś z większą matrycą, to nie widzę powodu, żeby brać 16-35.
Zastanawiałbym się nad wspomnianym Canonem 10-22 lub Sigmą 10-20 mm f/3.5 EX DC HSM, jeśli chcesz trochę lepsze światło. Obiektywy z serii EX z którymi miałem do czynienia były wykonane solidnie, ale jednak trochę gorzej niż seria Art Sigmy lub L Canona.
Dodatkową zaletą 10-22 USM będzie taka sama średnica filtra, jak 24-105 (mnie różne średnice we wszystkich obiektywach strasznie wkurzają). Opcji jest oczywiście sporo więcej, ale te są moim zdaniem najciekawsze.

Tokiny mają bardzo dobrą reputację, jeśli chodzi o jakość wykonania, ale osobistych doświadczeń z nimi nie mam.
 
 
Tomash 
Początkujący



Posty: 41
Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   

Aparatu w najbliższym czasie nie zamierzam zmieniać :)

Właśnie to samo sobie pomyślałem o średnicach filtrów, bo mam już jeden filtr (polaryzacyjny) zakupiony na 77, a z tego co widzę to proponowana przez Ciebie Sigma, jak i wspomniana przeze mnie Tokina mają średnicę 82...

Żebym wiedział, że takie będą rozterki przy APS-C to był zbierał na pełną klatkę :| nie ma to jak brak wiedzy w danym temacie.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   

No to pozostaje jeszcze jedno pytanie: kiedy chcesz dokonać zakupu?
Jeśli nie goni Cię czas, to polecam przetestować samemu różne opcje. Możesz na przykład wybrać się na jedną z tych imprez:
http://www.optyczne.pl/10...l_Optyczny.html
Jedna z lepszych możliwości sprawdzenia sprzętu przed zakupem, a przy okazji dobrze spędzony czas :)
 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   

Osobiście co mogę podpowiedzieć to kupowanie za duża kasę 16-35 po aps-c nie ma sensu skoro 10-22 jest świetnym obiektywem.
Mam 10-22 od kilku dobrych lat i mogę powiedzieć że zrobiłem nim wiele ciekawych zdjęć( zerknij do mojej galerii -większość szerokich kątów to z 10-22).
Dopiero od kilku miesięcy mam 16-35 po FF i mogę stwierdzić że nie widzę znaczącej różnicy pomiędzy tymi szkłami.
 
 
Tomash 
Początkujący



Posty: 41
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

ryszardo napisał/a:
No to pozostaje jeszcze jedno pytanie: kiedy chcesz dokonać zakupu?
Jeśli nie goni Cię czas, to polecam przetestować samemu różne opcje. Możesz na przykład wybrać się na jedną z tych imprez:
http://www.optyczne.pl/10...l_Optyczny.html
Jedna z lepszych możliwości sprawdzenia sprzętu przed zakupem, a przy okazji dobrze spędzony czas :)


Zakup nie jest może jakiś pilny, ale nie ukrywam, że chciałbym go nabyć, tak myślę do końca czerwca tego roku, jeszcze przed moim długim urlopem. Lecz wiadomo jak to jest z planami ;) Jednak opcja sprawdzenia sprzętu to dobra rzecz, tylko niestety nie będę się mógł wstrzelić w terminy proponowanych przez Ciebie imprez, choć nie ukrywam, że zapowiadają się zacnie :)

@witkot, fotki w Twojej galerii są świetne, jeśli takie będę mógł robić tym C 10-22 to jestem prawie zdecydowany,ale.... chciałbym, żeby ktoś się wypowiedział na temat konkurencyjnych szkieł Tamron, Sigma, Tokina ? oczywiście parametrami zbliżonymi do C 10-22 o ile takie istnieją.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

Tomash napisał/a:
chciałbym, żeby ktoś się wypowiedział na temat konkurencyjnych szkieł Tamron, Sigma, Tokina ?

A spojrzysz jeden temat wyżej od Twojego?
obiektyw szerokokątny do Canon EOS 750D
 
 
Tomash 
Początkujący



Posty: 41
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

komor napisał/a:
Tomash napisał/a:
chciałbym, żeby ktoś się wypowiedział na temat konkurencyjnych szkieł Tamron, Sigma, Tokina ?

A spojrzysz jeden temat wyżej od Twojego?


Już tam byłem i przeczytałem, ale jest tylko wzmianka o Sigmie 10-20 F3,5.
Przeczytałem już o tym szkle i nie pasuje mi parę rzeczy... np. brak możliwości nakręcenia filtrów.

Masz jakieś opinie na temat Tamrona, Tokiny, Nikkora ??
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

https://www.dxomark.com/L...6_1011_871_1011

https://www.dxomark.com/L...5_1011_756_1011
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017   

Tomash napisał/a:
Chyba, że mnie skierujecie na zupełnie co innego ?

Moim zdaniem, Tokina 11-16 2.8II albo 11-20 2.8 jest całkiem niezłym wyborem nie tylko do szerokich "krajobrazów", ale i niekonwencjonalnych kadrów przy tym ze światłem 2.8.
Zobacz test 11-20(klik)
Poza tym, 11-20 2.8 nie jest bardzo drogim szkłem. Za ok 2300 zł jest Twój.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017   

Tomash napisał/a:
Przeczytałem już o tym szkle i nie pasuje mi parę rzeczy... np. brak możliwości nakręcenia filtrów.

Na Sigmę 10-20 można nakręcać filtry.

muzyk napisał/a:
ale i niekonwencjonalnych kadrów przy tym ze światłem 2.8

Wolę o 1 mm szerszy kadr. ;)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

komor napisał/a:
Wolę o 1 mm szerszy kadr.

To już lepiej Sigma 8-16 :twisted:
 
 
Tomash 
Początkujący



Posty: 41
Wysłany: Czw 09 Lut, 2017   

[quote="komor"]
Tomash napisał/a:
Przeczytałem już o tym szkle i nie pasuje mi parę rzeczy... np. brak możliwości nakręcenia filtrów.

Na Sigmę 10-20 można nakręcać filtry.

Fakt mój błąd, musiałem przeczytać test innego obiektywu....

Przeczytałem na stronie newsa, że Tamron ma zamiar wypuścić pod APSC szkiełko Tamron 10-24 mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD , więc póki co wstrzymam się z bólami i poczekam na jakieś testy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14