Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 7D mark II/ Nikon D500
Autor Wiadomość
Pathfinder 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   Canon 7D mark II/ Nikon D500

Witam
Chciałbym zapytać kolegów o wybór aparatu (APSC) do zdjęć przyrodniczych(ptaki i nie tylko).
Oczywiście nie mogę sobie pozwolić na modele klasy profesjonalnej (1Dx II czy D5)
dla tego zostaje mi to co w temacie. Problem jest taki, że posiadam już stajnię canona z pełnoklatkowym aparatem (aktualnie od tygodnia 5DmkIV). Tyle, że on nie nadaje się do tego typu zdjęć. Byłem ostatnio w czatowni i krew mnie zalewała, pomijam ilość klatek na/s bo tego byłem świadomy (użytkowałem wersje II i III ) natomiast problemem (jednym z kilku) jest AF. Ogólnie loteryjny, potrafi na punktowym AF wyostrzyć ścianę lasu niż zajmującego 1/3 kadru Bielika. Tryb AI SERVO nadaje się do śledzenia krowy na pastwisku (najwyżej).
Body w tym momencie jest w serwisie z racji tego, że po kilku lub kilkunastu zdjęciach seryjnych wyskakiwał na wyświetlaczu ERROR - brak komunikacji z obiektywem, przeczyść styki. I tak co kilka zdjęć ...Za to obrazek magiczny, ISO genialne...
Dla tego pomyślałem, że sprzedam trochę rupieci i kupię porządny szybki aparat do tego typu zdjęć. Obok mnie w czatowni był człowiek właśnie z D500, to co wyrabiał ten aparat i jak zachowywał się AF (śledzenie) wprawiało mnie w osłupienie...
W związku z tym pytanie jaka jest(bardziej czy jest przepaść) różnica między 7D mkII a D500, czy warto pchać się w drugi system do tego typu zdjęć ?
Jestem Canoniarzem od zawsze ale trochę mi ,,witki" opadły ...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Uważasz, że Twoje problemy z AF modelu 5D IV są reprezentatywne dla wszystkich egzemplarzy? Wyskakujące błędy raczej wskazują na problem z egzemplarzem. Przecież 5D od wersji III ma co najmniej przyzwoity AF.

Nie mam doświadczenia w foto przyrody, ale ostrzenie punktowym? To aż prosi się o strzały „w las”. Chyba że mówimy o statycznej pozycji, ale wtedy to na 100% problem serwisowy, a nie wina modelu aparatu.

Mając szklarnię Canona nie zastanawiałbym się nad D500, chyba że chcesz zupełnie zmienić stajnię albo stać Cię na utrzymaniu potrzebnego obiektywu/obiektywów z innego systemu tylko do tych celów. Ogólnie ujmując, wybierając taki aparat do przyrody nie da się pominąć kwestii obiektywu, który w tym rodzaju fotografii potrafi być wielokrotnie droższy od korpusu. Czyli najpierw wybieramy obiektyw, a do niego dostosowujemy stajnię i korpus.
 
 
Pathfinder 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Nie powiedziałem, że wszystkie modele 5D IV, maja taką wadę Tylko, że mój. Punktowy pomiar przy przy FF daje mi gwarancję trafienia GO tak by przynajmniej oko było ostre. Rzecz odbywała się w czatowni , aparat był na statywie. Zresztą próbowałem różnych trybów AF, miałem czas. Skutek podobny, od czasu do czasu AF się mylił...
Wrócę jednak do korpusów z tematu, zależy mi na opinii użytkowników, szczególnie 7D mark II, o ich doświadczenia z tym body pod kątem AF. Szkoda mi rozstawać się z systemem, (po wielu latach). Jednak trochę jestem zawiedziony, to nie są gadżety tylko profesjonalny sprzęt.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Dlaczego bierzesz pod uwagę tylko nowe modele, nowe egzemplarze?
Jest duża podaż używanych Canon 1Dx i niezłe ceny.
http://www.ebay.com/sch/i...=p2045573.m1684
http://www.ebay.com/sch/i...=p2045573.m1684

(D4 http://www.ebay.com/sch/D...rom=R40&_nkw=d4 i D4s http://www.ebay.com/sch/D...4s&LH_PrefLoc=2 -ale tu musiałbyś wymienić obiektywy -a oferta, i ceny markowych nowych i używanych (dostępność) się różnią)

Co do opinii użytkowników, to raczej nie znajdziesz osoby która by przestrzelała w podobnej tematyce D500 i 7D II, wiec usłyszysz, że AF ich Nikona lub Canona działa zajebiście (bo to najlepsze modele aps-c marek).
Na twoim miejscu raczej próbowałbym umówić się z właścicielami obu modeli żeby sprawdzić je osobiście.
Chyba że producenci robią jakieś warsztaty-?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Pathfinder napisał/a:
Nie powiedziałem, że wszystkie modele 5D IV, maja taką wadę Tylko, że mój.

To nie lepiej oddać (skoro nowy) jako niesprawny i dostać sprawny, zamiast kupować kolejny aparat, do tego z innego systemu?

Pathfinder napisał/a:
Punktowy pomiar przy przy FF daje mi gwarancję trafienia GO tak by przynajmniej oko było ostre. Rzecz odbywała się w czatowni , aparat był na statywie.

Skoro statyczna scena, to oczywiście masz rację. Tym bardziej aparat do serwisu, lub z powrotem do sklepu, skoro ma dopiero tydzień.
 
 
Pathfinder 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Heh, nie ma tak dobrze, zwrócić można tylko w sklepie internetowym i to towar nie rozpakowany. W stacjonarnym obowiązuje procedura, niby racja bo kto jeśli nie serwis może stwierdzić czy uszkodzenie było,,wrodzone" czy ja mu pomogłem (na przykład upadł). A potem decyzja o ewentualnej naprawie/wymianie...
Tyle, że to trwa, serwis ma 2 tygodnie na diagnozę, potem ewent. naprawa itd. Ja tydzień temu oddałem do sklepu. W systemie widnieje jako dostarczony do serwisu, a serwis nie ma takiego urządzenia(dzwoniłem dzisiaj). Po za tym kupiłem nowy i na przykład nie życzę sobie by od razu wędrował do naprawy.
No i bądź tu klientem :evil:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Jak kolegę stać na drugi system to D500. 7Dmark II nie zrobił na mnie aż tak pozytywnego wrażenia, choć to tylko pare godzin obcowania. Natomiast D500 na poprzednim zlocie robił robotę. Ja bym szukał używanego 1Dx. Można trafić na spoko egzemplarz.
 
 
Pathfinder 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

Dzięki za podpowiedzi :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15