Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Małe, domowe "studio"
Autor Wiadomość
magiera23 
Bywalec


Posty: 106
Skąd: BHX
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

No wlasnie tego sie obawialem. Moja zona uparla sie na mini studio. Jaka wiec powinna byc optymalna wielkosc sofboxa. Tak zeby to mialo rece I nogi. Chodzi of fotografie niemowleca I dziecieca. Czy moze lepiej pomyslec o innym rozwiazaniu w kwesti oswietlenia?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Moim zdaniem 120cm to max – pamiętaj, że softbox jest też głęboki a za nim wystaje jeszcze lampa.
Mam softbox 120x80 i oktę 80cm (teraz bym kupił trochę większą) - tym zestawem da się jako tako manewrować w małym pomieszczeniu.
 
 
magiera23 
Bywalec


Posty: 106
Skąd: BHX
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Dziekuje. A co z lampa? Quantum move 300 bedzie ok do 120cm? Czy moze slabsza I dokupic cos jeszcze z oswietlenia?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

300Ws spokojnie wystarczy, ale i tak pomyśl o ustawieniu drugiego światła.
Jeśli nie widziałeś "na żywo"dużego softboxa koniecznie idź do sklepu foto zanim zamówisz. Niby wiadomo ile to jest 120cm, ale z lampą i na odpowiednim statywie wygląda to trochę inaczej.
 
 
magiera23 
Bywalec


Posty: 106
Skąd: BHX
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Duzych softboxow na zywo nie widzialem. Mamy tez dwa male kwadraty 60cm . Choc do tej pory zona uzywala raczej tylko lampy na aparacie, Speedlite 430 canona. Czasem jednego z tych malych plus blendy itp Pomysle I cos wykombinuje a do sklepu tez bedzie warto sie przejsc. Dzieki za pomoc
 
 
kelvinpiotr 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 185
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Nie lepsza okta ok 150 cm ?? Moim zdanie lepsze , równomierniejsze światło . Do tego żuraw do ok 230 cm z przeciwwagą i spokojnie w 25 m2 można manewrować ustawiając żurawia przy ścianach .
 
 
magiera23 
Bywalec


Posty: 106
Skąd: BHX
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Cos takiego ?

Nie zajmuje to czasem wiecej miejsca?
https://mitoya.pl/inne-statywy/1358-boom-zuraw-studyjny-warszawa.html
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

magiera23 napisał/a:
Mam pytanie czy softbox 180cm nie bedzie za duzy do studio wielkosci 25m??

Oktę zwykle chyba daje się lekko z góry, szczególnie jeśli to będzie niemowlęce foto. Jak toto będzie miało 180 cm, a pomieszczenie ma 250 cm (?) to zbyt wysoko podnieść się nie da. Z drugiej strony tak duża okta dałaby bardzo miękkie rozproszone światło, ale do takich celów to ja wolałbym raczej prostokątny wielki softboks.

magiera23 napisał/a:
I jeszcze pytaniec cxy ktos orientuje sie jak jest roznica pomiedzy normalnym softboxem a seria quadralite??

Quadralite to nazwa marki, dawniej Quantuum. Nie wiem co masz na myśli pisząc „normalny softbox”. Jakościowo i cenowo modyfikatory tej marki (Quantuum/Quadralite) to jest nieco powyżej średniej chińskiej, na pewno sporo powyżej najtańszego shitu z Allegro. Mam softboksy m.in. 60x60 i 40x80 od nich i jestem zadowolony. Choć ostatnio kupiłem duży softbox Phottixa, o taki i jestem pozytywnie zaskoczony, bo regulacja obracania metalowego pierścienia z mocowaniem Bowens działa płynniej niż w softach Q. (i o wiele lepiej od bezmarkowego softa 120x80, którego dotąd używałem).

Marlut napisał/a:
Moim zdaniem 120cm to max

kelvinpiotr napisał/a:
Nie lepsza okta ok 150 cm ??

Też uważam jak koledzy. 120-150 to maks.

magiera23 napisał/a:
A co z lampa? Quantum move 300 bedzie ok do 120cm? Czy moze slabsza I dokupic cos jeszcze z oswietlenia?

300 Ws to nie jest znowu aż tak dużo, lepiej mieć zapas. Szybciej się będzie ładować w przypadku, jak będziesz miał potrzebę szybkiego strzelenia 2-3 razy, co w fotografii portretowej się przydaje. Przy softboksie 120x80 odległym od planu o 1 metr (czyli blisko!) dla przysłony f/8 przy ISO 100 wchodzę na ustawienie 7.0–8.0 czasem przy lampie Move 300.

magiera23 napisał/a:
Cos takiego ?
https://mitoya.pl/inne-statywy/1358-boom-zuraw-studyjny-warszawa.html

Ten żuraw jest kiepski, bo ma upierdliwą regulację tym ząbkowanym kręciołkiem. Mam nieco tańszą wersję tego i jest bardzo OK. Widzę, że ta wersja jest z kółeczkami i wygodniejszym mocowaniem przeciwwagi (ja mam samą nakrętkę, bez rączki), więc będę musiał dokupić, bo i tak planowałem mieć drugi boom na wyjazdy.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Tez bawie sie w mini-studio i po serii eksperymentow 135cm okta jest dla mnie max. I to jeszcze ze wzgledu na to, ze jest wyjatkowo plytka. To nie jest tylko kwestia powierzchni ale i wysokosci pomieszczenia.

Niemowlaki sa "miekkie" z natury, to tak ogromne (180 cm) zrodlo swiatla nie jest konieczne. Moim zdaniem dobrze "wypelniona" swiatlem 100-tka wystarczy, a uzyskana swoboda manewrowania jest nie do pogardzenia.

[ Dodano: Pon 12 Gru, 2016 15:18 ]
komor napisał/a:
duży softbox Phottixa,
Jak rozwiazales kwestie "grid'a" ?
 
 
magiera23 
Bywalec


Posty: 106
Skąd: BHX
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Tyle tylko ze to nie bedzie tylko fotografia noworodkowa. Mysle ze zdecyduje sie na 150cm. Napewno wiekszy bedzie lepszy przy fotografii dzieciecej. Przy 25m2 nie powinno byc az tak malo miejsca na manewrowanie. Co do stojaka to lepiej kupic zuraw od razu? Ma wieksze zastosowanie od normalnego stojaka ( mysle tu o ustawianiu ) ?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Możesz zacząć od zwykłego statywu oświetleniowego –mocowanie lampy daje możliwość pochylania modyfikatora.
Jak się trochę pobawisz będziesz wiedział co dokupić z drugą lampą.

Jeszcze jedna opcja - softbox 120x80 łatwo postawić na podłodze - z tyłu opiera się na lampie i takim zestawem możesz śmigać za dzieckiem po całym pokoju;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

cybertoman napisał/a:
komor napisał/a:
duży softbox Phottixa,
Jak rozwiazales kwestie "grid'a" ?

Rozwiązałem ostatecznie, czyli nie ma tam grida. :) W tym poprzednim no-name też nie miałem, ale w moich zastosowaniach to nie przeszkoda. Prawdopodobnie i tak dokupię tej samej wielkości boks Quadralite z gridem, na stałe do studia, bo tego Phottixa to z myślą o wyjazdach kupiłem, bo on się fajnie szybko rozkłada jak parasolka.

magiera23 napisał/a:
Co do stojaka to lepiej kupic zuraw od razu?

To się nie kupuje zamiast, tylko oprócz. :) Niestety do studia trzeba mieć trochę różnych rzeczy, nie wszystko używa się naraz i jednocześnie. Zacząć możesz od dwóch normalnych statywów, jeśli będziesz miał dwie lampy. Jeśli jedną, to możesz zacząć od booma (żurawia), bo on od biedy statyw zastąpi, choć do noszenia to będzie ciężki komplet. No ale niektóre mają kółka, jak ten z mojego linku.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

magiera23, jeśli jeszcze nie kpiłeś lamp, zerknij w Cyfrowe.pl na Powerlux VC-300LR.

[ Dodano: Pią 16 Gru, 2016 13:15 ]
Jeszcze jedna uwaga - na stronie sklepu cyfrowe.pl lampa występuje jako Powerlux, ale jest to oryginalne Visico VC-300HHLR plus. Właśnie dokupiłem sobie drugą :)

Visico300.jpg
Plik ściągnięto 8037 raz(y) 161,58 KB

 
 
magiera23 
Bywalec


Posty: 106
Skąd: BHX
Wysłany: Nie 19 Lut, 2017   

Marlut napisał/a:
magiera23, jeśli jeszcze nie kpiłeś lamp, zerknij w Cyfrowe.pl na Powerlux VC-300LR.


nie kupiłem jeszcze. Przedłużyło się z przyczyn naturalnych.

Ta lampa jest już niedostępna na cyfrowe ale znalazłem gdzieś indziej.
powerlux vc-300lr

Po za Twoją opinią na cyfrowe Marlut nie mogę znależć za dużo innych opinii . Ale lampa wydaje się być ok. Przynajmniej z opisów i zdjęć.
Ceny podobne.
Mógłbym kupić Quantuum Pulse 300 + Navigator
lub tą Powerlux VC-300LR
Używał może ktoś obu lamp?? Jest jakaś znacząca różnica miedzy nimi?

i jeszcze jedno. Na niektórych lampach VC-300LR jest napis visico na innych powerlux .Jest jakaś różnica?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Lut, 2017   

Tu masz pełną ofertę i do tego taniej:
http://fsfoto.pl/product_...nie-Bowens.html
strona firmy http://www.visico.com/index.htm

Ja jestem zadowolony, mam dwie sztuki które już zdążyły na siebie zarobić :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 18