Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vanguard Orros 8x25
Autor Wiadomość
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Nie 19 Lut, 2017   

Oj przydało by się potestować i powymieniać doświadczeniami, przydało ...

Właśnie dzisiaj, korzystając z tego że temperatura wreszcie powyżej zera i słoneczko ładnie świeciło, wybrałem się na dłuższy spacer w teren, biorąc wreszcie kupionego niedawno Olympusa 8x25.
No i ...

Już go nie polecam !

To tylko pierwsze wrażenie z używania a terenie, ale:

- różnica między odstępem źrenicy a fizycznym rozmiarem plastykowych muszli w pozycji wysuniętej jest zbyt duża, już nawet kombinowanie z opieraniem ich pod brwiami nie pomagało, jak na moją anatomię twarzoczaszki to brakuje im ok. 3-4 mm !

- czarny, chyba metalowy pierścień pomiędzy obiektywem i początkiem korpusu jest błyszczący! Więc chyba mogę słusznie podejrzewać że dziwne przejaśnienia, zamglenia dolnej części obrazu mają z tym jakiś związek. Choć trzeba jeszcze dodać że mój 20-letni Samyang miał za obiektywami ładne wewnętrzne karbowanie blokujące odblaski, którego Olympus nie ma...

Na załączonych obrazkach spróbowałem to graficznie przedstawić.
I tak to kolejny raz okazuje się że zabawa lornetką w sklepie to nie to samo co zabawa w prawdziwym terenie ...

A taki był ładny ten Olympus, tak jakoś mnie zachwycił na obrazkach jak go m.in. tu na Optycznych 5 lat temu przedstawiano, i jakoś mnie tak wzięło że "muszę go mieć" ...

Dla zainteresowanych:

http://www.optyczne.pl/43...erii_WP_II.html

OLY MPUS 8x25 WP II.jpg
Plik ściągnięto 5232 raz(y) 17,58 KB

Przykład.jpg
Plik ściągnięto 5232 raz(y) 73,46 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Przeglądając nowości lornetkowe, znalazłem serię Omegon Talron HD. Nikt wcześniej o nich nie wspominał. To cała rodzinka z najmniejszymi przedstawicielami: 8x26 i 8x34.
Lorneteczka 8x26 wygląda ciekawe z 7-stopniowym polem, masą 320g i ceną 520zł u dystrybutora krajowego oraz 75 Euro na ebay'u. ER - nieznany.
Czy ktoś miał już w rękach te lornetki?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Zależność jest zazwyczaj taka: stosunkowo duże pole = mały ER. Obstawiam 12 do max 14mm
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

Witajcie,

sprawa na dzisiaj wygląda tak: umówiony jestem wstępnie na koniec tygodnia z Kotem Sylvestrem na spotkanie przy "szkle". :wink:
Podczas spotkania Kot Sylvester ma mi zaprezentować tajemniczą "Wundrwaffe", której zakupu trudno mi się podobno będzie oprzeć. O efektach spotkania oczywiście poinformuję Koleżeństwo na forum.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

jutomi napisał/a:
Przeglądając nowości lornetkowe, znalazłem serię Omegon Talron HD. Nikt wcześniej o nich nie wspominał. To cała rodzinka z najmniejszymi przedstawicielami: 8x26 i 8x34. bo
Lorneteczka 8x26 wygląda ciekawe z 7-stopniowym polem, masą 320g i ceną 520zł u dystrybutora krajowego oraz 75 Euro na ebay'u. ER - nieznany.
Czy ktoś miał już w rękach te lornetki?


Jutomi seria Talron HD jest reklamowana na stronie sklepu Astroshop (który jak podejrzewam jest właścicielem tej marki) od niedawna. Zauważ że lornetki Omegon występują tylko na rynku niemieckim. Niektóre modele z seri Talron HD mają jak przypuszczam swoje "klony" występujące pod inną nazwą na innym rynku. Porównaj zresztą Sam ich podstawowe parametry a więc powiększenie i pole:

http://www.opticalvision....ucts/30212.html

Chcący obejrzeć Omegony trzeba by pofatygować się do miasta Landsberg a to spory kawałek drogi cena paliwa mogłaby osiągnąć a nawet przewyższyć cenę niejednej lornetki.

Ps. Chyba jedyną nadzieją w tym temacie może być prawdopodobieństwo że posiadamy na tym terenie "swojego forumowego człowieka" który zechciałby zadać sobie trud odwiedzenia tego sklepu i podzielenia się na forum informacją.
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

Jestem pewny, że to Omegon Talron to jeden z wielu brandów tych lornetek. Liczę, że wcześniej czy później wypłynie jakiś dystrybutor, który będzie miał te lornetki fizycznie w jakimś krajowym salonie.

Poza każdy z nas "napala się" czasami na zakup w sieci wyrobu, którego nie miał w ręku i albo jest zadowolony, albo w dziale Giełda ląduje kolejne ogłoszenie sprzedaży. :mrgreen:
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

Dobra dachowka za 500pln. Takie cuda tylko w erze :mrgreen:
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

Moje pokolenie pamięta jeszcze czasy sprzedawania tandety pod dziwnymi nazwami. Na przykład mój kolega kupił sobie magnetowid "Panasonixa" w super cenie - ponoć tak dobry jak "Panasonic" a tańszy!

Ludzie - jest tyle renomowanych firm produkujących lornetki, że szkoda życia na zawracanie sobie głowy generykami.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

Maciek napisał/a:
Ludzie - jest tyle renomowanych firm produkujących lornetki, że szkoda życia na zawracanie sobie głowy generykami.

Dobrze jest, jeśli z renomą idzie w parze jakość. Ja jeszcze pamiętam czasy, kiedy renoma była równoznaczna z jakością (i nie dotyczyło to tylko produktów optycznych). Teraz są takie czasy, że generyki kosztując niewiele bywają porównywalne (a niekiedy nawet lepsze) niż ich renomowane i drogie odpowiedniki.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

Benedykt napisał/a:
Teraz są takie czasy, że generyki kosztując niewiele bywają porównywalne (a niekiedy nawet lepsze) niż ich renomowane i drogie odpowiedniki.
Ta zasada obowiązuje na rynku farmaceutycznym ;)
W przypadku lornetek można liczyć na to głównie przy prostych i tanich konstrukcjach porro, jak np. seria BA8 7x50 i 10,5x70 kontra Fujinon FMT(R)-SX2, przy szerokokątnych wersjach 10x50 i 15-16x70 nie udało się już zbliżyć do ideału.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 25 Lut, 2017   

Benedykt co tak zamilkłeś? No pochwal się w końcu co kupiłeś?
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 25 Lut, 2017   

Cytat:
sprawa na dzisiaj wygląda tak: umówiony jestem wstępnie na koniec tygodnia z Kotem Sylvestrem na spotkanie przy "szkle". :wink:

Sprawa w toku.

[ Dodano: Sob 25 Lut, 2017 23:52 ]
Hehe:-)
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Nie 26 Lut, 2017   

Witajcie!

Jeszcze nic nie kupiłem. Prawdopodobnie zakupu dokonam za około dwa tygodnie. Tak więc daję sobie jeszcze kilka dni na przemyślenie sprawy.

Spotkałem się dzisiaj z Kotem Sylvestrem któremu serdecznie dziękuję za poświęcony mi czas. Wiem już, co to za "tajemnicza" lornetka. To Bynolyt Puffin 8x25 DWCF -> http://webshop.waygroup.n...9&astab=Bynolyt
Ważne jest to, że cena, za jaką można ją kupić jest sporo niższa niż ta podana na wskazanej stronie. Czyli poniżej 600 zł.
Lornetka bardzo mile mnie zaskoczyła. I polem widzenia wynoszącym ponad 8 stopni, i jakością dawanego obrazu, i solidnością wykonania. Mam natomiast małą niepewność, czy lornetki sprzedawane przez tego sprzedawcę objęte są pełną gwarancją producenta. Gdyby się potwierdziło, że tak - to nie będę ukrywał, że Bynolyt będzie moim faworytem.
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

A jak 13-milimetrowy ER tej lorneteczki wygląda w praktyce; nie jest mimimalnie za mało komfortowy?
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

jutomi napisał/a:
A jak 13-milimetrowy ER tej lorneteczki wygląda w praktyce; nie jest mimimalnie za mało komfortowy?

W przypadku patrzenia przez lornetkę bez okularów - bez najmniejszych zastrzeżeń. W przypadku patrzenia przez okulary rzeczywiście komfort obserwacji spada. Ale coś za coś. Pentax ma ER 21 mm, ale pole tylko 5,5*. Kowa ma ER 15 mm, przy polu 6,2*. Najchętniej to bym kupił dobrą lornetkę do 600 zł z ER 21 mm i polem ponad 8*. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 18