Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Prezent świąteczny dla żony
Autor Wiadomość
Game 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   Prezent świąteczny dla żony

Cześć wam, na święta chcę kupić aparat żonie bo zawsze chciała mieć "dobry" i od kiedy pamiętam robienie jak i oglądanie zdjęć sprawia jej niesamowitą przyjemność. Budżet na ten cel, to powiedzmy do 3000zł. Przyjmijmy że przyszła obdarowana nie ma doświadczenia z fotografią czyli byłby to sprzęt do nauki ale jest ambitna i nie chcę by po kilku miesiącach ją ograniczał choć wiem że aparat to tylko maszyna i najwięcej od człowieka zależy. Ja od jakiegoś czasu czytam różne fora o tematyce fotograficznej ponieważ nie lubię niczego kupować nie wiedząc co to, jak działa no i co warto a co nie. Na dzień dzisiejszy z tego co poczytałem najbardziej uśmiecha się do mnie D5300 + ob.18-105 VR, który mieści mi się w budżecie i daje 100 w zapasie chociażby na kartę pamięci itp. I z mojej strony pytanie takie czy byłby to dobry wybór z takim obiektywem na początek?

Zazwyczaj branie kitowego 18-55 wszędzie odradzają chociażby na korzyść dopłacenia do w/w a czy może warto w zamian za 18-105 wziąć taki zestaw, który również siedzi w budżecie?
http://www.oleole.pl/lust....i-czarny.bhtml
Zastanawia mnie czy warto dokładać 100zł i pchać się w te dwa obiektywy bo pewnie jeden 18-105 ogólnie z mniejszym zakresem będzie dla niej wygodniejszy niż przekładanie szkiełka szczególnie że chodzi o początkującego zanim zrozumie, który dobrać i czego tak naprawdę potrzebuje? Czy źle kombinuje?

Idąc dalej tym tropem myślałem jeszcze nad serią D3xxx np. D3300 jest sporo tańszy i powinien na początek wystarczyć, ale ogólnie raczej go odradzacie ponieważ, że jest uboższy no i tutaj mam dylemat czy warto dokładać ~700zł do D5300 będąc na samym początku drogi choć uczeń pewnie będzie ambitny ;)

Taranując drugą stronę barykady jak w tym wszystkim wypada Canon w tym budżecie cenowym z modelem 750D/760D? czy jest to jakaś alternatywa? Znalazłem ciekawą propozycję ze zwrotem?
>> http://www.mediaexpert.pl...-body,id-343745

Jestem otwarty na konstruktywne uwagi i propozycje :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Game napisał/a:
Na dzień dzisiejszy z tego co poczytałem najbardziej uśmiecha się do mnie D5300 + ob.18-105 VR

I ten kup. Bardzo dobrzy aparat. Obiektyw, choć ciemny - ostry o przyjemnych ogniskowych.

Z kolei z Canonem zwłaszcza 750D zrobisz/Twoja żona niezłe filmy, w których zwłaszcza model ten jest bdb.
 
 
Game 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Sprzęt ma być na start w 90% dla niej do robienia zdjęć bo ją to kręci, jeśli chodzi o filmowanie to może, czasem jej podkradnę bo jestem bardziej za filmowaniem niż zdjęciami.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Jak tak, to Nikon.
D7200 z tym samym obiektywem też by mógł być, jeśli cena w miarę.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Parę lat temu w podobnej sytuacji (lustro dla początkującej, mało filmów) doradziłem bliskiej znajomej Nikona D5000 z tym właśnie szkłem. Bo uniwersalny zestaw na początek, a potem sobie łatwo rozszerzyć. Do tej pory jest z aparatu zadowolona - choć ma już innego bliskiego znajomego, a ja mam żonę i dziecko ;) A D5300 to naturalny rozwój linii...

Będzie ok, o ile gabaryty nawet takiej małej lustrzanki nie przeszkadzają (w tej cenie da się kupić mniejszy i też nieograniczający bezlusterkowiec), a komputer jest w miarę nowy (bo do obróbki takich 24 Mpix plików to jednak taki przeciętny 5 (i więcej) -letni komputer będzie niewygodny).

D7200 oczywiście dużo lepszy, ale większy.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Gru, 2016   

Za 2350zł jest Pentax K-50 + DAL 18-55 mm WR + DAL 50-200 mm WR, za resztę np. manualna lampa błyskowa YN 560III i jeszcze sporo zostanie na czekoladki ;)

Druga propozycja za ~ 3000zł to Pentax K-50 + DAL 18-55 mm WR +Samyang 85 mm f/1.4 IF ED MC Aspherical
 
 
Game 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 17 Gru, 2016   

Parę tygodni temu wiedząc już, że pierwszy aparat ma przede wszystkim się podobać by chcieć nim robić zdjęcia będąc w markecie pod pretekstem cb radia pozwoliłem by sama zaszła na stoisko z aparatami więc podpuściłem ją aby sobie je pomacała, poklikała i pogrzebała w menu, to już na pierwszy rzut oka spodobał jej się D3300 i do tego jeszcze niska cena, z canona w tym budżecie wkurzało ją brak miejsca na mały palec stąd głównie szukałem Nikonów. Jeśli chodzi o D7200 fakt jest większy i cięższy bo też go mierzyła i skomentowała "ale ciężki" :wink: do tego samo body jest tysiąc ponad budżet więc będę musiał się wstrzymać.

Może do tego body wybrać inny obiektyw?
Pentax? Poczytam, porównam, wezmę pod uwagę.

Czy jest potrzebne lustro? Odpowiedź jest banalnie prosta - Nie mam zielonego pojęcia, ona z resztą też :mrgreen:

[ Dodano: Nie 18 Gru, 2016 14:45 ]
Od całego czytania i porównywania mam jeszcze bardziej namieszane w głowie :lol:
Ogniskowa nikkora czy światło sigmy z tańszym body:
D5300 + n18-105 czy D3300 + sigma 17-50/f2.8 ?? :shock:
 
 
konwalia 
Nowy



Posty: 1
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   Re: Prezent świąteczny dla żony

Game napisał/a:


Taranując drugą stronę barykady jak w tym wszystkim wypada Canon w tym budżecie cenowym z modelem 750D/760D? czy jest to jakaś alternatywa? Znalazłem ciekawą propozycję ze zwrotem?
http://www.mediaexpert.pl...-body,id-343745


jako przekonany adepta Canona - popieram. może ewentualnie być 650D, skromniejszy, w Mediaexpercie ostatnio w wyprzedaży
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15