Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka dla okularnika?
Autor Wiadomość
mateuszkt 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   Lornetka dla okularnika?

Witam,
zastanawiam się nad niedużą lornetką, z której można komfortowo korzystać w okularach korekcyjnych. 8x32 byłoby chyba idealne, 8 lub 10x42 też może być.
Na jakie modele warto zwrócić uwagę?
Czy z góry odpuścić sobie i pogodzić się z koniecznością zdejmowania okularów?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

Najlepsza jakość stosunku do ceny z dużym odstępem źrenicy:

http://www.oleole.pl/lorn...CFczKsgodaQIEAg

[ Dodano: Sob 25 Mar, 2017 21:29 ]
Lekka, powloki dielektryczne z korekcją fazy. Nie jedna 8x32 jest od niej cięższa. No i na deser szklo ED.

[ Dodano: Sob 25 Mar, 2017 21:32 ]
Jakby co to mam ją i jestem okularnikiem i nie trzeba sciągac okularów.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

mateuszkt, większość lornetek nadaje się do używania w okularach, te z większym dostępem źrenicy będą lepsze. Trzeba sprawdzić na ile muszle pasują do szkieł, tzn czy dobrze przylegają i nie przepuszczają bokiem światła. Lornetki z dużymi i miękkimi muszlami sprawdzają się lepiej, także "tradycyjne" - wywijane gumowe lub silikonowe najczęściej są OK.

[ Dodano: Sob 25 Mar, 2017 22:03 ]
Ile chcesz wydać?
Jeśli w przedziale 500-2000zł tu jest stosowny wątek:
http://forum.optyczne.pl/...der=asc&start=0
 
 
mateuszkt 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

RoboBat, dzięki. Ten nikon wygląda ciekawie. Odstęp źrenicy prawie 20mm. Spróbuję gdzieś się do niego przymierzyć
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 26 Mar, 2017   

Mateusz, wszystko zależy od tego, czy:
- masz dużą wade wzroku
- czy masz astygmatyzm.
Jeśli obie odpowiedzi się "tak", to raczej pozostaje Ci konieczność obserwowania w okularach
Jeśli obie odpowiedzi są "nie" - to nie przejmuj się okularami i bierz lornetkę z odsunięciem źrenicy rzędu 13-15mm i będzie bardzo dobrze.

Pamiętaj, że obserwacja BEZ okularów jest znacznie wygodniejsza i masz lepszą kontrolę nad bocznym światłem, które może z boku przedostać się do oczodołu.
Celuj w Nikona Monarch 7 8x30!
 
 
mateuszkt 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Nie 26 Mar, 2017   

Goornik, no właśnie miałem obawy odnośnie bocznego światła. Moja wada wzroku nie wymaga obserwacji w okularach. Chodziło mi raczej o wygodę i brak konieczności zdejmowania okularów. moja obecna lornetka ma odsunięcie źrenicy lekko poniżej 13mm, więc bezwzględnie wymaga zdjęcia szkiełek z nosa.
A serię Monarch swoją drogą muszę potestować. Niestety w abfoto ostatnio mieli tylko aculony.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 26 Mar, 2017   

Jeśli comfort jest aż tak wysoki to ZDECYDOWANIE nastaw się na obserwację bezpośrednio "oko-lornetka"
 
 
mateuszkt 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Nie 26 Mar, 2017   

No i wszystko jasne. Dzięki za radę
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Nie 26 Mar, 2017   

Przy okazji tematu mam pytanie: jaki ER (chodzi o minimalną wartość) jest komfortowy dla obserwacji bez okularów?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 26 Mar, 2017   

mateuszkt, jeśli masz okulary z dobrą powłoką antyrefleksyjną i dopasujesz do nich lornetkę, która także nie będzie podatna na odbicia światła od strony okularów, nie masz się czego obawiać.

Benedykt, dla mnie w okolicy 13mm jest OK
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 26 Mar, 2017   

Z moich doświadczeń wynika, że im większy odstęp źrenicy tym lepiej. Przydaje się to np. podczas użytkowania lornetki w niskich temperaturach np.gdy wdrapiesz się na jakąś górkę i się zasapiesz, i zapragniesz objechac widnokrąg za pomocą swojego cudeńka a para z wydychaneo powietrza skutecznie ci to uniemożliwia osadzając się na szkłach okularów twojej lornetki. Wtedy 20 mm odstępu źrenicy wydaje się zbawienne do przewentylowania tej przestrzeni między okiem a okularem. Drugi przypadek to okulary słoneczne. Jak widać nie tylko okularnicy noszą okulary. I tak na koniec mogę ci dodać, że lornetki z dużym odstępem źrenicy to juz raczej nie są instrumenty niskiej jakości. Jak juz lornekta ma te 20 mm i więcej to w ciemno obstawiam, że to musi być zacny sprzęcik
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

Benedykt napisał/a:
Przy okazji tematu mam pytanie: jaki ER (chodzi o minimalną wartość) jest komfortowy dla obserwacji bez okularów?

nie ma reguły - zależy od anatomii gęby i długości rzęs.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

Marlut napisał/a:
Benedykt, dla mnie w okolicy 13mm jest OK

A 10 mm?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

10mm może być mało, ale jak pisze goornik, to kwestia indywidualna. Przy małej średnicy muszli będziesz obcierał rzęsami o okular, przy dużej może jakoś to będzie. Trzeba sprawdzić.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

Benedykt napisał/a:
A 10 mm?


Domyślam się że chodzi o to:

http://www.fotoplus.pl/lo...tar-EX-8x25-DCF

Masz dwa miejsca w Krakowie gdzie można to sprawdzić i tak właśnie należy zrobić w tak indywidualnej kwestii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15