Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
mały pojedynek dwóch Nikonów
Autor Wiadomość
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   mały pojedynek dwóch Nikonów

Witam.

Chciałbym zapytać Was o taką sprawę :smile:
Od kilku dni mam Prostaffa 7s 8x30. Spodobał mi się za to że obraz jaki daje jest ostry(przynajmniej dla mnie żółtodzioba) i nawet skromne pole jakoś nie przeszkadza. Mam też Nikona Actiona EX 8x40 i coś mnie podkusiło żeby zrobić krótki teścik tych szkiełek. Wiadomo 8x30 jest do obserwacji dziennych ale ja swój pojedynek Nikonów rozegrałem w nocy a konkretnie poligonem był Księżyc. Tak coś przeczuwałem że może być ciekawie. Tanie porro vs tani ale chwalony roof. No i się zdziwiłem bo Księżyc w Prostaffie był jakby jaśniejszy i bardziej jednak szczegółowy(tak minimalnie). EX wpadał w żółty więc te 40 mm jakoś przewagi nie dało. W EX-e Luna nieco większa. Pisząc ten wątek zerknąłem na testy tych Nikonów ale chciałbym Was zapytać czy Prostaff jest optycznie lepszy od EX-a? Bo jeśli tak to pokuszę się o stwierdzenie że porro jest niestety na wymarciu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Rozrzut jakosciowy w porro jest duzy tak samo jak w roof prism,Nikon action Ex to nic takiego wybitnego,zeby pobic dobre porro to roof musi 3 razy tyle kosztowac,
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Mam świadomość tego że to dwie tanie lornetki i dlatego EX był moim faworytem a tu mała niespodzianka. Pewnie że do astro wolę EX-a ale Prostaff wczoraj mnie pozytywnie zaskoczył kolorystyką i ostrością obrazu oglądanego Księżyca.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Poza tym patrząc przez lornetkę na jasny Księżyc w pełni i tak nie wykorzystałeś 40 mm obiektywu Actiona EX. Myślę, że jego przewaga byłaby dobrze widoczna w ciemną noc na słabych obiektach.
Przy patrzeniu na jasne źródła światła ważna jest też czystość optyki. Wystarczy smuga po palcu, aby kontrast obrazu mocno spadał.
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Tak trochę chciałem delikatnie wywołać dyskusję na temat powłok fazowych, transmisji w tych Nikonach. Kolega Marlut też mnie uświadomił o potencjale EX-a. Za co mu dziękuję.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Miałem Nikona P7s 8x30 przy oczach - zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. P7s wart jest swojej ceny i rzeczywiście pole 6,5 st. nie sprawia wrażenia małego. Nie wiem czy Ex został zubożony o powłoki celem oszczędności ale ciągle postrzegam ją jako lornetkę dobrą. W domu mam Ex-a (nie 7x ani 8x) - niestety nie porównywałem lornetek bezpośrednio.
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Abs napisał/a:
Miałem Nikona P7s 8x30 przy oczach - zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.

Mnie zaskoczył bardzo pozytywnie. Jak już pisałem kolory, ostrość, szczegółowość obrazu to niewątpliwie jego zalety. A przy tym mały i lekki. A kupiłem go za mniej niż 500 zł ale nie mam paragonu i gwarancja mnie nie dotyczy :neutral: Skusiłem się po prostu. Teraz mam EX-a na nocne niebo a P7s na widoczki, ptaszki itp.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

toomkoo7474 napisał/a:
Nikon action Ex to nic takiego wybitnego,zeby pobic dobre porro to roof musi 3 razy tyle kosztowac,


Toomkoo7474 PROSTAFF 7S 8x30 to też nic wybitnego a jednak jest spokojnie porównywalny z Ex-em. Obie są z tej samej półki cenowej i jakoś nie widać przewagi porro.

http://www.cyfrowe.pl/lor...ex-8x40-cf.html

http://www.cyfrowe.pl/lor...ff-7s-8x30.html

Dobre porro ostatnio wcale tanie nie jest (ceny Nikonów EII to ponad 2000) więc zasada że dach musi kosztować 3 razy tyle już nieaktualna!
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Widać że ceny poszły w górę. EX 8x40 kosztował dobrą stówkę mniej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15