Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony 2. w sprzedaży aparatów pełnoklatkowych w USA
Autor Wiadomość
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

ryszardo napisał/a:
No właśnie nie są wypierane. Lustra trzymają się solidnie. Rynek bezlusterkowców rośnie, wymierają kompakty.


A masz jakieś dane, które to potwierdzają? Z ciekawości pytam, bo już dziesiątki razy oglądałem wykresy, gdzie smartfony rosną, kompakty spadają, lustra i bezlustra spadają też, tylko wolniej - ale nic z tego nie wynika dla przepływów między różnymi rodzajami sprzętu.

W moim wypadku bezlustro zastąpiło lustrzankę, a nie kompakt.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 934
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

TS napisał/a:
A masz jakieś dane, które to potwierdzają? Z ciekawości pytam, bo już dziesiątki razy oglądałem wykresy, gdzie smartfony rosną, kompakty spadają, lustra i bezlustra spadają też, tylko wolniej - ale nic z tego nie wynika dla przepływów między różnymi rodzajami sprzętu.

W moim wypadku bezlustro zastąpiło lustrzankę, a nie kompakt.


Patrzę na dane CIPA i widzę, że:
-w 2013 było załamanie całego rynku
-w 2014 był dalszy spadek produkcji lustrzanek i w minimalny wzrost bezlusterkowców
-w 2015 produkcja lustrzanek utrzymywała się na stałym poziomie, a bezluster wzrosła
-w 2016 mamy spadek dla lustrzanek i stały poziom dla bezluster
-w styczniu i lutym 2017 produkcja lustrzanek pozostała na poziomie podobnym, jak rok wcześniej, a bezluster znacząco wzrosła
-przez cały ten czas popularność kompaktów spadała
(wszystkie dane w porównaniu z rokiem poprzedzającym)

Moje wnioski:
-w 2013 rynek foto oberwał kryzysem gospodarczym
-później sytuacja zaczęła się stabilizować
-po wyjściu z kryzysu obserwujemy wyraźny wzrost produkcji bezlusterkowców
-produkcja lustrzanek nieznacznie spada, ale trzymają się dużo lepiej, niż rynek jako całość

Stąd wniosek, że "lustra trzymają się solidnie": mają dominującą pozycję na rynku aparatów z wymienną optyką i mimo nieznacznych spadków produkcji ją utrzymują i to z dużym zapasem.

Źródło powyższych danych:
http://www.cipa.jp/stats/dc_e.html

Nigdzie nie napisałem, że bezlustra zastępują kompakty, ale w pewnym sensie tak może być: ludzie chcąc coś lepszego coraz częściej przesiadają się z kompakta/smartfona na bezlusterkowca, a nie na lustrzankę. Ale to już tylko moje domniemanie, danych jakby brak.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Toczycie high-endową dyskusję ale moim zdaniem jest mniej więcej tak, że znakomita większość kupujących aparaty kieruje się reklamą i za bardzo nie wie, co kupuje. Do tego można dodać, że większość wykonywanych przez tę większość zdjęć da się zrobić wszystkim - nawet dziurą w bucie. O ile więc te dane są zapewne niezwykle interesujące dla producentów o tyle zgoła nic nie mówią o aparatach jako takich, a zwłaszcza "lepszości" jednych nad drugimi. Tym bardziej, że nikt nie potrzebuje angielskiej brzytwy do strugania patyczków - z czego nie wynika, że angielska brzytwa jest gorsza od kozika - i to pomimo, że na jednego kupującego angielską brzytwę przypada milion kupujących koziki. Dlatego też zaczynam się zastanawiać, czy pod nickami uczestniczących w dyskusji nie kryją się grube ryby z zarządu firmy na S, N czy C :) . Bo w sumie jakie to ma znaczenie dla mnie, czy większość narodu kupuje do smarowania chleba masło czy margarynę, jeśli ja osobiście wolę smalec :) ?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Produkcja aparatów z wymienną optyką, ilość w milionach sztuk:
2003: 0,82
2004: 2,5
2005: 3,9
2006: 5,2
2007: 7,5
2008: 9,8
2009: 9,8
2010: 13,0
2011: 15,7
2012: 21,1
2013: 16,8
2014: 13,5
2015: 13,1
2016: 11,4

Produkcja aparatów z wymienną optyką, ilość w milionach sztuk:
2012
lustrzanki: 16.9
bezlustra: 4,2

2013
lustrzanki: 13,6
bezlustra: 3,2

2014
lustrzanki: 10,3
bezlustra: 3,2

2015
lustrzanki: 9,8
bezlustra: 3,3

2016
lustrzanki: 8,3
bezlustra: 3,1
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
Przykładowo z innego podwórka, analogicznie znamienną informacją była dla mnie wiadomość, że wartość firmy Apple przekroczyła wartość Microsoftu. To też był znak czasu, bo przez wiele lat (1995-2010) było odwrotnie, i to mocno odwrotnie.


...i to jest to. Takich przykładów można teraz znaleźć wiele. Ostatnio Świat obiegła informacja, że wartość rynkowa Tesli przekroczyła wartość Forda.
Dla kogoś mieszkającego w Polsce będzie to informacja abstrakcyjna. Tesla ? A co to jest Tesla ? ...jak często u nas widać ich auta ? Nawet w dużych miastach ? Prawie wcale....
Ale wystarczy polecieć nie aż tak daleko, do Oslo, tam Tesle widać niemal na każdym zakręcie.
Polski rynek jest dość "specyficzny" jeżeli chodzi o nowości technologiczne.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 934
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

W sumie ciekawe porównanie Sony do Apple. Miałem okazję korzystać z kilku MB Pro i było to upierdliwe na każdym kroku - po prostu produkt nie dla mnie. Ostatnio zaczęli wprowadzać takie 'innowacje', że ich produkty będę omijał szerokim łukiem nawet, jak mnie będzie stać. W takiej sytuacji kompletnie mnie nie obchodzi jaką mają ofertę, udział w tynku i jakie możliwości ich sprzęt oferuje.
Jeśli Sony przyjmie podobną strategię rynkową, to się nie polubimy. A szkoda, bo ich sprzęt pod względem technicznym wygląda naprawdę kusząco.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
komor, podstawowym elementem, jaki mi nie pasuje w tym zestawieniu jest to, że Sony wygrywa w rankingu, nie dlatego, że to Sony, że produkuje lepsze aparaty od konkurencji, ale dlatego, że produkuje bezlusterkowce, których inni nie posiadają w swojej ofercie.

Stary, ale to jest właśnie clou tej informacji! :) Producent bezlusterkowców przegonił długoletniego lidera, któremu przez lata mógł sznurówki wiązać i statyw nosić. (Przegonił w wybranej kategorii oczywiście, ale dość prestiżowej.) A kwestia kto robi lepsze aparaty (i do czego) nie ma tutaj znaczenia.
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 17 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
clue

clou :roll: :zalamany:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

T.B., dziękuję. :oops:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
Stary, ale to jest właśnie clou tej informacji! Producent bezlusterkowców przegonił długoletniego lidera, któremu przez lata mógł sznurówki wiązać i statyw nosić.
Nie potrafimy znaleźć porozumienia chyba głównie z tego powodu, że dla mnie wnioskiem z artykułu jest to, że: bezlustekowce Fx wygrywają starcie z lustrem Fx i nie ma to związku z producentem, po prostu rynek woli bezlusterkowce. Dla Ciebie ważny jest tytuł i jego dosłowny odbiór. Nie byłoby problemu, ani dyskusji, gdyby Nikon i Canon produkowałyby swoje aparaty z matrycą 35mm, bez lustra. Ale nie produkują, dlatego moim zdaniem to porównanie nie ma sensu.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 934
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
bezlustekowce Fx wygrywają starcie z lustrem Fx i nie ma to związku z producentem, po prostu rynek woli bezlusterkowce.


Eee? A to skąd? Nawet z tych jakże radosnych doniesień Sony wynika, że istnieje jedna firma, która w lustrzankach 'FF' ma większy udział w rynku, niż wszystkie bezlusterkowce w tym formacie razem wzięte...
Także na chwilę obecną rynek zdecydowanie woli lustrzanki :P
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

ryszardo, Mówisz o firmie z pozycją ugruntowaną od dekad? Zresztą nieważne... Mam swój pogląd, który przedstawiłem, na szczęście niczego nikomu nie musze udowadniać.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Nie potrafimy znaleźć porozumienia chyba głównie z tego powodu, że dla mnie wnioskiem z artykułu jest to, że: bezlustekowce Fx wygrywają starcie z lustrem Fx i nie ma to związku z producentem, po prostu rynek woli bezlusterkowce.

Zaczynamy się jednak rozumieć. Chodzi również o to właśnie, że bezlusterkowce zyskały miejsce na prestiżowym rynku premium.
Tutejszyn napisał/a:
Dla Ciebie ważny jest tytuł i jego dosłowny odbiór. Nie byłoby problemu, ani dyskusji, gdyby Nikon i Canon produkowałyby swoje aparaty z matrycą 35mm, bez lustra. Ale nie produkują, dlatego moim zdaniem to porównanie nie ma sensu.

Nie wiem co ma do tego Canon, bo rozmawiamy cały czas o Nikonie i Sony. Ale nazwy oczywiście też mają znaczenie, już pisałem czemu – zmiana długoletniego i zasłużonego lidera to jest dość ważna informacja.
Oczywiście nadal mówimy o wybranym, pojedynczym segmencie rynku (choć prestiżowym) i określonym przedziale czasu. Zobaczymy co będzie w następnych miesiącach.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

Ciekawy wywiad https://www.dpreview.com/...-overall-market w którym można przeczytać w jakim kierunku chcą pójść.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14